Σελίδα 104 από 115 ΠρώτηΠρώτη ... 45494102103104105106114 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1.031 έως 1.040 από 1143
  1. #1031

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Παντελής
    Εγγραφή
    Jun 2005
    Περιοχή
    αΘΉΝΑ
    Μηνύματα
    26

    Προεπιλογή

    Παιδια μια ηλεκτρικη γριλιερα σαν αυτη http://www.afoigeorgiou.gr/index.php...oduct_id=33525
    δεν θα μπορουσε ανετα να ειναι ενας preheater?

    Ποια ειναι η διαφορα τους αφου κ απο τον preheater καπου 150 - 180 βαθμους πανω κατω χρειαζομαστε.
    Ας μου εξηγησει καποιος αν εχει την διαθεση. Ευχαριστω.

  2. #1032

    Μέλος
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Feb 2014
    Περιοχή
    Αμύνταιο
    Μηνύματα
    72

    Προεπιλογή

    Δεν έχω δοκιμάσει κάτι παρόμοιο αλλά πιστεύω ότι δε θα κάνεις δουλειά, για τον λόγο ότι δε θα έχεις καλό έλεγχο θερμοκρασίας, θα έχεις μεγάλες διακυμάνσεις. Ούτε νομίζω είναι σωστό αυτό που λές περίπου 150-180 βαθμούς, ο preheater πρέπει να παρέχει μια σταθερή θερμοκρασία, για να μπορείς να δουλέψεις σωστά και το top heater.

  3. #1033

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Παντελής
    Εγγραφή
    Jun 2005
    Περιοχή
    αΘΉΝΑ
    Μηνύματα
    26

    Προεπιλογή

    Δεν εννοω να αυξομειωνω θερμοκρασια. Εννοω πως αν βαλω το γκριλ σε 200 βαθμους σε κλειστο χωρο και εχω 5 ποντους πιο ψηλα το pcb θεωρω πως θα εχει μια σταθερη θερμοκρασια την οποια θα μετραω ετσι ωστε να μην εχω αποκλισεις απο αυτην που θελω. Αν καποιος το εχει δοκιμασει η μπορει να το δοκιμασει ας μου πει. Ευχαριστω.

  4. #1034

    Μέλος
    Όνομα
    Παντελής
    Εγγραφή
    Jun 2010
    Περιοχή
    Πελλοπονησος
    Μηνύματα
    37

    Προεπιλογή

    Αυτο σου λεει ο Δημητρης, οτι θα έχεις διακιμάνσεις. 5 ποντοι είναι πολύ μεγαλο υψος και ο αερας εκει θα αλλάζει πολύ τη θερμοκρασια ας είσαι σε κλειστό χώρο.Επισης πιστεύω αυτή η πλακα ψησηματος είναι φτιαγμένη απλά να καιει σε μεγαλους βαθμούς και οταν δεις το φαι να έιναι έτοιμο απλα το βγάζεις. Τωρα και 30 βαθμους πανω κατω να είναι λογο πολλών παραγόντων, το φαι θα γίνει η πιο γρήγορα η πιο αργά. Ας μη πληρωσεις τη πλακα για να το δοκιμασεις, κανε μι αδοκιμη σε ένα ματι της κουζίνας.Επισης το αισθητήριο θερμοκρασίας αυτων των συσκευών είναι ένα διμεταλικο έλασμα, που τι ακρίβεια μπορεί να προσφέρει αυτό

  5. #1035

    Μέλος
    Όνομα
    Αδάμ
    Εγγραφή
    Jul 2013
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    768

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PANTE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν εννοω να αυξομειωνω θερμοκρασια. Εννοω πως αν βαλω το γκριλ σε 200 βαθμους σε κλειστο χωρο και εχω 5 ποντους πιο ψηλα το pcb θεωρω πως θα εχει μια σταθερη θερμοκρασια την οποια θα μετραω ετσι ωστε να μην εχω αποκλισεις απο αυτην που θελω. Αν καποιος το εχει δοκιμασει η μπορει να το δοκιμασει ας μου πει. Ευχαριστω.
    Δεν σου κάνει ακόμα και εάν του βάλεις pid (δοκιμασμένο)

  6. #1036

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Παντελής
    Εγγραφή
    Jun 2005
    Περιοχή
    αΘΉΝΑ
    Μηνύματα
    26

    Προεπιλογή

    Μαλιστα. Καλα κανετε κ μου τα λετε τουλαχιστον αυτα τα 30-40 ευρω να τα βαλω στην ακρη κ σιγα σιγα ν μαζεψω για εναν preheater. Τον 968α+ τον πηρα και ειμαι αρκετα ικανοποιημενος. Τωρα μενει ο preheater. Υπαρχει καποιος οικονομικος να κανουμε την δουλεια μας?

  7. #1037

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Dec 2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    21

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PANTE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαλιστα. Καλα κανετε κ μου τα λετε τουλαχιστον αυτα τα 30-40 ευρω να τα βαλω στην ακρη κ σιγα σιγα ν μαζεψω για εναν preheater. Τον 968α+ τον πηρα και ειμαι αρκετα ικανοποιημενος. Τωρα μενει ο preheater. Υπαρχει καποιος οικονομικος να κανουμε την δουλεια μας?
    Από τους πιο οικονομικούς preheater είναι ο Puhui T-8280.

  8. #1038

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Παντελής
    Εγγραφή
    Jun 2005
    Περιοχή
    αΘΉΝΑ
    Μηνύματα
    26

    Προεπιλογή

    ναι κ πως τον φερνεις ελλαδα χωρις τελωνεία σε καλη τιμη??? έχεις κανα καλο link

  9. #1039

    Μέλος
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Feb 2014
    Περιοχή
    Αμύνταιο
    Μηνύματα
    72

    Προεπιλογή

    Σχεδόν οικονομικά το είχα αγοράσει από ebay αγγλίας, καλός είναι.Του έβαλα και 2 μπάρες ακόμα για να στηρίζεται καλύτερα η πλακέτα και δούλευε μια χαρά.Εκτός και αν θέλεις να φτιάξεις ένα δικό σου preheater, θα βρεις αρκετά σχέδια με χρήση του rex c 100 και πλάκες elstein.Στα ίδια χρήματα θα σου βγεί και θα έχεις αρκετά πιο δυνατό μηχάνημα!

  10. #1040

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Παντελής
    Εγγραφή
    Jun 2005
    Περιοχή
    αΘΉΝΑ
    Μηνύματα
    26

    Προεπιλογή

    ποσο το ειχες αγορασει? εχεις link σε καλη τιμη?
    τι μπαρες του εβαλες?

Σελίδα 104 από 115 ΠρώτηΠρώτη ... 45494102103104105106114 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας