Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 27
  1. #1

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Winston
    Εγγραφή
    Mar 2014
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    27

    Προεπιλογή Ψυγείο Siemens KG46S122 σταμάτησε να λειτουργεί ξαφνικά

    Καλησπέρα, έχουμε ένα ψυγείο Siemens, μοντέλο KG46S122/02. Ενώ δούλευε μέχρι σήμερα για μερικούς μήνες τον χρόνο, χωρίς να έχει παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα, ξαφνικά σταμάτησε να λειτουργεί. Τα led στο Panel είναι σβηστά, ενώ η λάμπα μέσα στην συντήρηση ανάβει.

    Εχετε καμμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει; Μήπως η ηλεκτρονική πλακέτα, όπως σε ένα Bosch που θυμάμαι ότι έβγαζε προβλήματα;
    Υπάρχει κάτι να δοκιμάσω κάτι μόνος μου;

    Ούτε το ανεμιστηράκι στην συντήρηση λειτουργεί.


    Ευχαριστώ

  2. #2
    Το avatar του χρήστη klik
    Μέλος
    Όνομα
    N/A
    Εγγραφή
    Oct 2009
    Περιοχή
    Θεσσαλλλονίκη
    Μηνύματα
    1.163

    Προεπιλογή

    Φτασε στην πλακετα κ βγαλε φωτογραφιες. Ισως ειναι η "τυπικη" βλαβη

  3. #3

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Winston
    Εγγραφή
    Mar 2014
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    27

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από klik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φτασε στην πλακετα κ βγαλε φωτογραφιες. Ισως ειναι η "τυπικη" βλαβη
    Καλημέρα, εννοείς να την ξεβιδώσω ε; όχι εμφανισιακά απ'έξω πως φαίνεται.
    Απ'ότι μου είπαν, αν είναι αυτό το πρόβλημα, ο κωδικός της είναι ο: 00483315

  4. #4

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Winston
    Εγγραφή
    Mar 2014
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    27

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από winston Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα, εννοείς να την ξεβιδώσω ε; όχι εμφανισιακά απ'έξω πως φαίνεται.
    Απ'ότι μου είπαν, αν είναι αυτό το πρόβλημα, ο κωδικός της είναι ο: 00483315
    Καμμιά ιδέα πως βγάζουμε την πλακέτα σε αυτό το ψυγείο; Εχει 2 πλαστικές τάπες-βίδες από κάτω από την πλακέτα, τις έβγαλα αλλά δεν βλέπω να κουνιέται καθόλου το πλαστικό καπάκι που έχει την πλακέτα μέσα.

    Πες ότι καταφέρνω και την βγάλω, θα είναι εμφανής η βλάβη και θα καταλάβουμε αν είναι αυτό το πρόβλημα;

    Ευχαριστώ

  5. #5
    Το avatar του χρήστη klik
    Μέλος
    Όνομα
    N/A
    Εγγραφή
    Oct 2009
    Περιοχή
    Θεσσαλλλονίκη
    Μηνύματα
    1.163

    Προεπιλογή

    Χαλανε ενα δυο πυκνωτακια και δεν αρκει η ταση τροφοδοσιας για να ξεκινησει ο επεξεργαστής.
    Δεν ξερω πως βγαινει. Επισης ειμαι απο κινητο οπότε αν εβαλες φώτο, δεν τις βλεπω

  6. #6
    Το avatar του χρήστη chipakos-original
    Μέλος
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Jun 2010
    Περιοχή
    Γαλατσι
    Μηνύματα
    1.129

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από winston Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καμμιά ιδέα πως βγάζουμε την πλακέτα σε αυτό το ψυγείο; Εχει 2 πλαστικές τάπες-βίδες από κάτω από την πλακέτα, τις έβγαλα αλλά δεν βλέπω να κουνιέται καθόλου το πλαστικό καπάκι που έχει την πλακέτα μέσα.

    Πες ότι καταφέρνω και την βγάλω, θα είναι εμφανής η βλάβη και θα καταλάβουμε αν είναι αυτό το πρόβλημα;

    Ευχαριστώ
    Φίλε μου αν δεν το χεις να ξεβιδώσεις την πλακέτα από το ψυγείο σου καλύτερα μην ασχοληθείς περισσότερο. Θα κάνεις μεγαλύτερη ζημιά στο τέλος. Αν θέλεις να συνεχίσεις βγάλε δύο ή τρεις φωτογραφίες από το σημείο της πλακέτας. Καλού κακού ρίξε και μία ματιά στον ηλεκτρικό πίνακα του σπιτιού σου μήπως έχεις καμία ασφάλεια κατεβασμένη.
    Ατάκα 1η.......Οχι ...Οχι .....Απλά το άνοιξα μήπως έφυγε κανένα καλωδιάκι.
    Ατάκα 2η....... Οχι ... Οχι ....Απλά το άνοιξα μήπως είχε καεί κάποια ασφάλεια.

  7. #7

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Winston
    Εγγραφή
    Mar 2014
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    27

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από klik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαλανε ενα δυο πυκνωτακια και δεν αρκει η ταση τροφοδοσιας για να ξεκινησει ο επεξεργαστής.
    Δεν ξερω πως βγαινει. Επισης ειμαι απο κινητο οπότε αν εβαλες φώτο, δεν τις βλεπω

    Στέλνω 3 φωτογραφίες εξωτερικά πως φαίνεται, αν έχετε ιδέα πως την βγάζουμε από το ψυγείο.

    Υ.Γ. Δυστυχώς, είμαι επαρχία και ψάχνω από χθες ψυκτικό να έρθει να το δει αλλά δεν έχω βρει. Εν τω μεταξύ η εταιρεία μου είπε, πως αν είναι η πλακέτα το πρόβλημα, δεν υπάχουν ανταλλακτικά, έχει καταργηθεί η σειρά.

    IMG_1.jpgIMG_2.jpgIMG_3.jpg

  8. #8

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Winston
    Εγγραφή
    Mar 2014
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    27

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chipakos-original Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου αν δεν το χεις να ξεβιδώσεις την πλακέτα από το ψυγείο σου καλύτερα μην ασχοληθείς περισσότερο. Θα κάνεις μεγαλύτερη ζημιά στο τέλος. Αν θέλεις να συνεχίσεις βγάλε δύο ή τρεις φωτογραφίες από το σημείο της πλακέτας. Καλού κακού ρίξε και μία ματιά στον ηλεκτρικό πίνακα του σπιτιού σου μήπως έχεις καμία ασφάλεια κατεβασμένη.
    Κατανοητό αυτό που μου λες κι ευχαριστώ, απλά προσπαθώ να δω (παίρνοντας στο ενδιάμεσο τηλέφωνα μήπως βρω κανέναν ψυκτικό που να πιάνει το τηλέφωνο και να μπορεί να έρθει), αν μπορώ να κάνω κάτι γιατί όπως καταλαβαίνετε το θέμα του ψυγείου δεν είναι ένα πλυντήριο που οκ, δεν θα βάλω πλυντήριο μια βδομάδα μέχρι να έρθει ο τεχνικός.

  9. #9
    Το avatar του χρήστη chipakos-original
    Μέλος
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Jun 2010
    Περιοχή
    Γαλατσι
    Μηνύματα
    1.129

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από winston Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατανοητό αυτό που μου λες κι ευχαριστώ, απλά προσπαθώ να δω (παίρνοντας στο ενδιάμεσο τηλέφωνα μήπως βρω κανέναν ψυκτικό που να πιάνει το τηλέφωνο και να μπορεί να έρθει), αν μπορώ να κάνω κάτι γιατί όπως καταλαβαίνετε το θέμα του ψυγείου δεν είναι ένα πλυντήριο που οκ, δεν θα βάλω πλυντήριο μια βδομάδα μέχρι να έρθει ο τεχνικός.
    Για κατέβασε από εδώ το διάγραμμα του ψυγείου σου https://www.eaparts.gr/models/modelitem?mid=25241 και εδώ https://www.siemens-home.bsh-group.c...on-spareparts/
    Ατάκα 1η.......Οχι ...Οχι .....Απλά το άνοιξα μήπως έφυγε κανένα καλωδιάκι.
    Ατάκα 2η....... Οχι ... Οχι ....Απλά το άνοιξα μήπως είχε καεί κάποια ασφάλεια.

  10. #10

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Winston
    Εγγραφή
    Mar 2014
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    27

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chipakos-original Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για κατέβασε από εδώ το διάγραμμα του ψυγείου σου https://www.eaparts.gr/models/modelitem?mid=25241 και εδώ https://www.siemens-home.bsh-group.c...on-spareparts/
    Ευχαριστώ,
    μου είπε ένας τεχνικός ότι θα έρθει αύριο να το δει, οπότε θα περιμένω μην τα κάνω χειρότερα από ότι είναι τα πράγματα κι αν δεν έχω αποτέλεσμα θα το προσπαθήσω.

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. [Candy] πλυντήριο πιάτων candy δεν λειτουργεί ξαφνικά.
    από eveles στο forum Πλυντήριο
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-06-21, 20:00
  2. Miele S381 σταμάτησε ξαφνικά να λειτουργεί
    από kynegeiros στο forum Σκούπες & Σκουπάκια
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-21, 21:28
  3. [Bosch] Ψυγείο Bosch σταματάει να λειτουργεί
    από stefanos18 στο forum Ψυγείο
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-08-19, 18:49
  4. [Ενισχυτής Αυτοκινήτου] Ενισχυτής Αυτοκινήτου... Σταμάτησε να λειτουργεί!
    από jean στο forum Car HiFi & Safety
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-10-13, 00:08
  5. Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-10-10, 23:30

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας