Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6
  1. #1

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Nov 2010
    Περιοχή
    Μαγούλα
    Μηνύματα
    1

    Προεπιλογή ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΟΘΟΝΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ

    Καλησπέρα, έχω ένα πρόβλημα στην τηλεόραση.Μου εμφανίζει στην οθόνη σημάδια χρωμάτων. Όπως βλέπετε στην εικόνα.¨Την είχα βγάλει απ την πρίζα για κάμποση ώρα μήπως φτιαχτεί αλλά τίποτα.
    Όλα είχαν αρχίσει απ' την στιγμή που αποφάσισα να την συνδέσω με την εξωτερική κεραία που έχω. Επειδή η κεραία αυτή είναι για την τηλεόραση που έχουμε στο σαλόνι εγώ πήγα και ένωσα δεύτερο καλώδιο πάνω σε αυτή, δηλαδή πάνω ακριβώς στο ήδη συνδεδεμένο καλώδιο και το έφερα στο δωμάτιο μου. Επείδή δεν είχα βύσμα να κουμπώσω το καλώδιο στο φισ της τηλεόρασης το έβαλα έτσι πρόχειρα να δοκιμάσω αν δείχνει τουλαχιστον . Έβαλα μέσα σκέτο το κεντρικο καλώδιο (βελόνα) και μου έδειχνε πεντακάθαρα.¨ειπα να το αφήσω έτσι αφου δείχνει . Ρώτησα κάποιον γείτονα αν έχει κάπου πεταμένο βύσμα για την κεραία , και τελικά μου έδωσε , το ένωσα το έβαλα σύνδεσα με scart το video (το οποίο βρίσκεται πολύ κάτω απ την τηλεόραση) και ξαφνικά βλέπω την οθόνη να βγάζει σημάδια χρωμάτων.Βγάζω τη κεραία νομίζοντας ότι φταίει αυτό και πάλι τα ίδια.
    Που μπορεί να οφείλεται αυτό ? ? ? πάω να τρελαθώ . Δεν ξέρω πως να το φτιάξω.Μήπως φταίει ότι δεν ένωσα σωστά το βύσμα της κεραίας στο καλώδιο?

    Να πείς ότι μαγνητίστηκε η οθόνη απο κάποια άλλη συσκευή εντάξει αλλα δεν έχω καμία άλλη συσκευή δίπλα στην τηλεόραση.Είναι μόνη της . Έλεγξα όλες τις ρυθμίσεις εικόνας της τηλεόρασης και είναι όλα ΟΚ.

    Παρακαλώ βοηθήστε με !!!!!

    112510142957.jpg

  2. #2
    Το avatar του χρήστη navar
    Μέλος
    Όνομα
    Kωνσταντίνος
    Εγγραφή
    May 2010
    Περιοχή
    τρικαλα
    Μηνύματα
    218

    Προεπιλογή

    εμένα για μαγνήτηση μου φαίνεται !
    δοκίμασε να την ανάβεις και να την κλείνεις απο ρεύμα κάθε 2λεπτο, μπάς και δουλέψει η αυτόματη απομαγνήτηση !

  3. #3
    Το avatar του χρήστη Αποστόλης1
    Μέλος
    Όνομα
    Αποστόλης
    Εγγραφή
    Dec 2009
    Περιοχή
    Άγονη γραμμή. https:// Αιγαίο/Κάρπαθος
    Μηνύματα
    812

    Προεπιλογή

    Τι τηλ/ση είναι?? βγάλτη από το ρεύμα για 1 ώρα.

  4. #4
    Το avatar του χρήστη fotisp2
    Μέλος
    Όνομα
    Φώτης
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Περιοχή
    Μεσσηνία
    Μηνύματα
    72

    Προεπιλογή

    Μήπως την μετακίνησες ενώ έπαιζε ? Κάνε ότι σου λένε τα παιδιά.

  5. #5
    Το avatar του χρήστη agis68
    Μέλος
    Όνομα
    Αγις
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    ΑθΗΝΑ Πατήσσια
    Μηνύματα
    248

    Προεπιλογή

    Μαγνητηση σιγουρα!!! εχεις τιποτα ισχυρα ηχεια διπλα??? βγάλε από μπρίζα και αν δεν πετύχει, περνα την οθόνη με αντιστατικό/ απομαγνητικό
    Στην Αγγλία κυκλοφορούσαν κάτι τετράγωνα σα χαλακι αλλα πολύ μικρό και περναγες την οθόνη με συγκεκριμενη φορα και απομαγνητιζόταν...

  6. #6
    Το avatar του χρήστη takisegio
    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Aug 2010
    Περιοχή
    Αιγιο
    Μηνύματα
    828

    Προεπιλογή

    PTC σκασμενο ισωσ;;;

Παρόμοια Θέματα

  1. Προβλημα με οθονη
    από SSJ5 στο forum Οθόνη Η/Υ
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-01-08, 12:31

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας