Σελίδα 106 από 115 ΠρώτηΠρώτη ... 65696104105106107108 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1.051 έως 1.060 από 1143
  1. #1051

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    ΦΩΤΗΣ
    Εγγραφή
    Dec 2014
    Περιοχή
    ΑΛΙΜΟΣ
    Μηνύματα
    1

    Προεπιλογή

    Παιδια καλημέρα,
    είμαι νέος στο άθλημα και θα ηθελα την βοηθεια σας,
    αγόρασα πρόσφατα ένα σταθμό achi ir12000 και έχω το εξής πρόβλημα, ενώ ξεκολλάω το chipset εύκολα, το καθαρίζω και προσπαθω να βάλω τα καινουργια μπαλακια πάνω αλλα δεν μπορω με τιποτα.
    Η διαδικασία που κάνω είναι είναι εξής
    Καθαρίζω το chipset απο τα παλιά μπαλάκια με goot wick
    μετα βάζω flux kingbo μαλλον γνήσιο japan
    τοποθετώ το stencil (direct heat) που χρειάζομαι και μετα με θερμοπίστολο προσπαθω να τα κολλήσω αλλα δεν γίνετε με τίποτα

    Μπορειτε να μου πείτε τι φταιει?
    Σε πόσους βαθμούς πρεπει να είναι το πιστόλι και σε τι απόσταση?
    τι κάνω λάθος

    ευχαριστώ

  2. #1052

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Jun 2010
    Περιοχή
    Χίος
    Μηνύματα
    20

    Προεπιλογή

    Μια ακομα βοηθεια βρε παιδια θα ηθελα.Επικοινωνισα με την Warton Metals αλλα δε ξερω σχετικα με το gel flux πως ακριβως να τους το ζητησω (εχει καποιο κωδικο ή απλα τους ζηταω με το όνομά του?).Με ενδιαφερει η συσκευασια των 30 γραμμαριων σε συριγγα.Επισης τι ποσοτητα μου προτεινεται για παστα?Θα γινουν αρκετες δοκιμες....

  3. #1053
    Το avatar του χρήστη leosedf
    Συντονιστής
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.263

    Προεπιλογή

    http://www.ebay.com/itm/Flux-Rework-...item43ca6ac7d5
    H Warton τελευταία μου είπε ότι δε δέχεται κάρτες εκτός Αγγλίας (περίεργο εκτός αν έπεσα σε ηλίθια) Οπότε αν αποτύχει πάνε ebay.
    Πάστα έχει και η warton νομίζω 200g, μου έχει τελειώσει τώρα και πρέπει να πάρω πάλι.

    Έχει και ο Μαρμαράς μια πάστα σε σύριγγα μικρή ποσότητα αλλά είναι καλούτσικη.
    900MHz-64GHz

  4. #1054

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Jun 2010
    Περιοχή
    Χίος
    Μηνύματα
    20

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από leosedf Εμφάνιση μηνυμάτων
    http://www.ebay.com/itm/Flux-Rework-...item43ca6ac7d5
    H Warton τελευταία μου είπε ότι δε δέχεται κάρτες εκτός Αγγλίας (περίεργο εκτός αν έπεσα σε ηλίθια) Οπότε αν αποτύχει πάνε ebay.
    Πάστα έχει και η warton νομίζω 200g, μου έχει τελειώσει τώρα και πρέπει να πάρω πάλι.

    Έχει και ο Μαρμαράς μια πάστα σε σύριγγα μικρή ποσότητα αλλά είναι καλούτσικη.
    Φιλε leosedf, μου εστειλαν μια προσφορα :Microprint P2010 SAC305 88.5 20-38 No Clean Paste 1 X 500g Tub £42.74
    FLUX FUTURE HF RE-WORK JELLY 1 X 30g Syrg M £17.28
    Το θεμα ειναι οτι με τα μεταφορικα το κοστος φτανει στις 100 λιρες Αγγλιας!
    Τους εστειλα email για το τροπο πληρωμης μεσω paypal αλλα και για να μου δωσουν προσφορα για παστα στα 200gr και περιμενω απαντηση.
    Μαλλον με βλεπω να κανω την αγορα απο τη διευθυνση στο ebay που μου εστειλες.Σχετικα με τη παστα λες να τη παρω απο το Μαρμαρα (μπορεις να μου στειλεις τη διευθυνση?) ή εχουμε διαθεσιμη καμια αλλη διευθυνση για να παρω της Warton που όπως εχει αναφερει, ειναι πολυ καλη?
    Επισης κατι τελευταιο, εχω στειλει μηνυμα στην http://www.aoyue.eu/aoyue-int853-pre...cuits-pcb.html σχετικα με το κοστος των μεταφορικων για την αγορα του Aoyue 853 preheater και του σταθμου Aoyue 852 αλλα δεν εχω λαβει ακομα απαντηση.Σε ενα προχειρο υπολογισμο που εκανα ειδα οτι το συνολο και για τους 2 βγαινει στα 231 Euro.Κατα τη γνωμη σου ειναι καλη η τιμη?Αν πιστευεις οτι υπαρχει καποιο πιο αξιοπιστο site και για αυτη την αγορα, με τα χαρας θα ακουγα και τη δικια σου προταση.
    Σε ευχαριστω προκαταβολικα για καθε γνωμη.

  5. #1055

    Μέλος
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Feb 2014
    Περιοχή
    Αμύνταιο
    Μηνύματα
    72

    Προεπιλογή

    Kαλησπέρα,
    Για το flux που μιλάτε, το έχω χρησιμοποιήσει και γω. Το αγόρασα απο ebay απο τον πωλητή του παραπάνω link και όντος είναι πάρα πολύ καλό,σε κάθε φάση του reball και για να σηκώσεις το chip και για να κολλήσεις τις μπίλιες ξανά.Τα αξίζει τα λεφτά του σίγουρα , αλλά με ενοχλούσε πάρα πολύ η μυρωδιά του και έτσι την έκοψα και χρησιμοποιώ της amtech την lf 4300 tf το οποίο είναι επίσης πολύ καλό για να σηκώσω το chip, επειδή όμως δεν είναι αρκετά κολλώδες έχω ένα θέμα όταν ξανά βάζω τις μπίλιες, με λίγο εξάσκηση ξεπερνιέται.

  6. #1056
    Το avatar του χρήστη leosedf
    Συντονιστής
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.263

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MITSOSCHIOS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε leosedf, μου εστειλαν μια προσφορα :Microprint P2010 SAC305 88.5 20-38 No Clean Paste 1 X 500g Tub £42.74
    FLUX FUTURE HF RE-WORK JELLY 1 X 30g Syrg M £17.28
    Το θεμα ειναι οτι με τα μεταφορικα το κοστος φτανει στις 100 λιρες Αγγλιας!
    Τους εστειλα email για το τροπο πληρωμης μεσω paypal αλλα και για να μου δωσουν προσφορα για παστα στα 200gr και περιμενω απαντηση.
    Μαλλον με βλεπω να κανω την αγορα απο τη διευθυνση στο ebay που μου εστειλες.Σχετικα με τη παστα λες να τη παρω απο το Μαρμαρα (μπορεις να μου στειλεις τη διευθυνση?) ή εχουμε διαθεσιμη καμια αλλη διευθυνση για να παρω της Warton που όπως εχει αναφερει, ειναι πολυ καλη?
    Επισης κατι τελευταιο, εχω στειλει μηνυμα στην http://www.aoyue.eu/aoyue-int853-pre...cuits-pcb.html σχετικα με το κοστος των μεταφορικων για την αγορα του Aoyue 853 preheater και του σταθμου Aoyue 852 αλλα δεν εχω λαβει ακομα απαντηση.Σε ενα προχειρο υπολογισμο που εκανα ειδα οτι το συνολο και για τους 2 βγαινει στα 231 Euro.Κατα τη γνωμη σου ειναι καλη η τιμη?Αν πιστευεις οτι υπαρχει καποιο πιο αξιοπιστο site και για αυτη την αγορα, με τα χαρας θα ακουγα και τη δικια σου προταση.
    Σε ευχαριστω προκαταβολικα για καθε γνωμη.
    Πάστα Microprint P2004 Sn62 87 20-38 40γραμμάρια έχει 12,5 λίρες. Έχει και 75 γραμμάρια σύριγγα και μετά πας σε βαζάκια 250,500 κλπ.

    Αυτή που πήρες δεν έχω ιδέα τι είναι.
    Η 2006 είναι χωρίς μόλυβδο.

    Αυτές είναι οι τιμές, δεν είναι φτηνές αλλά είναι από τις καλύτερες στο εμπόριο (ότι πληρώνεις παίρνεις)
    900MHz-64GHz

  7. #1057

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Jun 2010
    Περιοχή
    Χίος
    Μηνύματα
    20

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από leosedf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάστα Microprint P2004 Sn62 87 20-38 40γραμμάρια έχει 12,5 λίρες. Έχει και 75 γραμμάρια σύριγγα και μετά πας σε βαζάκια 250,500 κλπ.

    Αυτή που πήρες δεν έχω ιδέα τι είναι.
    Η 2006 είναι χωρίς μόλυβδο.

    Αυτές είναι οι τιμές, δεν είναι φτηνές αλλά είναι από τις καλύτερες στο εμπόριο (ότι πληρώνεις παίρνεις)
    Ακομα δεν εχω κανει παραγγελια ουτε για παστα ουτε για flux.Αυτα που εγραψα,ηταν η προσφορα που μου εκαναν.Σχετικα με το gel flux ειναι σωστα τα στοιχεια FLUX FUTURE HF RE-WORK JELLY 1 X 30g Syrg ?
    Ευχαριστω και παλι για τη βοηθεια.

  8. #1058

    Μέλος
    Όνομα
    Παντελής
    Εγγραφή
    Jun 2010
    Περιοχή
    Πελλοπονησος
    Μηνύματα
    37

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MITSOSCHIOS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ευχαριστω φιλε Γιωργο.τον 852 λεςνα τον παρω πακετο απο το ιδιο μαγαζι?ειμαι περιεργος να δω ποσο θα ειναι τα μεταφορικα.θα τους ρωτησω.
    Εγω εχω πάρει το aoyue 853 εδω ,ολα τέλεια έχει ψωνίσει πολύς κόσμος απο εδώ είναι επαγγλεμα΄τιες μη φοβάσαι τπτ, μαζί με κάτι ψιλολογια πήγε 220 ευρω και γύρω στα 25-30 ευρώ μεταφορικά

  9. #1059

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Jun 2010
    Περιοχή
    Χίος
    Μηνύματα
    20

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alfadex Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω εχω πάρει το aoyue 853 εδω ,ολα τέλεια έχει ψωνίσει πολύς κόσμος απο εδώ είναι επαγγλεμα΄τιες μη φοβάσαι τπτ, μαζί με κάτι ψιλολογια πήγε 220 ευρω και γύρω στα 25-30 ευρώ μεταφορικά
    Σε ευχαριστω φιλε μου!Μονο που δε βλεπω να εχει πληρωμη μεσω paypal.Να σου πω την αληθεια προτιμω αυτη τη μεθοδο πληρωμης.

  10. #1060

    Μέλος
    Όνομα
    Παντελής
    Εγγραφή
    Jun 2010
    Περιοχή
    Πελλοπονησος
    Μηνύματα
    37

    Προεπιλογή

    φυσικα και έχει κοιτα στο payment methods , προτελευταίο

Σελίδα 106 από 115 ΠρώτηΠρώτη ... 65696104105106107108 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας