Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6
  1. #1

    Προεπιλογή Προβλημα με ηχοσυστημα SONY

    Εχω ενα ηχοσυστημα SONY ακριβο για την εποχη του αλλα πανε κ αρκετα χρονια που το εχω. Το προβλημα ειναι οτι πατωντας το POWER ακουγεται ενας ηχος, σαν απο το μοτερακι για τις κασετες, οποιος δε σταματαει κ δεν αναβουν καποια λαμπακια τα οποια αναβαν παλαιοτερα. Το ανοιξα να δω μηπως ειναι καμμια ασφαλεια αλλα τπτ. οταν το ξαναναψα, αναψαν τα λαμπακια που ειναι στο τμημα του ενισχυτη (νομιζω) αλλα δεν ειχε ηχο απο το ραδιοφωνο κ γενικα απο πουθενα. μετα απο λιγο εσβησαν ολα. Αναβε μονο η οθονη που γραφει για το ραδιοφωνο κ τπτ αλλο. Αν μπορει καποιος να βοηθησει θα το εκτιμουσα.

  2. #2

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    george
    Εγγραφή
    Jun 2005
    Περιοχή
    ΤΡΙΚΑΛΑ
    Μηνύματα
    15

    Προεπιλογή Προβλημα με ηχοσυστημα SONY

    φιλε μου καλησπερα.πρωτα απ'ολα πες μου ποιο μοντελο ειναι.το γραφει στο ταμπελακι στην πισω μερια του μηχανηματος.συνηθως τα μοντελα της σειρας HCD-RX.. για το προβλημα που αναφερεις τον θορυβο που κανουν τα κασσετοφωνα το πρωτο που πρεπει να κανεις ειναι να αλλαξεις τους ιμαντες(θα παρεις ενα νουμερο μικροτερους).τωρα οσο για το αλλο προβλημα στην πλακετα που ειναι ο μετασχηματιστης τροφοδοσιας(ενας μεγαλος που ειναι βιδωμενος στο κατω μερος) στην πλακετα που ειναι κολλημενος εχει κατι ασφαλειοντιστασεις που μιαζουν με αντιστασεις ελενξε τες με ενα ωμομετρο αν ειναι καλες.αν οχι αλλαξε τες και βαλε αντισταση 0,47 ωμ.αυτα για αρχη.πες μου ομως μοντελο να σε βοηθησω περισσοτερο και να το σχεδιο

  3. #3

    Προεπιλογή

    Το μοντελο ειναι HST-D307. Ο θορυβος οντως ηταν απο τους ιμαντες. Τις ασφαλειες τις ειδα με το ματι καλες. θα κοιταξω κ αυριο με το ωμομετρο.

  4. #4

    Προεπιλογή

    Οι ασφαλειες ειναι ΟΚ. Δειχνουν αντισταση που σημαινει οτι δεν ειναι καμμενες. κοιταξα και την εξοδο του "τροφοδοτικου" Υπαρχουν τασεις!

  5. #5

    Προεπιλογή


    Καμμια βοηθεια;

  6. #6

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από george_007

    Καμμια βοηθεια;
    φιλε george_007 δεν ειναι και ευκολο να γινει εντοπισμος βάβης απο το φορουμ σε ενα τοσο γενικο προβλημα ...

    το μηχανημα μηπως το ειχες αφησει σε κανενα παταρι η αποθηκη για καιρο και πηρε υγρασια..? ελεξε και καθαρισε βυσματα (καλωδιοταινιες ) που τυχων να πηγαινουν απο πλακετα σε πλακετα .

    ισως καποιες φωτο απο το εσωτερικο να βοηθουσαν ...

Παρόμοια Θέματα

  1. Προβλημα με ΤV SONY KV-29FC60D
    από vassgeo στο forum Τηλεόραση
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-10-09, 21:37
  2. Προβλημα με τηλεοραση Sony Trintron
    από NUKE στο forum Τηλεόραση
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-10-07, 11:10
  3. HEEELLP!!Προβλημα με SONY KV-29FC60D
    από vassgeo στο forum Τηλεόραση
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-04-07, 06:41
  4. Προβλημα σε Οθονη TFT Sony
    από dal_kos στο forum Οθόνη Η/Υ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-02-07, 18:47
  5. Επισκευη μοναδας CD σε ηχοσυστημα SONY
    από Maz00nga στο forum Eνισχυτής, Home Cinema & HiFi
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-08-05, 17:55

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας