Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6
  1. #1

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Σπύρος
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    3

    Προεπιλογή Πρόβλημα με πλυντηριο πιάτων Haier DW9-AFE

    Παιδιά καλησπέρα θα ήθελα την βοηθειά σας. Πριν περίπου 3 χρόνια είχα αγοράσει ένα πλυντήριο πιάτων Haier DW9-AFE το είχα στείλει στην επαρχία συσκευασμένο όπως το αγόρασα. Όταν ήρθε η ώρα να το ανοίξω και να το λειτουργήσω δηλαδή φέτος πατώντας το power
    κάνει τον θόρυβο ότι παίρνει νερό ένω όλες οι βάνες του νερού είναι ανοιχτές και δεν παίρνει τίποτα και παράλληλα αναβοσβήνουν όλα τα λαμπάκια του πάνελ και κάνει μπιπ 8 φορές και κάνει συνεχώς το ίδιο πράγμα και δεν προχωράει παρακάτω. Σας παρακαλώ αν κάποιος ξέρει κάτι ας μου απαντήσει. Γιατί εκεί που βρίσκετε ούτε μάστορα μπορώ να βρώ ούτε και να το φέρω στην Αθήνα γιατί δεν έχω μεταφορικό μέσο να το φέρω πίσω. Ευχαριστώ.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gRooV : 31-08-11 στις 12:11

  2. #2

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Σπύρος
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    3

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από wwwkia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά καλησπέρα θα ήθελα την βοηθειά σας. Πριν περίπου 3 χρόνια είχα αγοράσει ένα πλυντήριο πιάτων Haier DW9-AFE το είχα στείλει στην επαρχία συσκευασμένο όπως το αγόρασα. Όταν ήρθε η ώρα να το ανοίξω και να το λειτουργήσω δηλαδή φέτος πατώντας το power
    κάνει τον θόρυβο ότι παίρνει νερό ένω όλες οι βάνες του νερού είναι ανοιχτές και δεν παίρνει τίποτα και παράλληλα αναβοσβήνουν όλα τα λαμπάκια του πάνελ και κάνει μπιπ 8 φορές και κάνει συνεχώς το ίδιο πράγμα και δεν προχωράει παρακάτω. Σας παρακαλώ αν κάποιος ξέρει κάτι ας μου απαντήσει. Γιατί εκεί που βρίσκετε ούτε μάστορα μπορώ να βρώ ούτε και να το φέρω στην Αθήνα γιατί δεν έχω μεταφορικό μέσο να το φέρω πίσω. Ευχαριστώ.
    Δεν υπάρχει έστω και μια ιδέα του τι μπορεί να συμβαίνει στο πλυντήριο ώστε να μου γράψει κάποιος από εσάς όλους. Βλέπω ότι απαντάτε σχεδόν σε όλες τις ερωτήσεις. Κάποιος να βοηθήσει και εμένα δεν υπάρχει?

  3. #3
    Το avatar του χρήστη chrisrer
    Μέλος
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Jun 2011
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    118

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από wwwkia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν υπάρχει έστω και μια ιδέα του τι μπορεί να συμβαίνει στο πλυντήριο ώστε να μου γράψει κάποιος από εσάς όλους. Βλέπω ότι απαντάτε σχεδόν σε όλες τις ερωτήσεις. Κάποιος να βοηθήσει και εμένα δεν υπάρχει?
    Φιλε μ στειλε μαρκα και μοντελο και περιεγραψε αναλυτικα στο τι κανει να σε βοηιησουμε σε οτι μπορουμε

  4. #4
    Το avatar του χρήστη stafidas
    Μέλος
    Όνομα
    Μαρίνος
    Εγγραφή
    Jun 2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    158

    Προεπιλογή

    Δες τα παρακάτω:
    - η πόρτα έχει κλείσει καλά
    - η σύνδεση του σωλήνα είναι σωστά (ύψη, καμπύλες...)
    - το νερό στην παροχή του πλυντηρρίου θα πρέπει να έχει μια κάποια πίεση
    - μήπως έχει τσακίσει κάπου η σωλήνα εισόδου του νερού
    - μήπως έχει βουλώσει το φίλτρο

    Επίσης, έχει και σύστημα ανίχνευσης πλυμμήρας όπου αν για κάποιο λόγο ανιχνεύσει πρόβλημα ή διαρροή, κόβει την παροχή νερού για να μην πλυμμηρήσει το σπίτι.
    Το σύστημα αυτό είναι ένα μικρό κουτάκι στην σωλήνα εισόδου του νερού. Είναι ακριβώς μετα την σύνδεση με την βρύση. Αν αυτό το κουτάκι δεν είναι κάθετο, νομίζω δημιουργεί προβλήματα. Έχε υπόψιν σου από την σωλήνα αυτή περνάνε και ρεύματα...

    Αν δεν σε βοηθήσει κάποιο από τα παραπάνω, πάρε ένα τηλέφωνο την αντιπροσωπεία και εξήγησε τους ότι είναι μακρυά και όχι εύκολα προσβάσιμο, ώστε να σου πούνε τι σημαίνουν τα 8 μπιπ (και τα λαμπάκια που αναβοσβήνουν).

  5. #5
    Το avatar του χρήστη dalai
    Μέλος
    Όνομα
    Νίκος
    Εγγραφή
    Mar 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    68

    Προεπιλογή

    πολλες φορες υπαρχει μια προστατευτικη ταπα στην εισοδο του νερου για να μην μπαινουν σκουπιδια μεχρι την εγκατασταση.Την αφαιρεσες?
    Αν ναι δες αν δουλευει η ηλεκτροβανα Παρε το σωληνα και φυσα με το στομα οταν ξεκινα το προγραμμα.Αν ειναι συνεχως κλειστη πρεπει να δεις αν εχει χαλασει ή απλα δεν δινει εντολη ο εγκεφαλος . Για να διαπιστωσεις και αυτο ειτε θα δωσεις εντολη στην ηλεκτροβανα με καλωδια, ειτε θα μετρας συνεχως με το πολυμετρο τα ακρα της περιμενοντας να δεις αν δινει ο εγκεφαλος εντολη.
    Κανε αυτα και θα διαπιστωσεις αν ειναι χαλασμενη η ηλεκτροβανα ή πας για αλλαγη/επισκευη εγκεφαλου.
    "Αν εισαι ηλεκτρονικος, μπορεις να κανεις τα παντα!!"

  6. #6

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Σπύρος
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    3

    Προεπιλογή

    Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας θα προσπαθήσω να κάνω όλα αυτα που μου αναλύσατε και θα ξαναγράψω τι κατάφερα. Ευχαριστώ και πάλι.

Παρόμοια Θέματα

  1. [πλυντήριο Πιάτων] AEG oko-favorit 80860iW
    από savvaske35 στο forum Πλυντήριο
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-04-11, 01:54
  2. Πληντύριο Πιάτων Ιδέες
    από AlexandrosManson στο forum Πλυντήριο
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-11, 21:09
  3. Βλάβη σε πλυντήριο πιάτων
    από popeye68 στο forum Πλυντήριο
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-12-10, 18:35

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας