Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 29
  1. #11
    Το avatar του χρήστη Nikos Anagnostou
    Μέλος
    Όνομα
    νικος
    Εγγραφή
    Feb 2011
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    58

    Προεπιλογή

    εχεις δικιο για την ταλαιπορια αλλα ο φουρκις ετσι ηταν ανεκαθεν αστα να πανε...

  2. #12

    Μέλος
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    33

    Προεπιλογή

    Τοποθετήθηκε το Box στην εξωτερική μονάδα και το κλιματιστικό λειτουργεί πλέον κανονικά. Συνολικό κόστος στα 200 Ευρώ. Την πλακέτα εδώ ο Fourlis την πουλάει 173 Ευρώ ενώ ο αντίστοιχος αντιπρόσωπος από έρευνα που έκανα στο internet στην Ισπανία την πουλάει στα 110 Ευρώ.
    Παρεπιπτόντως κάηκε και του γείτονα η πλακέτα σε ένα κλιματιστικό μάρκας Inventor. Βρήκαμε πάνω στην πλακέτα μια καρβουνιασμένη σαύρα. Τελικά αυτός το πέταξε και το άλλαξε με ένα άλλο.

    Οπότε αναγκαστικά θα φτιάξω κουκούλες και όταν φεύγουμε από εδώ θα τα σκεπάζω. Στις εσωτερικές μονάδες θα βάζω χαρτοταινίες όπου υπάρχει κενό και μπορούν να εισχωρίσουν ζωίφια και θα ταπώνω τις σωλήνες που βγάζουν το νερό.



  3. #13
    Το avatar του χρήστη Nikos Anagnostou
    Μέλος
    Όνομα
    νικος
    Εγγραφή
    Feb 2011
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    58

    Προεπιλογή

    [QUOTE=mr.Vox;451632] ενώ ο αντίστοιχος αντιπρόσωπος από έρευνα που έκανα στο internet στην Ισπανία την πουλάει στα 110 Ευρώ.


    για βαλε και κανα λινκ απο ισπανια με ενδιαφερει αυτο και συνχαρητιρια για την επισκευη σωστος ο παικτης,θα σε παρω βοηθο.............................

  4. #14

    Μέλος
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    33

    Προεπιλογή

    Το link θα το βάλω αύριο-μεθαύριο που επιστρέφω Αθήνα γιατί το έχω αποθηκευμένο στο desktop ενώ τώρα μπαίνω από το laptop και δεν το έχω. Τώρα που ψάχνω λίγο από εδώ στο google δεν το βρίσκω. Δεν θυμάμαι τι συνδιασμούς λέξεων είχα βάλει στο ψαχτήρι και το είχα βρει. Πάντως το σίγουρο είναι ότι το έχω κρατήσει και θα το βάλω.

  5. #15

    Μέλος
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    33

    Προεπιλογή

    Το link από τον Ισπανό εδώ: http://www.aldatecnic.com/tienda/pro...roducts_id=393
    Αρχική σελίδα: http://www.aldatecnic.com/

    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mr.Vox : 29-07-11 στις 14:53 Αιτία: Ορθογραφία

  6. #16

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    παναγιωτης
    Εγγραφή
    Jul 2011
    Περιοχή
    πτολεμαιδα
    Μηνύματα
    3

    Προεπιλογή

    Φιλεμου το κλιματιστικοσου κανει αυτοδιαγνωση βλαβης .[3 λαμπακια στην εξωτερικη μοναδα].

  7. #17

    Μέλος
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    33

    Προεπιλογή

    Σωστά αλλά δεν ήμουν παρόν όταν έβγαλαν το παλιό box για να ξέρω ποιά λαμπάκια αναβόσβηναν στην εξωτερική. Στην μέσα αναβόσβηναν το Operation και Turbo που σημαίνει Outdoor unit error και ενώ ρώτησα τον τεχνικό που μάλλον δεν ήθελε να μου πει. Απλά μου είπε ότι πρέπει να αλλάξουμε όλη την πλακέτα. Οπότε αναγκάστηκα και αγόρασα νέο Box από Φουρλή με τις κλέμες χωριστά και πήγα και το τοποθέτησα για να τελειώνω καθώς στο σπίτι μένουν υπέργηρα άτομα και δεν μπορώ να πηγαίνω Αθήνα επαρχία συνέχεια.

  8. #18

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Jul 2011
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    5

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα παιδιά και από εμένα (καινούριος στο forum).
    Πραγματικά έχω ενθουσιαστεί από τα όσα έχω καταφέρει να διαβάσω μέχρι τώρα. Μπράβο σας!!!
    'Εχω και εγώ σχεδόν το ίδιο πρόβλημα με ένα κλιματιστικό SAMSUNG.(ψάχνοντας για λύση βρήκα το forum).
    Σας παραθέτω το πρόβλημά μου.
    'Εχω το Samsung AQV12F2VE/D indoor unit - UQV12AOTE/D outdoor unit (inverter).
    Στο εσωτερικό μηχάνημα,αναβοσβήνει το ρολόι(πορτοκαλί) και το turbo(πορτοκαλί)
    ενώ στο εξωτερικό μηχάνημα αναβοσβήνει το κίτρινο led πάνω στην πλακέτα.
    Θα ήθελα την γνώμη σας πριν αρχίσω τα τηλέφωνα στις εταιρείες!

  9. #19

    Μέλος
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    33

    Προεπιλογή

    Από το service manual του κλιματιστικού σου δες εδώ και κάνε αν μπορείς διάγνωση.


    AQV12F2VE .JPG
    UQV12AOTE.JPG


    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mr.Vox : 01-08-11 στις 00:57 Αιτία: service manual update

  10. #20

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Jul 2011
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    5

    Προεπιλογή

    Mr.Vox,
    σε ευχαριστώ πολύ για τις διαφωτιστικές εικόνες σου!
    Μου αναφέρει λοιπόν ότι βλέπει "στιγμιαία υπερένταση στον inverter" (αν κατάλαβα καλά)
    "occurring of the inverter circuit instantaneous over current/instantaneous over current of invertercircuit" ,
    εγώ, σε μια γρήγορη ματιά που έριξα στην πλακέτα του εξωτερικού μηχανήματος,
    δεν διαπίστωσα κάτι "σκασμένο".
    Τι λες, να βρώ ηλεκτρονικό να του την δώσω να ελέγξει κάθε εξάρτημα ή να κοιτάξω για καινούρια?

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-06-11, 17:03
  2. Πρόβλημα με TV LCD Samsung LE40R51B
    από Skontos στο forum Τηλεόραση
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-05-11, 23:15
  3. Πρόβλημα σε Samsung LE40A756R
    από zevage στο forum Τηλεόραση
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-04-11, 21:55
  4. πρόβλημα με dvd recorder samsung
    από chs στο forum DVD/BD Player & Video
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-12-09, 21:45

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας