Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7
  1. #1

    Μέλος
    Όνομα
    Θυμιοs
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αθήνα / Καλλιθέα
    Μηνύματα
    108

    Προεπιλογή Σαπουνοθήκη σε πλυντήριο MORRIS.

    Σε ένα πλυντήριο MORRIS WBS81221 είχε τη φωλιά της σαπουνοθήκης με μετατροπή όπως φαίνεται και στις εικόνες με αποτέλεσμα να έχει ξεκολλήσει ο μαστός που της είχαν βάλει, παράγγειλα άλλη μιά απο την εταιρεία αλλά δεν ταίριαζε το λάστιχο που την ενώνει με το κάδο. Παράγγειλα και λάστιχο αλλα πάλι δεν ταιριάζει υπάρχει περίπτωση να έχουν αλλάξει κάδο? ή να μου έδωσαν λάθος φωλιά σαπουνοθήκης ή λάθος λάστιχο? έχει κανένας ασχοληθεί με τέτοιο πλυντήριο?
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες
    • Τύπος Αρχείου: jpg m1.jpg (135,9 KB, 34 εμφανίσεις)
    • Τύπος Αρχείου: jpg IMG_20200213_204441.jpg (137,6 KB, 28 εμφανίσεις)
    • Τύπος Αρχείου: jpg m2.jpg (128,8 KB, 29 εμφανίσεις)
    • Τύπος Αρχείου: jpg m3.jpg (139,7 KB, 29 εμφανίσεις)
    • Τύπος Αρχείου: jpg m4.jpg (129,1 KB, 28 εμφανίσεις)
    • Τύπος Αρχείου: jpg m5.jpg (136,6 KB, 26 εμφανίσεις)

  2. #2

    Μέλος
    Όνομα
    Θυμιοs
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αθήνα / Καλλιθέα
    Μηνύματα
    108

    Προεπιλογή

    -Με βάση το νέο λάστιχο που αγόρασα οριακά ταιριάζει αν η φωλιά είχε έξοδο στο κύκλο που έχω κάνει στη πέμπτη φωτοφραφία.

  3. #3

    Μέλος
    Όνομα
    Θυμιοs
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αθήνα / Καλλιθέα
    Μηνύματα
    108

    Προεπιλογή

    Ουδείς? όπως προσπαθούσα να καταλάβω τι γίνεται διαπίστωσα ότι η νέα φωλιά δεν ταίριαζε με τίποτα στην εισαγωγή νερού του κάδου και με το νέο λάστιχο ή με οτιδήποτε άλλο λάστιχο γιατί δεν υπηρχε χώρος και προφανώς έχουν αλλαξει κάδο, ο προηγούμενος (καδος) θα είχε την εισαγωγή νερού εκεί που έχω σημειώσει στη φωτογραφία. Έκανα ότι και ο προηγούμενος ξανακόλλησα την παλιά φωλιά σαπουνοθήκης την έβαλα και ξεκίνησα το πλυντήριο το πρόβλημα τώρα είναι ότι χάνει νερό απο την πόρτα προφανώς δεν σφραγίζει καλά φοβάμαι να αγοράσω λάστιχο κάδου γιατί δεν είναι δικός του χώρια που κάνει 40 ευρώ και μου έχουν μείνει τα παλιά ανταλλακτικά καμιά ιδέα? υπάρχει κάποια ιστοσελίδα που να μπορώ να δώ τα ανταλλακτικά ή έστω το εσωτερικό του πλυντηρίου.
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες
    • Τύπος Αρχείου: jpg MOR.jpg (129,2 KB, 11 εμφανίσεις)

  4. #4

    Μέλος
    Όνομα
    Πέτρος
    Εγγραφή
    Oct 2011
    Περιοχή
    Έβρος
    Μηνύματα
    5.325

    Προεπιλογή

    Δώσε καμιά φωτό με την παλιά φυσούνα που είχε εξ αρχής με τον παρόντα κάδο αλλά τοποθετημένη την φυσούνα όπως την βρήκες στην σαπουνοθήκη καθώς να βλέπουμε και που καταλήγουν τα άκρα της φυσούνας .
    το πρόβλημα τώρα είναι ότι χάνει νερό απο την πόρτα προφανώς δεν σφραγίζει καλά φοβάμαι να αγοράσω λάστιχο κάδου γιατί δεν είναι δικός του χώρια που κάνει 40 ευρώ και μου έχουν μείνει τα παλιά ανταλλακτικά καμιά ιδέα?
    Αν εννοείς ότι το λάστιχο πόρτας δεν είναι τρύπιο , αλλά χάνει επειδή δεν σφραγίζει καλά με το γυαλί της πόρτας , αυτό διορθώνεται στραβώνοντας την λαμαρίνα στο σημείο το εξωτερικό που αγκυλώνει το λάστιχο πόρτας , το έχω κάνει πολλές φορές και σταματάει από εκεί και ύστερα να τρέχει .

    Πρέπει να στραβώσεις το κάτω σημείο της λαμαρίνας με κάποιο Γαλλικό κλειδί μεγάλο και να στραβώνεις την λαμαρίνα προς τα έξω δηλ προς τα εσένα , να μην το παρακάνεις , θέλουμε να πάει η λαμαρίνα 1-2 πόντους έξω

  5. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον Κυριακίδης για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    ΜΑΚΗΣ ΔΟΡ (17-02-20)

  6. #5

    Μέλος
    Όνομα
    Θυμιοs
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αθήνα / Καλλιθέα
    Μηνύματα
    108

    Προεπιλογή

    Πέτρο κατ' αρχην ευχαριστώ, πλυντήριο το έχω φτιάξει με τη παλιά φυσούνα δεν φαίνεται γιατί είναι ακριβώς κάτω απο τη φωλιά της σαπουνοθήκης ανεβάζω μερικές φωτόγραφίες, ένα επιπλέον πρόβλήμα που αντιμετώπισα ήταν ότι έτρεχε νερά απο την είσοδο της σαπουνοθήκης προφανώς απο υπερχείλιση λόγω της πλα'ι'νής τρύπας τη μεγάλωσα λίγο πρός το πάτο και το πρόβλημα σχεδόν λύθηκε. Με τα νερά της πόρτας τράβηξα πολύ λίγο έξω τη λαμαρίνα και σταμάτησαν επίσης αφήνει κάποια νερά στην είσοδο της ταπωμένης τρύπας όπως φαίνεται και στη φωτό αν του έκανα μια νέα τρύπα στο κάδο και κολλούσα ενα κομάτι σωλήνα φ4 και έβαζα τη καινούργια φωλιά και φυσύνα?
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες
    • Τύπος Αρχείου: jpg MOR1.jpg (137,2 KB, 18 εμφανίσεις)
    • Τύπος Αρχείου: jpg MOR2.jpg (124,1 KB, 19 εμφανίσεις)
    • Τύπος Αρχείου: jpg MOR3.jpg (140,9 KB, 19 εμφανίσεις)
    • Τύπος Αρχείου: jpg MOR4.jpg (115,5 KB, 16 εμφανίσεις)

  7. #6

    Μέλος
    Όνομα
    ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
    Εγγραφή
    Mar 2015
    Περιοχή
    ΜΥΤΙΛΗΝΗ
    Μηνύματα
    733

    Προεπιλογή

    Πάρε μια σαμπρέλα από ένα ποδήλατο και προσαρμοσέ την πάνω στην σαπουνοθηκη και στον κάδο σφιξε τα χείλη με δύο δεματικα και δεν θα έχεις πρόβλημα , ούτε πίεση μεγάλη , συνήθως κρύο νερό εισάγεται , το πρόβλημα είναι να μην σου διπλώσει και τσακίσει και κοπεί η ροή από κραδασμούς . Το πολύ πολύ βάλε μια εύκαμπτη σωλήνα σαν και αυτή που χρησιμοποιούν οι ηλεκτρολογοι για να μην τσακίσει η σαμπρελα ως εσωτερικός σκελετός να διατηρηθεί η ροή.

    Στάλθηκε από το Redmi 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  8. #7

    Μέλος
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Oct 2017
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    198

    Προεπιλογή

    Στείλε μ μια φώτο να δω όλο οι την φάτσα του πλυντηρίου για να καταλάβω τι παίζει αν και πιστεύω ότι ο κάδος είναι LG

Παρόμοια Θέματα

  1. [Κλιματιστικό Morris] Πτώση ρελέ από κλιματιστικό Morris 24000btu
    από athan.christos στο forum Κλιματιστικό
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-12-19, 10:52
  2. Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-06-19, 23:47
  3. [Άλλη] Morris wds-91432 error E6
    από spirus74 στο forum Πλυντήριο
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-05-19, 22:43

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας