Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. #1

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Πανος
    Εγγραφή
    Mar 2015
    Περιοχή
    Ηλιουπολη
    Μηνύματα
    11

    Προεπιλογή πικαπ techics 1610 mk2

    Καλημερα σας
    Εχω αυτό το πικαπ από το 1998 οπου αγοραστηκε μεταχεισρισμενο.Ενας φιλος μου εδωσε ένα σετ κεφαλη βελονα της σταντον_παλια σειρα από ότι θυμαμαι-και ο ιδιος την τοποθετησε και την ρυθμισε.Αυριο θα αναφερω και το μοντελο.Πριν κανα χρονο,παρατηρησα διακοπες στο ένα καναλι που διορθωνονταν με κουνημα.Εβγαλα το πικαπ από τη θεση του και αφου δημιουργησα χωρο για να αναποδογυρισει,μαξιλάρια κλπ,αντικατεστησα τα δυο rca με ένα-υποτίθεται καλο σετ-καλωδια από σχετικο κατάστημα με κολλημενο πανω τους το καλωδιακι της γείωσης.Αυτα ειναι μωβ με επιχρυσους ακροδέκτες.Το πρόβλημα λυθηκε.Δεν σταθηκε δυνατο όμως,να ξαναμπει ο σφιγτηρας που υπηρχε εκει-και που μαλλον ειχε δημιουργησει το πρόβλημα-κι εκανα πατεντα με ταιραμπ.Τελευταια,δεν πολυακουω βινυλιο κι οταν σημερα δοκιμασα,η λειτουρια σταρτ/στοπ δεν επιασε με την πρωτη αποπειρα.Ενώ,δηλαδη,ανοίγεις,βαζεις δισκο,κλεινεις καλλυμα,πατας σταρτ ξεκιναει,αυτό εγινε την τριτη φορα.Μετα κανονικα.Σημειωτεο ότι, το λαστιχακι
    του βραχιονα το αλλαξα περυσι,ΜΕ ΔΕΙΓΜΑ ΤΟ ΠΑΛΙΟ,στο ιδιο κατάστημα που αγορασα τα καλωδια.Η ερωτηση μου είναι η εξης.Αξιζει τον κοπο επιπλέον ελεγχος/βελτιωση του συγκεκριμενου πικαπ;Εχω πολύ "σφικτο" προυπολογισμο φυσικα,αλλα αν αξιζει τον κοπο...Να αλλαξω σετ κεφαλη βελονα;Κι να ναι,με ποια;Μου αρεσουν τα μπασα παρα τα πριμα.Να παραγγειλω λαστιχακι βραχιονα από το ημπευ ο ιδιος η να το παω σε τεχνικο για γενικη;
    Ευχαριστω πολύ για το χρονο σας
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες

  2. #2

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Πανος
    Εγγραφή
    Mar 2015
    Περιοχή
    Ηλιουπολη
    Μηνύματα
    11

    Προεπιλογή

    η κεφαλη είναι μπλε( χρωματος με βουρτσακι μπροστα και γραφει D680 SX στη μια πλευρα και 680 EE/S στην αλλη

  3. #3
    Το avatar του χρήστη east electronics
    Συντονιστής Κατηγορίας
    Όνομα
    Sakis Petropoulos
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    ATHENS GREECE
    Μηνύματα
    1.520

    Προεπιλογή

    Ok η κεφαλη ειναι Stanton επιπεδου 100ευρω +

    Το πικαπ επισης ειναι κορυφαιο μοντελο φοραει μοτερ σαν του ΜΚΙΙ και πλατω απο οτι βλεπω αλλα το αναμενομενο ειναι να εχει διαφορα θεματα στην ηλικια που ειναι ...

    Ηλεκτρολυτικοι αδειοι , προβληματακια στο τυπωμενο , ξεραμενα λιπαντικα παντου, διακοπτες η μπουτον τα οποια εχουν μειωμενη επαφη πλεον , και τριμερακια μαυρισμενα οπου επισης αναμενεις να εχει αλλαξει η τιμη τους απο τημ αρχικη ρυθμιση που τους εγινε πριν απο παρα πολλα χρονια ...

    Πιασε δουλεια ... δεν θα ειναι ευκολο αλλα αξιζει τον κοπο , αν δεν εχεις αυτο που χρειαζεται δωσε να στο κανει επαγγελματιας ... θα κοστισει παντως για να γινει σωστη δουλεια και τελος δεν ειναι σιγουρο οτι το 100% του αυτοματισμου μπορει να αποκατασταθει πληρως .
    SERVICE ΕΝΙΣΧΥΤΩΝ ΚΑΙ ΙΑΠΩΝΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΗΧΟΥ
    east_electronics@yahoo.gr
    www.eastelectronics.gr ε

  4. #4

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Πανος
    Εγγραφή
    Mar 2015
    Περιοχή
    Ηλιουπολη
    Μηνύματα
    11

    Προεπιλογή

    κυριε Σακη,δεν είμαι τεχνικος,υπάλληλος ΙΚΑ είμαι..Μου αρεσουν τα μαστορέματα αλλα με ορια.Δεν νιωθω ότι μπορω να υποκαταστήσω έναν εμπειρο τεχνικο.Κατά την κριση σας,ενας ελεγχος και αντικατασταση σε ότι χρειαζεται με ρυθμισεις κλπ,για τι κοστος μιλαμε;
    Ευχαριστω

  5. #5
    Το avatar του χρήστη east electronics
    Συντονιστής Κατηγορίας
    Όνομα
    Sakis Petropoulos
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    ATHENS GREECE
    Μηνύματα
    1.520

    Προεπιλογή

    Νομιζω οτι οι κανονες δεν επιτρεπουν τιμες μεσα στον χωρο ( και σωστο ειναι ) επελεξε ενα τεχνικο που πιστευεις οτι θα σου κανει καλη δουλεια και μιλησε μαζι του σε προσωπικο επιπεδο ...

    PS ( το να αναφερεις οτι εισαι υπαλληλος του ΙΚΑ μπορει να ειναι καλο αλλα μπορει να ειναι και κακο )
    SERVICE ΕΝΙΣΧΥΤΩΝ ΚΑΙ ΙΑΠΩΝΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΗΧΟΥ
    east_electronics@yahoo.gr
    www.eastelectronics.gr ε

Παρόμοια Θέματα

  1. [Πικάπ] Προβλημα με πικαπ σε sony xo-d10s
    από lakafitis στο forum Κασετόφωνο & Πικάπ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-01-15, 20:39
  2. [Πικάπ] Ραδιο-πικαπ Rising
    από papkir στο forum Κασετόφωνο & Πικάπ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-07-14, 04:36
  3. [Πικάπ] αναζήτηση κεφαλής απο παλιό πικαπ
    από spyart στο forum Κασετόφωνο & Πικάπ
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-12-13, 23:58
  4. στροφες πικαπ
    από ReNia στο forum Κασετόφωνο & Πικάπ
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-11, 18:35
  5. ρυθμιση πικαπ
    από papkir στο forum Κασετόφωνο & Πικάπ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-02-10, 13:05

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας