Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 38
  1. #21
    Το avatar του χρήστη chipakos-original
    Μέλος
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Jun 2010
    Περιοχή
    Γαλατσι
    Μηνύματα
    1.128

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chameleon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο αισθητήρας είναι ένα μεταλλικό κυλινδρικό γύρω στους 5 πόντους, σωστά; Αυτό όταν το έβγαλα είχε από την μέση και προς τα εμπρός αρκετά άλατα, τί κάνω;
    Η αντίσταση πωλείται μαζί με τον αισθητήρα ή μπορώ να τα πάρω και ξεχωριστά;
    Τελευταία ερώτηση... Η υπάρχουσα αντίσταση είναι λογικό που δεν έδωσε καθόλου ένδειξη όταν την μέτρησε ο πεθερός μου με το πολύμετρο;
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια αλλά για την κατανόηση.

    Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Οταν η αντίσταση δεν δείχνει καμία ωμική τιμή δηλαδή καμία ένδειξη τότε είναι κομμένη εσωτερικά.
    Ατάκα 1η.......Οχι ...Οχι .....Απλά το άνοιξα μήπως έφυγε κανένα καλωδιάκι.
    Ατάκα 2η....... Οχι ... Οχι ....Απλά το άνοιξα μήπως είχε καεί κάποια ασφάλεια.

  2. #22

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Σταύρος
    Εγγραφή
    Apr 2015
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    23

    Προεπιλογή

    Καλημέρα, 16,50€ στοίχησε η νέα αντίσταση, το απόγευμα θα γίνει η εγκατάσταση.

    Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  3. #23
    Το avatar του χρήστη andyferraristi
    Μέλος
    Όνομα
    Ανδρέας
    Εγγραφή
    Nov 2012
    Περιοχή
    Καλλιθέα - Αθήνα
    Μηνύματα
    674

    Προεπιλογή

    Συγνώμη για το off-topic ρε παιδιά, αλλά λύστε μου μια απορία. Μόλις έρχομαι από έναν φίλο μου που προσπαθήσαμε μαζί να αλλάξουμε τα αμορτισέρ. Όμως όταν ανοίξαμε τα καπάκια, είδαμε με έκπληξη ότι "φόραγε" τρία (!!!). Είναι όντως έτσι αυτό το μοντέλο, και έπρεπε να αγοράσουμε τρία ???

  4. #24
    Το avatar του χρήστη diony
    Μέλος
    Όνομα
    Κωστας
    Εγγραφή
    May 2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    974

    Προεπιλογή

    ναι κάποια μοντέλα έχουν 3 αμορτισέρ , και καλό είναι να πάρεις το δικό του σετ είτε από την αντιπροσωπεία ή από το εμπόριο πακέτο και τα 3
    Στο δρόμο προς την κορυφή μην ποδοπατάς τους ανθρώπους που θα βρεθούν μπροστά σου. Πάρε τους μαζί σου!

  5. #25
    Το avatar του χρήστη andyferraristi
    Μέλος
    Όνομα
    Ανδρέας
    Εγγραφή
    Nov 2012
    Περιοχή
    Καλλιθέα - Αθήνα
    Μηνύματα
    674

    Προεπιλογή

    Κώστα σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Ο κάτοχος έβαλε εχθές το βράδυ δύο πλύσεις με άψογα (όσον αφορά θόρυβο - κοπάνημα) αποτελέσματα. Εάν τώρα κανακυλύσει, θα αγοράσουμε τρία ...

  6. #26
    Το avatar του χρήστη diony
    Μέλος
    Όνομα
    Κωστας
    Εγγραφή
    May 2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    974

    Προεπιλογή

    Αν κατάλαβα καλά αλλάξατε μόνο τα 2 , ή αγοράσατε συμπληρωματικά και το τρίτο ?
    Στο δρόμο προς την κορυφή μην ποδοπατάς τους ανθρώπους που θα βρεθούν μπροστά σου. Πάρε τους μαζί σου!

  7. #27
    Το avatar του χρήστη andyferraristi
    Μέλος
    Όνομα
    Ανδρέας
    Εγγραφή
    Nov 2012
    Περιοχή
    Καλλιθέα - Αθήνα
    Μηνύματα
    674

    Προεπιλογή

    Αλλάξαμε μόνο τα δύο ...

  8. #28
    Το avatar του χρήστη diony
    Μέλος
    Όνομα
    Κωστας
    Εγγραφή
    May 2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    974

    Προεπιλογή

    Εντάξει , δεν είναι το πιο σωστό , αλλά αφού δεν έχει πρόβλημα με το στύψιμο τα αφήνετε όπως είναι
    Στο δρόμο προς την κορυφή μην ποδοπατάς τους ανθρώπους που θα βρεθούν μπροστά σου. Πάρε τους μαζί σου!

  9. #29

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Σταύρος
    Εγγραφή
    Apr 2015
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    23

    Προεπιλογή

    Καλημέρα σας, οφείλω ένα μεγάλο ευχαριστώ για την πολύτιμη βοήθεια. Στο πλυντήριο αντικαταστάθηκε η αντίσταση με κόστος 16,50€ και πλέον (αφού έγιναν οι απαραίτητες δοκιμαστικές πλύσεις) όλα δείχνουν να δουλεύουν σωστά.
    Καταλήγοντας θέλω να πω, πως σας αξίζει ένα μεγάλο μπράβο γιατί σε αυτούς τους δύσκολους καιρούς που ζούμε, βοηθάτε με τον τρόπο σας σημαντικά.

    Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  10. #30

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Apr 2021
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    1

    Προεπιλογή

    Καλησπερα σας!
    Θα ηθελα και εγω με τη σειρα μου τη πολυτιμη βοηθεια σας αλλα πισω στο αρχικο θεμα της συζητησης εννοωντας την πιθανη βλαβη πλακετας σε πλυντηριο Bosch logixx 8 sensitive.
    Αυτο που παρουσιαζει το δικο μου ειναι οτι πολλες φορες παγωνει το προγραμμα και κανενα κουμπι δεν ανταποκρινεται οταν το παταω. Επισης πολλες φορες ενω δουλευει το πλυντηριο αλλαζει το προγραμμα συνεχεια σαν να εχουν βραχυκυκλωσει τα κουμπια.
    Ανοιξα την πλακετα και την καθαρισα με αερα και απο τοτε και για λιγες μερες ολα δουλευαν ρολοι μεχρι που αρχισαν παλι τα ιδια.
    Σκεφτηκα οτι το προβλημα ειναι η πλακετα οποτε την βρηκα και την αγορασα απο ενα καταστημα.
    Ο αντιπροσωπος το καταστηματος που μιλησα με ρωτησε αν ειμαι τεχνικος γιατι μονο τεχνικος μπορει να κανει τον προγραματισμο αλλα επισης μου ειπε οτι υπαρχουν οδηγιες στην συσκευασια.
    Η πλακετα εφτασε οντως με οδηγιες για τον προγραμματισμο αλλα δυστηχως δεν εχω τις παραμετρους για να τις περασω κατα τη διαδικασια του προγραμματισμου.
    Μηπως καποιος γνωριζει που μπορω να τις βρω ή μηπως καποιος ειχε παρομοιο προβλημα?

    Ευχαριστω εκ των προτερων

    Δημητρης

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. [Bosch] ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΠΑΓΟ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΨΥΞΗ BOSCH NO FROST
    από jimnaf στο forum Ψυγείο
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-02-23, 20:23
  2. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-05-18, 12:40
  3. Ζημια στην πλακετα inverter STUNDER 4000W-48V
    από DIATHERM στο forum UPS & Πηγές Τροφοδοσίας
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-04-14, 12:52
  4. [Bosch] Πλακετα για κουζίνα Bosch?
    από pepis στο forum Ηλεκτρική Κουζίνα
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-10-13, 21:48
  5. [Κλιματιστικό Fujitsu] προβλημα στην πλακετα στην εξωτερικη μοναδα AOYR09LGC
    από b16b στο forum Κλιματιστικό
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-09-13, 23:04

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας