Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 11
  1. #1

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Σωτήρης
    Εγγραφή
    Nov 2017
    Περιοχή
    Τρίκαλα
    Μηνύματα
    6

    Προεπιλογή Miele G1220 Fan Motor

    Καλησπέρα
    έχω ένα πλυντήριο πιάτων Miele G1220
    κάνει θόρυβο ο ανεμιστήρας για το στέγωμα . έχω βρει το ανταλλακτικό αλλά ενω έλυσα το πλυντήριο δεν ξέρω πως βγαίνει ο ανεμιστήρας. Δεν μπορώ να βρω βιντεάκι από το συγκεκριμένο μοντέλο.
    καθε βοήθεια δεκτή.
    σας ευχαριστώ

  2. #2

    Μέλος
    Όνομα
    ΧΡΗΣΤΟΣ
    Εγγραφή
    Jun 2016
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    183

    Προεπιλογή

    η λυση ειναι απλη πας την συσκευη σε ενα επαγγελματια γιατι ο χρονος που θα φας μπορει να κανεις και ζημια

  3. #3

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Σωτήρης
    Εγγραφή
    Nov 2017
    Περιοχή
    Τρίκαλα
    Μηνύματα
    6

    Προεπιλογή

    ευχαριστώ ΔΙΑΣ αλλά το forum πιστεύω λέγεται howtofixit και όχι
    how to transport it for repair ευχαριστώ πάντως για το χρόνο σου.
    υπάρχουμε αρκετοί οι οποίοι δεν το κάνουμε μόνο για τα χρήματα ,αλλά και για την ικανοποίηση να το επισκευάσουμε μόνοι μας, να ξεφύγουμε λίγο και από τις δουλειές που κάνει ο καθένας μας.

  4. #4

    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    919

    Προεπιλογή

    στην πόρτα βρίσκεται αυτό;

  5. #5

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Σωτήρης
    Εγγραφή
    Nov 2017
    Περιοχή
    Τρίκαλα
    Μηνύματα
    6

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilimertzani Εμφάνιση μηνυμάτων
    στην πόρτα βρίσκεται αυτό;

    όχι βρίσκεται στο πλάι ,οπως κοιταμε το πλυντήριο δεξιά. Στην πόρτα αλλάζει εύκολα,αλλά ενω το ελυσα από το πλαι και φαινεται οτι βγαινει ευκολα, τελικά δεν.... Κάποιο τρόπο θα έχει

  6. #6

    Μέλος
    Όνομα
    ΧΡΗΣΤΟΣ
    Εγγραφή
    Jun 2016
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    183

    Προεπιλογή

    ειμαι τις αποψης οτι η ξερεις κατι και το κανεις η δεν το ακουμπας.ακου μια ιστορια αλειθινη καποιος γειτονας του ειχαι χαλασει η κουζινα δεν εκαιγε η αντισταση περνει τηλ ενα τεχνικο και του λεει το προβλημα οτι τεχνικος του ειπε ποσο θα στειχηση αλλα αυτο δεν ηθελε ειναι πολλα τα λεφτα. παει λοιπον σε ενα μαγαζι οικιακον συσκευων αγοραζει το ανταλλακτικο του ειπε ο εμπορας δεν ειναι τιποτα τις βιδες ξεβειδωνεις τα καλωδια βγαζεις και βαζεις την καινουρια.οντος την αλαξε μονο του .απο εγω ξεκιναει το δραμα δεν την δοκιμασε αν δουλευει ,βαζει η γυναικα του φουρνο και την χτυπισε το ρευμα προχορησε λιγο και επεσε κατω ο γιατρος που την ειδε ειπε κολπικη μαργαρηγη και ολα αυτα γιατι ξεχασε να βαλει την γειωση το θεμα ειναι οτι ουτε η γειωση του σπιτιου ηταν καλει για αυτο και χαθηκε .διακοπτη διαφηγης δεν ειχε το σπιτι.για αυτο και σου εγραψα τα παραπανω βεβαια οσο ζουμε μαθαινουμε .αλλο ξερω ,εχω την γνωση, να κανω κατι. αλλο απο χομπι.χομπι υπαρχουν πολλα οχι οτι εχει σχεσει με ρευμα στα λεω παντα φιλικα.

  7. #7

    Μέλος
    Όνομα
    Πέτρος
    Εγγραφή
    Oct 2011
    Περιοχή
    Έβρος
    Μηνύματα
    5.318

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsotiris Εμφάνιση μηνυμάτων
    έχω βρει το ανταλλακτικό
    κομπλέ? με την μαύρη βάση του ? ή μόνο το μοτέρ? και ο αναγνώστης δεν μπορεί να καταλάβει τι δεν μπορείς να βγάλεις .
    https://www.buyspares.com/miele/dish...0&refine=motor
    στην φωτογραφία πιο κάτω έχει κάποιες 4 τελείες μεγέθυνσης
    φαίνεται πανεύκολο , πρώτα πρέπει να ξεβιδωθεί η μαύρη βάση , αφού ξεβιδωθεί η βάση , περιέχει επιπλέον βίδες από πίσω για να βγει και το μοτέρ με συνοπτικές διαδικασίες .
    Το πρόβλημα που θα δυσκολέψει την διαδικασία είναι ότι οι "βίδες" στήριξης του μοτέρ είναι πριτσίνια , θα πρέπει να τρυπηθούν και ανάλογα να μπουν νέες βίδες .

  8. #8

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Σωτήρης
    Εγγραφή
    Nov 2017
    Περιοχή
    Τρίκαλα
    Μηνύματα
    6

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Κυριακίδης Εμφάνιση μηνυμάτων
    κομπλέ? με την μαύρη βάση του ? ή μόνο το μοτέρ? και ο αναγνώστης δεν μπορεί να καταλάβει τι δεν μπορείς να βγάλεις .
    https://www.buyspares.com/miele/dish...0&refine=motor
    στην φωτογραφία πιο κάτω έχει κάποιες 4 τελείες μεγέθυνσης
    φαίνεται πανεύκολο , πρώτα πρέπει να ξεβιδωθεί η μαύρη βάση , αφού ξεβιδωθεί η βάση , περιέχει επιπλέον βίδες από πίσω για να βγει και το μοτέρ με συνοπτικές διαδικασίες .
    Το πρόβλημα που θα δυσκολέψει την διαδικασία είναι ότι οι "βίδες" στήριξης του μοτέρ είναι πριτσίνια , θα πρέπει να τρυπηθούν και ανάλογα να μπουν νέες βίδες .
    αρχικά ευχαριστώ για το χρόνο σου
    ακολουθεί link με το μοντέλο του ανεμιστήρα
    https://www.ebay.it/itm/Miele-Dishwasher-Fan-Ventilation-Dryer-Drying-Blower-Ventilation-Heater-G1833SC/153525128856?hash=item23becf8e98:g:KB4AAOSwSmJdAVp 1

    miele g1220 sc

    Για το συγκεκριμένο δεν εχω βρει βιντεο αλλαγής του.
    ευχαριστώ

  9. #9

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Σωτήρης
    Εγγραφή
    Nov 2017
    Περιοχή
    Τρίκαλα
    Μηνύματα
    6

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ΔΙΑΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειμαι τις αποψης οτι η ξερεις κατι και το κανεις η δεν το ακουμπας.ακου μια ιστορια αλειθινη καποιος γειτονας του ειχαι χαλασει η κουζινα δεν εκαιγε η αντισταση περνει τηλ ενα τεχνικο και του λεει το προβλημα οτι τεχνικος του ειπε ποσο θα στειχηση αλλα αυτο δεν ηθελε ειναι πολλα τα λεφτα. παει λοιπον σε ενα μαγαζι οικιακον συσκευων αγοραζει το ανταλλακτικο του ειπε ο εμπορας δεν ειναι τιποτα τις βιδες ξεβειδωνεις τα καλωδια βγαζεις και βαζεις την καινουρια.οντος την αλαξε μονο του .απο εγω ξεκιναει το δραμα δεν την δοκιμασε αν δουλευει ,βαζει η γυναικα του φουρνο και την χτυπισε το ρευμα προχορησε λιγο και επεσε κατω ο γιατρος που την ειδε ειπε κολπικη μαργαρηγη και ολα αυτα γιατι ξεχασε να βαλει την γειωση το θεμα ειναι οτι ουτε η γειωση του σπιτιου ηταν καλει για αυτο και χαθηκε .διακοπτη διαφηγης δεν ειχε το σπιτι.για αυτο και σου εγραψα τα παραπανω βεβαια οσο ζουμε μαθαινουμε .αλλο ξερω ,εχω την γνωση, να κανω κατι. αλλο απο χομπι.χομπι υπαρχουν πολλα οχι οτι εχει σχεσει με ρευμα στα λεω παντα φιλικα.
    αρχικά συγνώμη αν φάνηκα ειρωνικός. Συμφωνώ απόλυτα με ότι λες παραπάνω. Αλλα ένας ανεμιστηρας στεγνώματος είναι. Σχετικά με το παράδειγμα σου ήταν εγκληματικό αυτό που έκανε. Απλά είχα τον πατέρα μου που ήταν ηλεκτρολόγος και κατέχω κάτι λίγα.

  10. #10

    Μέλος
    Όνομα
    Πέτρος
    Εγγραφή
    Oct 2011
    Περιοχή
    Έβρος
    Μηνύματα
    5.318

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsotiris Εμφάνιση μηνυμάτων
    ακολουθεί link με το μοντέλο του ανεμιστήρα
    Και τι δεν μπορείς να βγάλεις? τα άσπρα καπάκια?
    Χωρίς τίτλο3.jpg
    βγάλε πρώτα την μαύρη φλάντζα , και ξεκούμπωσε τα σημεία που είναι σημειωμένα με κύκλο.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. [Miele] Miele G-601 SC - ANABOΣBHNEI H ΛYXNIA Zu/Ablauf
    από ALEXIGNATIDIS στο forum Πλυντήριο
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-09-19, 11:10
  2. [Miele] MIELE KM240 πως λύνει η εστία
    από gkesi στο forum Φούρνος & Εστία
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-08-19, 15:02
  3. [Κλιματιστικό] κολλημένο fan speed σε παλιό fidji TAC-24CSC/H
    από johnnyxp64 στο forum Κλιματιστικό
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-08-19, 14:47
  4. [Miele] Θόρυβος στο κάδο miele novotronic w863
    από Nikos v στο forum Πλυντήριο
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-06-19, 22:11
  5. [Miele] Πρόβλημα με πλυντήριο πιάτων Miele G606 SCI PLUS
    από papg στο forum Πλυντήριο
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-06-19, 17:49

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας