Σελίδα 6 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 4567 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 51 έως 60 από 69
  1. #51

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Τάσος
    Εγγραφή
    Oct 2012
    Περιοχή
    Ξάνθη
    Μηνύματα
    18

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Satcom Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θου Κύριε, φυλακήν τώ στόματί μου............................................... ...........
    ...κάνε ένα διάλειμμα από την φυλακή αδερφέ, και πες τα μου στα ίσια αυτά που κρατιέσαι να μου πεις.
    Υπόσχομαι πως δεν θα σχολιάσω το παραμικρό.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panoss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έλεος, τόση ακατάσχετη π@π@ρολογία καιρό είχα να διαβάσω...
    ...εμείς οι παπαρολόγοι όμως σας θυμίζουμε την αξία των μη παπαρολόγων, έτσι δεν είναι;
    Δες το λίγο έτσι.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FILMAN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν το βλέπουμε έτσι. Λαμβάνουμε μέτρα ώστε να μη δημιουργηθεί τόξο, και όχι για να σβήσουμε τη φωτιά που αυτό μπορεί να δημιουργήσει...
    ...και πάλι θενκς, Φίλιππε...
    (...καμμιά ιδέα για την σημερινή "παροδική νέκρωση" του φούρνου; Αν τυχόν σου φαίνομαι κινητή καταστροφή και δεν έχεις πλέον διάθεση, κατανοητό)

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nyannaco Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο φούρνο μικροκυμάτων έβαλες το μεταλλικό πιάτο;;;
    Γιέπ. Και δεν είναι η πρώτη φορά. Ούτε ο πρώτος φούρνος. Χρόνια τώρα από τότε που διάβασα σε διάφορα μέρη ότι δεν είναι απαγορευτικό να μπει κάτι μεταλλικό, αρκεί να μην έχει "πτυχώσεις" (σκαλίσματα ξερωγω), να μην έχει τυχόν ξεραμένα υπολείμματα φαγητού και να μην πρόκειται για αλουμινόχαρτο (και δη τσαλακωμένο)
    ...Πριν να το διασταυρώσω ότι "υπό προϋποθέσεις, ναι" το φοβόμουν, άκουγα από γνωστούς/φίλους κτλ ότι "απαγορεύεται" και δεν το τολμούσα. Ποτέ δεν δημιούργησε κάποιο, εμφανές έστω, θέμα : ούτε σπινθήρες, ούτε υπερθέρμανση - τίποτα.
    (...σπινθήρες στον θάλαμο είχα μόνο μια φορά πριν χρόνια, που ξεχάστηκα κι έβαλα να ζεστάνω πάνω στην παραζάλη της κούρασης ένα αλουμινένιο κεσεδάκι με μακαρόνια από delivery και τον έκλεισα αμέσως.)

    ....κι αν θες μου εξηγείς γιατί θα πρέπει να σταματήσω να το κάνω και θα το λάβω σοβαρά υπ' όψη. (...δεν κοροϊδεύω.)

  2. #52

    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    957
    You only live twice.

  3. #53
    Το avatar του χρήστη klik
    Μέλος
    Όνομα
    N/A
    Εγγραφή
    Oct 2009
    Περιοχή
    Θεσσαλλλονίκη
    Μηνύματα
    1.166

  4. #54

    Μέλος
    Όνομα
    Πέτρος
    Εγγραφή
    Oct 2011
    Περιοχή
    Έβρος
    Μηνύματα
    5.327

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από washcloud Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...και πάλι θενκς, Φίλιππε...
    (...καμμιά ιδέα για την σημερινή "παροδική νέκρωση" του φούρνου; Αν τυχόν σου φαίνομαι κινητή καταστροφή και δεν έχεις πλέον διάθεση, κατανοητό)
    Αναφέρεις ότι το είδες "ιδιαίτερα ζεστό στο πάνω μέρος με τις γρίλιες " , λογικά τα μέρη αυτά δεν ανεβάζουν θερμοκρασίες , και από τις παρατυπίες που έκανες πιθανολογώ να διέκοψε κάποιο θερμικό ασφαλείας και αργότερα επανήλθε .
    Αν τυχόν σου φαίνομαι κινητή καταστροφή
    Για το πότε γίνεσαι κινητή καταστροφή , αν τυχόν έχεις κάποια κατοικίδια στο σπίτι σου , ένας καλός οδηγός είναι να κοιτάς τις εκφράσεις τους όταν κάνεις διάφορες παρατυπίες . (τα ζώα δεν αντιλαμβάνονται μόνο τους σεισμούς )
    γατα.jpg
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Κυριακίδης : 24-02-20 στις 22:20

  5. #55

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Τάσος
    Εγγραφή
    Oct 2012
    Περιοχή
    Ξάνθη
    Μηνύματα
    18

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panoss Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...μια χαρά τα λέει ο φιζισίστας (ο οποίος btw περίπου επιβεβαιώνει αυτά που ξέρω κι εφαρμόζω εδώ και χρόνια, με την σημερινή εξαίρεση του ελάχιστου λεμονοχυμού στο μεταλλικό πιάτο που είχα για πρώτη φορά την έμπνευση να βάλω) και θενκς για το λινκ - που όμως θα μπορούσα να έβρισκα από μόνος μου (όπως επίσης θα μπορούσαν να μου είχαν υποδείξει Φίλιππος και Πέτρος, αντί να μου γράφουν με τα δικά τους λόγια). Άλλωστε το Γκουγκλ μου δουλεύει φουλ θροτλ και τα Εγγλέζικά μου είναι σίγουρα πολύ καλύτερα από τις γνώσεις μου σε φυσική/ηλεκτρολογία/μικροηλεκτρονική. Όχι, δεν είναι ότι είμαι αχάριστος, αλλά δεν θα μπορούσες να παπαρολογήσεις κι εσύ λίγο τα δικά σου βρ' αδερφέ; Καλά τα λινκ και δη από πηγές που δεν σηκώνουν "ναι αλλά...",,,,αλλά έτσι χάνονται πολλά. Τεσπα, σα μπέργκερ από τα Γκούντις είναι : καλό, δεν λέω, αλλά κάτι χάνει από γεύση = πολλή "αποστείρωση". Ότι ξέρεις να μου την λες, το κατάλαβα. Να κάναμε και λίγο ανακωχή και να το παίρναμε κι αλλιώς; Έτσι για λίγη αλλαγή - δεν λέω να γίνουμε κολλητάρια, αλλά να τσιλάρουμε κομμάτι. Πόσο θα ζήσουμε άλλωστε; (....Ειδικά εγώ.*wink*)

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από klik Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...ένα δίκιο το 'χεις, υπό την έννοια ότι ο σωστός ο φόρουμερ καλά θα κάνει να κάνει ένα σερτς πρώτα, ή έστω να ρίξει έστω μια ματιά στην πρώτη σελίδα των θεμάτων. Δυστυχώς είμαι σε μία πολύ οριακή κατάσταση εδώ και πολύυυ καιρό και υπολειτουργώ/φαλτσάρω άσχημα (ενδεικτικά : λίγη ώρα πριν, έτυχε να έχω δώσει μια χρεωστική για πέρασμα από POS, κι αντί να βάλω στο τερματικό μπροστά μου το PIN, έβγαλα άλλη κάρτα που ήταν για άλλο λογαριασμό και....προσπαθούσα να την περάσω ανέπαφα πάνω από το τερματικό. Φσστττ-μπόινγκ εντελώς δηλαδή). Δεν πρόκειται για τεμπελιά, αλλά για μπιέλα...


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Κυριακίδης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αναφέρεις ότι το είδες "ιδιαίτερα ζεστό στο πάνω μέρος με τις γρίλιες " , λογικά τα μέρη αυτά δεν ανεβάζουν θερμοκρασίες , και από τις παρατυπίες που έκανες πιθανολογώ να διέκοψε κάποιο θερμικό ασφαλείας και αργότερα επανήλθε .

    Για το πότε γίνεσαι κινητή καταστροφή , αν τυχόν έχεις κάποια κατοικίδια στο σπίτι σου , ένας καλός οδηγός είναι να κοιτάς τις εκφράσεις τους όταν κάνεις διάφορες παρατυπίες . (τα ζώα δεν αντιλαμβάνονται μόνο τους σεισμούς )
    Θενκς Πέτρο. Λογικότατη εξήγηση κι ελπίζω όντως αυτό να ήταν χωρίς περαιτέρω.

    ...όσο για το άλλο κομμάτι, μόνο να 'ξερες τί ακριβώς κάλο πάτησες τώρα...Τεσπα...

    Κρατάω το με πολύ τρόπο "κούνημα του δαχτύλου" και το εκτιμώ. Θα προσπαθήσω να μαζέψω τα μυαλά μου σχετικά με την corner-cutting "λογική" και πρακτική μου. Μέχρι τότε ελπίζω τουλάχιστον να σας "διασκεδάζω" με τις ανωμαλίες μου.

  6. #56

    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    957

    Προεπιλογή

    You only live twice.

  7. #57

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Τάκης
    Εγγραφή
    Oct 2015
    Περιοχή
    Piraeus
    Μηνύματα
    12

    Προεπιλογή

    dftdftdft
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες
    • Τύπος Αρχείου: jpg troll.jpg (99,4 KB, 17 εμφανίσεις)

  8. #58

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Τάσος
    Εγγραφή
    Oct 2012
    Περιοχή
    Ξάνθη
    Μηνύματα
    18

    Προεπιλογή

    Πάνο σόρι, την άλλη φορά δεν θα σου βάλω πιστόλι στον κρόταφο να το διαβάσεις ρε συ.
    Κι άμα μου πεις πώς να βάζω σπόιλερ, ούτε την εικόνα του θα βλέπεις.

  9. #59

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Τάσος
    Εγγραφή
    Oct 2012
    Περιοχή
    Ξάνθη
    Μηνύματα
    18

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Satcom Εμφάνιση μηνυμάτων
    dftdftdft
    ...τρολ, λεβεντιά, είναι κάποιος που μπαίνει κάπου για να κοροϊδέψει, να ιντριγκάρει και γενικώς να βγάλει κάποιον/κάποιους από τα νερά τους, έτσι για το γαμώτο του χαβαλέ.
    Κι εγώ μόνο για χαβαλέ δεν μπήκα εδώ.

    ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ θα μπορούσες να βρεις κάτι σχετικό με σπάμμινγκ να ποστάρεις - αν και ούτε σπάμμερ δεν είμαι : το ότι έχω ένα ιδιαίτερο στυλ και χώνω μαζί με τα του θέματος και κάτι δικά μου, δεν με κάνει ούτε καν σπάμμερ ("σπαστικό"/"ενοχλητικό"/"παλαβό"/"νούμερο"/"επικίνδυνο" και τεσπα με μία λέξη μαλάκα να με έλεγες με βάση το πώς εσύ με αντιλαμβάνεσαι με την δική σου κρίση, θα ήταν πιο εύστοχο).

    Βγάζεις-που-βγάζεις αυτό που βγάζεις, ε τουλάχιστον καν' το σωστά...

  10. #60
    Το avatar του χρήστη nyannaco
    Μέλος
    Όνομα
    Νίκος
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    1.563

    Προεπιλογή

    Με το "κουραστικός του κερατά" συμβιβάζεσαι;

  11. 2 μέλη ευχαρίστησαν τον nyannaco για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    duvdev (26-02-20), Satcom (05-03-20)

Σελίδα 6 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 4567 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-12-11, 22:25
  2. προβλημα σε φουρνακι
    από pheilippe στο forum Ηλεκτρική Κουζίνα
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-11-11, 20:43
  3. προβλημα με φουρνο μικροκυματων
    από jeck στο forum Ηλεκτρική Κουζίνα
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-08-11, 12:10
  4. ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΦΟΥΡΝΑΚΙ
    από ΛΑΜΠΡΟΣ6 στο forum Ηλεκτρική Κουζίνα
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-02-08, 18:22

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας