Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 16 από 16
  1. #11
    Το avatar του χρήστη manolo
    Μέλος
    Όνομα
    Μανόλης
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.559

    Προεπιλογή

    Το δικαίωμα στην επισκευή, εδώ.

  2. #12
    Το avatar του χρήστη manos_3
    Μέλος
    Όνομα
    Μανώλης
    Εγγραφή
    Mar 2007
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    448

    Προεπιλογή

    Παιδιά μπορεί να απαντήσει κάποιος στην ερώτηση που έκανα;;;Φτιάχνω εγω ένα μηχάνημα μονος σπίτι μου και το δίνω σε ένα πελάτη, με πληρώνει χωρίς απόδειξη.Το μαθαίνει ένας που έχει κατάστημα με επισκευές λίγο πιο κατω πχ ....Αυτός μπορεί να με καρφώσει στην εφορία ή οπουδήποτε αλλού;;


  3. #13

    Μέλος
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Dec 2004
    Περιοχή
    Πάτρα, Αχαία
    Μηνύματα
    898

    Προεπιλογή

    εμ τι θα σε αφησει? αυτος πληρωνει ενοικιο, φορους, υπαλληλους, ικα, συκα και δεν ξερω εγω τι αλλο.

  4. #14
    Το avatar του χρήστη manolo
    Μέλος
    Όνομα
    Μανόλης
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.559

    Προεπιλογή

    Ό,τι θέλεις να μάθεις για τέτοια θέματα που ρωτάς μπορείς να τα βρεις εδώ. Να με συγχωρείς όμως φίλε μου αλλά η ερώτησή σου είναι λίγο αφελής. Ρωτάς εμάς να σου πούμε αν σε καρφώσει ο 'ανταγωνιστής' που θα μάθει ότι δεν εξέδωσες απόδειξη για κάποια παροχή υπηρεσίας..εγκατάσταση, επισκευή..κλπ. Μπορεί και ναι μπορεί και όχι...το πιθανότερο και λογικό είναι ναι όπως λέει και ο xsterg για τους λόγους που αναφέρει αλλά και πάλι πως μπορούμε να ξέρουμε σίγουρα τι θα κάνει ο άλλος;;

  5. #15

    Μέλος
    Όνομα
    .
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    .Νέος κόσμος
    Μηνύματα
    1.175

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manos_3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά μπορεί να απαντήσει κάποιος στην ερώτηση που έκανα;;;Φτιάχνω εγω ένα μηχάνημα μονος σπίτι μου και το δίνω σε ένα πελάτη, με πληρώνει χωρίς απόδειξη.Το μαθαίνει ένας που έχει κατάστημα με επισκευές λίγο πιο κατω πχ ....Αυτός μπορεί να με καρφώσει στην εφορία ή οπουδήποτε αλλού;;
    Αν μπορεί να το αποδείξει φυσικά και στο φινάλε θα σε φωνάξουν να σου κάνουν παρατήρηση απο την ΔΟΥ το έχουμε δεί το έργο πολλές φορές σαν σύλλογος, μόνο αν σε πιάσει μπορεί να γίνει κάτι.

  6. #16

    Μέλος
    Όνομα
    .
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    .Νέος κόσμος
    Μηνύματα
    1.175

    Προεπιλογή

    Για να ανοίξει κατάστημα κάποιος, χρειάζεται πλέον μόνο άδεια ασκήσεως επαγγέλματος,δήλωση στο ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ με ΚΑΔ επισκευή και έναρξη απο ΔΟΥ και ΕΦΚΑ.
    Παλιά χρειαζόταν και αδεια λειτουργείας του εργαστηρίου, καταργήθηκε πρίν λίγα χρόνια.
    Πρός το παρόν δεν υπάρχει έλεγχος απο πουθενά, π.χ πολλοί αυτούς που επισκευάζουν κινητά δέν έχουν καμία σχέση με επισκευή και σαν ΚΑΔ έχουν εμπόριο και ανταλλακτικά,αλλά έχουν service

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας