Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 15
  1. #1

    Προεπιλογή Κινητό, μετα απο ενα καλο πλύσιμο.

    Κ φυσικα αυτο το πλησημο δεν ηταν μονο με νερο. μπηκε στο πληντιριο. δεν ξερω το προγραμα κ αν εχει χρησημοποιηθει μαλακτικο.

    Σηγκεκριμενα. Εχω στα χερια μου ενα erricson T630 που εχει πληθει στο πληντιριο. Το ανοιξα το καθαρισα με οινοπνευμα(καθαρο), το βαζω στην μπριζα κ τπτ. το αφοινω κ μετα απο λιγι ωρα βλεπω αναμενω το φως της οθονης. βγαζω τον φορτιστη, τον ξαναβαζω κ τπτ. δεν ξανανοιξε. μετραω εκει που βγαζει ρευμα για την μπαταρια κ δινει 0.6 με 0.9 volt. καμια φορα τυχενει να δινμει κ 3.8 που αλλα λιγο αν το κουνισω αλλαζει η ταση. Λογικα πρεπει να φταχνεται. Εχει κανενας καμια ιδεα???

  2. #2
    Το avatar του χρήστη electron
    Μέλος
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Dec 2003
    Περιοχή
    somewhere over the rainbow
    Μηνύματα
    161

    Προεπιλογή

    Φίλτατε d-name το να είχε πεσει λίγο νεράκι ή καφές επάνω του θα σου έδινα ελπίδες γιατί σε τέτοιες περιπτώσεις είχα σώσει παλιότερα ένα Τ18 και ένα nokia.Όμως εσύ μιλάς για κανονική μπουγάδα στο πλυντήριο και μάλλον το κινητό δεν έχει άλλο δρόμο από το καλάθι των αχρήστων

  3. #3

    Προεπιλογή

    το βλεπω λογικο αλλα λεω τι αλλο μπορω να κανω μηπως κ φτιαχτει.

  4. #4

    Προεπιλογή

    Στην αρχη δεν περιμενα να γινει απλα το εκανα μηπως υπηρχε καμια ελπιδα να φτιαχτει. Αλλα ανοιξε. κ ενα κοκκινο led που εχει οταν βαζω τον φορτιστη ανοιγει αν τον κουνισω λιγο αρχιζει να αναβοσβινει σαν να φορτιζει κανονικα. οπως οταν δουλευει. Το θεμα ειναι οτι ανταποκρινεται.

  5. #5

    Προεπιλογή

    Από ότι κατάλαβα κάποιο πρόβλημα έχει η μπαταρία ίσως… Άμα σας πέφτουνε κινητά στο νερό να τα ανοίγετε και να τα στεγνώνετε με το σεσουάρ!!! Αμέσως!!! Γιατί άμα αργήσετε πάει…

  6. #6

    Προεπιλογή

    Αμα ηταν δικο μου ηξερα τι θα εκανα.
    Κ καθαρισμα με καθαρο οινοπνευμα αμεσως.
    Αλλος μου το εδωσε πολυ μετα.


    Τωρα ξερετε τι μπορω να κανω?

  7. #7

    Μέλος
    Εγγραφή
    Oct 2004
    Περιοχή
    Γιαννιτσά--->Αθήνα (Ν.ιωνία-Πευκάκια)
    Μηνύματα
    116

    Προεπιλογή

    Δοκίμασε μια άλλη μπαταρία!

  8. #8

    Προεπιλογή

    Η μπαταρια δινει 3.8v. κ το εχω υποψην μου αν βρω μπαταρια να δοκιμασω. Αλλα αρκετα ericsson οοως αυτο ποιυ εχω κ δουλευω τωρα T68 ετσι δουλευει. Θα το δω.

  9. #9
    Το avatar του χρήστη moutoulos
    Συντονιστής
    Όνομα
    Γρηγόρης
    Εγγραφή
    Jul 2004
    Περιοχή
    Πάτρα, Μεθώνη, Αντίκυρα, BG
    Μηνύματα
    328

    Προεπιλογή Re: Κινητο μετα απο εν καλο πλησημο.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από D-NAME
    Κ φυσικα αυτο το πλησημο δεν ηταν μονο με νερο. μπηκε στο πληντιριο. δεν ξερω το προγραμα κ αν εχει χρησημοποιηθει μαλακτικο.
    Αν το πρόγραμμα δεν είχε πρόπλυση τότε ΟΚ.
    Συγνώμη για την απάντηση...αλλά μου φάνηκε αστείο.
    Λοιπόν να σοβαρευτούμε....άλλαξέ του μια μπαταρία και αν κάνει τα ίδια πάλι, μάλλον όπως είπε και ο φίλτατος electron, παίρνει το δρόμο
    για το καλάθι αχρήστων...
    *** No GreekLish Please ***
    Παρακαλώ γράφετε με ελληνικούς και μόνο χαρακτήρες
    .............................www.howtofixit.gr

    __________
    (moutoulos)

  10. #10
    Το avatar του χρήστη gsmaster
    ΥπερΣυντονιστής
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Aug 2003
    Περιοχή
    Γιάννενα
    Μηνύματα
    132

    Προεπιλογή

    ΕΕ... όταν λέμε στο καλάθι, προσωπικά δεν θα το έκανα. Κράτα το. Η μπαταρία μπορεί να δουλεύει, όπως και η οθόνη. Κάποιος μπορεί να χρειαστεί μια πρόσοψη. ποτέ δεν ξέρεις. Ρίξτο σε κανα συρτάρι αλλά μην το πετάς!


    ΥΓ Ο leosedf "ανασταίνει" κινητά, αλλά αυτό το βλέπω να είναι σοβαρό, αμα έχει ξεκινήσει και διάβρωση.... κλάφτα.
    Πριν γράψετε ένα νέο θέμα στο φόρουμ, ψάξτε ->εδώ<-, κάτι θα βρείτε που δεν ξέρατε.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας