Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 2 από 2
  1. #1

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Σταυρος
    Εγγραφή
    Oct 2016
    Περιοχή
    Καβαλα
    Μηνύματα
    12

    Question Εντοιχιζόμενο καζανάκι grohe - τρεχει νερο

    Καλημερα σε ολη την ομορφη παρεα. Εχω ενα εντοιχιζόμενο καζανάκι της Grohe απο το 2017, το τελευταιο 3μηνο αραια αλλα τελευταια πιο συχνα με τα το πατημα του κουμπιου για να φυγει το νερο στο καζανακι αυτο δεν σταματαει και συνεχιζει να τρεχει το νερο στην λεκανη. Καποιον αλλον φιλο που ρωτησα που εχει αλλης μαρκας ομως μου ειπε οτι μαζευουν αλατα. Εβγαλα το πανελ με τα κουμπια εβαλα λιγο το χερι μεσα οντως μου φανηκε οτι εχει στον πατο μια κρουστα απο αλατα αλλα ο χωρος ειναι τοσο περιορισμενος και δεν εχεις ευλυγισια να κανεις δουλεια ασε που εγδαρα ολο το χερι. Εχετε να μου προτεινετε κατι; Ισως να ριξω κατι καποιο δυαλυμα αφου το αδειασω για να διαλυσει το αλατι;

  2. #2
    Το avatar του χρήστη chipakos-original
    Μέλος
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Jun 2010
    Περιοχή
    Γαλατσι
    Μηνύματα
    1.127

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από speedtouch Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα σε ολη την ομορφη παρεα. Εχω ενα εντοιχιζόμενο καζανάκι της Grohe απο το 2017, το τελευταιο 3μηνο αραια αλλα τελευταια πιο συχνα με τα το πατημα του κουμπιου για να φυγει το νερο στο καζανακι αυτο δεν σταματαει και συνεχιζει να τρεχει το νερο στην λεκανη. Καποιον αλλον φιλο που ρωτησα που εχει αλλης μαρκας ομως μου ειπε οτι μαζευουν αλατα. Εβγαλα το πανελ με τα κουμπια εβαλα λιγο το χερι μεσα οντως μου φανηκε οτι εχει στον πατο μια κρουστα απο αλατα αλλα ο χωρος ειναι τοσο περιορισμενος και δεν εχεις ευλυγισια να κανεις δουλεια ασε που εγδαρα ολο το χερι. Εχετε να μου προτεινετε κατι; Ισως να ριξω κατι καποιο δυαλυμα αφου το αδειασω για να διαλυσει το αλατι;
    Αφού έχωσες το χέρι σου μέσα στο καζανάκι σπρώξε το ασφαλιστικό που έχει στο πάτο του και βγάλε τον μηχανισμό έξω.Google αρε το μοντέλο σου να δεις φωτογραφίες.
    Ατάκα 1η.......Οχι ...Οχι .....Απλά το άνοιξα μήπως έφυγε κανένα καλωδιάκι.
    Ατάκα 2η....... Οχι ... Οχι ....Απλά το άνοιξα μήπως είχε καεί κάποια ασφάλεια.

Παρόμοια Θέματα

  1. [Άλλη] Zanussi εντοιχιζόμενο πλυντήριο πιάτων ρίχνει το ρελέ
    από georgiospap στο forum Πλυντήριο
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-09-21, 10:18
  2. Καζανάκι υψηλής πιεσης η χαμηλης
    από Joanna26 στο forum Υπόλοιπες Λευκές Συσκευές
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-09-20, 19:57
  3. Κολλάει η λαβή σε αναμεικτική μπαταρία λουτρού Grohe
    από lazarefa στο forum Υδραυλικά & Θέρμανση
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-09-20, 08:20
  4. [Pitsos] Δεν κλείνει η πόρτα σε εντυχιζόμενο Πίτσος.
    από Mastoratza στο forum Ψυγείο
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-05-20, 17:25
  5. Καζανάκι αέρα
    από perojohn στο forum Υδραυλικά & Θέρμανση
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-10-19, 17:19

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας