Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 25 από 25
  1. #21
    Το avatar του χρήστη dant3
    Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    135

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Κυριακίδης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο 1ο ποστ αναφέρεις

    Πιστεύω ότι είναι πρόβλημα εξωτερικό (εκτός πλακέτας ) θα κοιτούσα τυχόν δυσλειτουργία εξωτερικού ανεμιστήρα και θερμικό ασφαλείας με κάποιο ελάττωμα .
    Δοκίμασες και σε ποιο χαμηλή θερμοκρασία να δεις τι γίνεται ? (π.χ. όχι 240 , αλλά 180)
    Κάποια δυσλειτουργία που η πλακέτα ναι μεν λειτουργεί σωστά αλλά κάτι περιφερειακό δίνει στην πλακέτα να το θεωρήσει "σφάλμα " ενώ δεν είναι .

    Τώρα είναι τοποθετημένη στον ίδιο χώρο που λειτουργούσε τότε ? (ίδια εντοίχιση) , πιθανότητα οι τεχνικοί που το πήγες και άλλαξαν ρελέ και είδαν ότι τώρα λειτουργεί "καλά " είναι επειδή πιθανά την δοκίμασαν εκτός εντοίχισης
    Ναι τον δοκιμασα και σε χαμηλοτερη θερμοκρασια.Σημερα δηλαδη τον εβαλα κανα δεκαλεπτο στους 180.
    Αλλα αρκετες φορες πεταγε και το σφαλμα με το που του εδινες παροχη, δηλαδη χωρις να τον ζεστανεις.
    Οι ανεμιστηρες λειτουργουν κανονικα,τους τσεκαρα.Τωρα αν καποιος σταματαει καποια στιγμη,αγνωστο, αλλα λογικα αν γινοταν κατι τετοιο θα πεταγε το σφαλμα ενω λειτουργουσε και οχι σε αναμονη.

    Οχι δεν ειναι τοποθετημενος στον ιδιο χωρο που ηταν.Αλλα τηρει τις προδιαγραφες,δηλαδη εχει τα ανοιγματα για τον αερα πισω κτλ.Παντως και εκτος εντοιχισης μου το εκανε εμενα.Το ειχα δοκιμασει δηλαδη με το φουρνο τραβηγμενο εξω.
    Και το δικτυο του σπιτιου φαινεται οκ,αφου μετρησα και με πολυμετρο αλλα εχω και ups και βλεπω live ταση δικτυου.

  2. #22

    Μέλος
    Όνομα
    Πέτρος
    Εγγραφή
    Oct 2011
    Περιοχή
    Έβρος
    Μηνύματα
    5.306

    Προεπιλογή

    Τι να πω , μήπως έχεις δίκιο στα μηνύματα #8 & #10 (για την απόκλιση στα Ω που είδες ) αλλά εμείς τι γνώμη να εκφέρουμε που σε ποια σελίδα εντόπισες τις αναφορές , και το εντόπισες με βάση αναφοράς στο ακριβές μοντέλο σου , δώσε να τα διαβάσουμε και εμείς .
    Δεν έχουμε και καμιά γνώμη από ηλεκτρονικό για το στιγμιαίο σβήσιμο της οθόνης στο ρολόι , οθόνη (από τι παράγοντες μπορεί να οφείλονται )

  3. #23
    Το avatar του χρήστη dant3
    Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    135

    Προεπιλογή

    Δε βρηκα καποιες τιμες για την αντισταση του θερμιστορ.
    Απλα το ζεστανα και ειδα οτι συμπεριφερεται οπως θα ελεγε η λογικη οτι θα επρεπε αλλα και οτι εαν το αποσυνδεσω εβγαζε σφαλμα απευθειας,οποτε εαν ειχε προβλημα αυτο φανταζομαι θα πεταγε το σχετικο σφαλμα.
    Και οι κωδικοι των σφαλματων που μου βγαζει ,απο οτι μου ειπε ο τεχνικος της indesit δεν εχει σχεση με αυτο.

  4. #24

    Μέλος
    Όνομα
    Πέτρος
    Εγγραφή
    Oct 2011
    Περιοχή
    Έβρος
    Μηνύματα
    5.306

    Προεπιλογή

    Απλα το ζεστανα και ειδα οτι συμπεριφερεται οπως θα ελεγε η λογικη
    Δεν είναι έτσι , σημασία έχει όπως λένε διάφοροι το σωστό εύρος .
    Κοτζάμ Αθήνα εκεί , πάνε στον καλύτερο ηλεκτρονικό και κάνε μου την χάρη να του πεις να εξετάσει την πλευρά τροφοδοτικού στην πλακέτα. (μην τον αφήσεις μόνο του να υποθέτει διάφορα , αλλά να του πεις το συμβάν με την στιγμιαία παύση της οθόνης )

    Στον τεχνικό που υπέθεσε και σου άλλαξε τα ρελέ , που τελικά πήγες όλη την κουζίνα εκεί , τι σου είπε ? την δοκίμασε εκτεταμένα και δεν παρουσίασε πρόβλημα? ή απλά το έπαιξε μονά - ζυγά και δεν μας νοιάζει αν θα δουλέψει ή όχι στην επιστροφή στο σπίτι σου. Λίγο περίεργο αυτό. Έχει ενδιαφέρον , γιατί αν δούλεψε εκεί στον τεχνικό τότε δεν υποψιάζεσαι τους σένσορες.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Κυριακίδης : 09-05-22 στις 18:38

  5. #25
    Το avatar του χρήστη dant3
    Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    135

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Κυριακίδης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι έτσι , σημασία έχει όπως λένε διάφοροι το σωστό εύρος .
    Κοτζάμ Αθήνα εκεί , πάνε στον καλύτερο ηλεκτρονικό και κάνε μου την χάρη να του πεις να εξετάσει την πλευρά τροφοδοτικού στην πλακέτα. (μην τον αφήσεις μόνο του να υποθέτει διάφορα , αλλά να του πεις το συμβάν με την στιγμιαία παύση της οθόνης )

    Στον τεχνικό που υπέθεσε και σου άλλαξε τα ρελέ , που τελικά πήγες όλη την κουζίνα εκεί , τι σου είπε ? την δοκίμασε εκτεταμένα και δεν παρουσίασε πρόβλημα? ή απλά το έπαιξε μονά - ζυγά και δεν μας νοιάζει αν θα δουλέψει ή όχι στην επιστροφή στο σπίτι σου. Λίγο περίεργο αυτό. Έχει ενδιαφέρον , γιατί αν δούλεψε εκεί στον τεχνικό τότε δεν υποψιάζεσαι τους σένσορες.
    Μιλησα σημερα τηλεφωνικα με αυτον που αλλαξε τα ρελε και μου ειπε οτι του πεταξε μια φορα το F24 και μετα αλλαξε τα ρελε.
    Αυτος ομως τον εβαζε και λειτουργουσε ενω τα θεματα τα εμφανιζει σε αναμονη.
    Του το ειπα και μου ειπε να δοκιμασω να βαλω αναποδα φαση-ουδετερο και οτι μετα δεν υπαρχει να δοκιμασει κατι αλλο γιατι τα ειδε οκ.

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

  1. [AEG] Κουζίνα AEG-φούρνος ρίχνει τον ρελέ
    από tsiki76 στο forum Ηλεκτρική Κουζίνα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-10-20, 15:56
  2. [Miele] Φούρνος miele Η4640 b cat ρίχνει το ρελέ
    από vtsotras στο forum Φούρνος & Εστία
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-10-18, 18:26
  3. [Κλιματιστικό LG] ανοιγοκλείνει ο συμπιεστής
    από captaingr στο forum Κλιματιστικό
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-06-17, 02:30
  4. TV Thomson ανοιγοκλείνει μόνη της
    από MEDIA-SILICON στο forum Τηλεόραση
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-12-11, 20:37
  5. Η τηλεόραση ανοιγοκλείνει μόνη της.......
    από passer07 στο forum Τηλεόραση
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-02-10, 16:55

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας