Σελίδα 91 από 115 ΠρώτηΠρώτη ... 41818990919293101 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 901 έως 910 από 1143
  1. #901
    Το avatar του χρήστη sotron1
    Μέλος
    Όνομα
    Σωτήρης
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    Αθήνα, Περιστέρι.
    Μηνύματα
    112

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από leosedf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι καιρός για πειράματα αλλά βλέπω όλοι πετάτε λεφτά από εδώ και από εκεί.

    Άρα, λεφτά υπάρχουν.

  2. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον sotron1 για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    leosedf (07-03-14)

  3. #902

    Μέλος
    Όνομα
    Μάνος
    Εγγραφή
    Jan 2012
    Περιοχή
    Κρήτη
    Μηνύματα
    181

    Προεπιλογή

    Εγω κατασκευαζω ενα σε επιπεδο jovy 8500 (ισως και καλυτερο σε σημεια) με οικονομικα υλικα αλλα εχω ριξει πολυ δουλεια και εχω και στη διαθεση μου μηχανηματα φιλου (τορνο φρεζα στραντζα ηλεκτροκολληση)
    Τελικα αν βαλεις τον κοπο που χρειαζετε να το φτιαξεις δεν συμφερει η κατασκευη για 1 κομματι (τρομερα ποιο δυσκολο απο οτι φαινετε).

  4. #903

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Oct 2012
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    7

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotron1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άρα, λεφτά υπάρχουν.

    ή επειδη δεν υπαρχουν λεφτα για πεταμα , προσπαθεις να παρεις οτι καλυτερο μπορεις να αγορασεις με τα λεφτα σου , ψαχνωντας το οσο το δυνατον περισσοτερο προσπαθωντας να επενδυσεις για το μελλον για να συνεχισεις να βγαζεις ενα μεροκαματο .

    Ζουμε και σε μια χωρα που δεν ειναι και τοσο ευκολο να δεις κατι σε λειτουργια και μετα να το αγορασεις , οποτε πρεπει να στηριχθεις στις γνωμες των αλλων και την ειλικρινια τους .

  5. #904
    Το avatar του χρήστη toni31
    Μέλος
    Όνομα
    Αντώνης
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    587

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από teo966 Εμφάνιση μηνυμάτων
    πες μου περιπου που θες να φτασεις,αν μιλας για 1,5κ τοτε πας για κινεζο,και η γνωμη μου ειναι το jovy [8500] το οποιο ειναι αντιγραφη της ERSA.αν τωρα θελεις να κανεις την υπερβαση και να παρεις μηχανημα δεν χρειαζεται να δωσεις 50κ οπως λεει ο φιλος παραπανω,τα μεταχειρισμενα οπως metcal-pace,ακομα και martin παιζουν γυρω στα 2,5 εως 3,5κ.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tlg Εμφάνιση μηνυμάτων
    ή επειδη δεν υπαρχουν λεφτα για πεταμα , προσπαθεις να παρεις οτι καλυτερο μπορεις να αγορασεις με τα λεφτα σου , ψαχνωντας το οσο το δυνατον περισσοτερο προσπαθωντας να επενδυσεις για το μελλον για να συνεχισεις να βγαζεις ενα μεροκαματο .

    Ζουμε και σε μια χωρα που δεν ειναι και τοσο ευκολο να δεις κατι σε λειτουργια και μετα να το αγορασεις , οποτε πρεπει να στηριχθεις στις γνωμες των αλλων και την ειλικρινια τους .

    Τα έχεις δουλέψει?
    Που μπορούμε να δούμε τιμές καινούργιων ή μεταχειρισμένων?

  6. #905

    Banned
    Όνομα
    Θοδωρης
    Εγγραφή
    Jan 2010
    Περιοχή
    Πυργος
    Μηνύματα
    123

    Προεπιλογή

    τιμες βρισκεις ειτε ψαχνοντας στο ebay ειτε ψαχνοντας στα παμπολλα site εταιρειων που ασχολουνται με μεταχειρισμενους εξοπλισμους.τωρα,αν να τα εχω δουλεψει?και βεβαια οχι,που να τα βρω?απλα εμπιστευεσαι καποιες μαρκες που ειναι σοβαρες και υπαρχει υποστηριξη και ρωτας σε φορουμ του εξωτερικου για εμπειριες απο καποιο μοντελο που σε ενδιαφερει.ετσι λοιπον επειδη ξαναγυρισα στον παγκο μου μετα απο καποια χρονια αποχης και αρχισα να ασχολουμαι και με φορητους αποφασισα να παρω ενα σταθμο για bga.τελικα βρηκα στα 2,3κ μαζι με τα μεταφορικα απο Σουηδια kai με τιμολογιο το metcal 3592 κομπλε με 16 μυτες[βασικο για hot air σταθμους γιατι οι μυτες ειναι πανακριβες]
    υπαρχουν αρκετα μηχανακια στο internet αλλα θελει ψαξιμο
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες

  7. #906

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Dec 2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    21

    Προεπιλογή

    Το θέμα δεν είναι αν λεφτά υπάρχουν. Και με ένα παπάκι μπορείς να κάνεις το Αθήνα - Θεσσαλονίκη, αλλά πως θα το κάνεις, αν το κάνεις... Ή άλλος έχει 20.000€ και σκοπεύει να αγοράσει αυτοκίνητο. Άλλος θα προτιμήσει να πάρει το κορεάτικο καινούργιο με full extra, άλλος την μεταχειρισμένη Mercedes. Όλα είναι θέμα επιλογών.

    Στο Internet πάντως, βλέπω πως οι περισσότεροι επιλέγουν την λύση των κινέζικων που κινούνται στα 500 με 1500€. Υπάρχουν κάποιοι λίγοι που επιλέγουν την λύση του προθερμαντήρα+ζεστού αέρα (και μπράβο τους που τα καταφέρνουν), ενώ ακόμη λιγότεροι ξεφέυγουν σε λύσεις άνω των 1500€.

  8. #907

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Jun 2013
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    14

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα.

    Τι γνώμη έχετε για flux SK10 σε υγρή μορφή ?
    Μου φαινεται ποιο εύκολο να πάει παντού κάτω από το chip ειδικά για reflow .... Και βλέπεις αν έχει γεμίσει ...
    Σε 3 δοκιμές που έκανα δούλεψε άψογα .

  9. #908

    Μέλος
    Όνομα
    Μάνος
    Εγγραφή
    Jan 2012
    Περιοχή
    Κρήτη
    Μηνύματα
    181

    Προεπιλογή

    Ποση αποσταση στο περιπου πρεπει να εχει η πλακετα απο τις λαμπες προθερμανσης και σπο την πανω λαμπα που θερμαινει το bga ?
    Μπορει να μετρησει καποιος που εχει σταθμο bga να μου πει ?
    Επισης υπαρχουνε ενδεικτικες ρυθμισεις για τους θερμοστατες rex c100 και altec pc410 ?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mtzag : 21-04-14 στις 10:15

  10. #909

    Μέλος
    Όνομα
    Παντελής
    Εγγραφή
    Jun 2010
    Περιοχή
    Πελλοπονησος
    Μηνύματα
    37

    Προεπιλογή

    στη κάτω πλευρά 2 ποντους

  11. #910

    Μέλος
    Όνομα
    Μάνος
    Εγγραφή
    Jan 2012
    Περιοχή
    Κρήτη
    Μηνύματα
    181

    Προεπιλογή

    η πανω κεραμικη λαμπα ποση αποσταση πρεπει να εχει απο το bga ?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mtzag : 21-04-14 στις 15:40

Σελίδα 91 από 115 ΠρώτηΠρώτη ... 41818990919293101 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας