Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 11
  1. #1

    Μέλος
    Όνομα
    χρηστος
    Εγγραφή
    Oct 2015
    Περιοχή
    αττικη
    Μηνύματα
    39

    Προεπιλογή Τηλεόραση LG32lj500v

    Καλημέρα μου χάρισαν μια 32lj500v που δεν ανάβει στιγμιαία κάνει μια αναλαμπή όπως στην φώτο και μετά μαύρη οθόνη επίσης πρόσεξα ότι το λαμπάκι δεν ξανάγινετε κόκκινο πρέπει να την κλείσεις για να γίνει κόκκινο και να μπορέσεις να την ξανανοίξεις

    VID_20220405_205519_exported_4811.jpgαξίζει τον κόπο και τα έξοδα να φτιαχτεί ?

    Ευχαριστώ

  2. #2

    Μέλος
    Όνομα
    μιχαλης
    Εγγραφή
    Mar 2016
    Περιοχή
    γλυφαδα
    Μηνύματα
    763

    Προεπιλογή

    το λαμπάκι ειναι το προβλημα σου?
    με τη σπασμενη οθονη τι θα κανεις?
    (θα την εκανα ενα ωραιοτατο φωτιστικο για την αποθηκη μου )

    Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  3. #3

    Μέλος
    Όνομα
    χρηστος
    Εγγραφή
    Oct 2015
    Περιοχή
    αττικη
    Μηνύματα
    39

    Προεπιλογή

    Δεν είπα φίλε μου ότι έχω πρόβλημα με το λαμπάκι λέω τι παρουσιάζει και το πανέλ δεν είναι κάπου σπασμένο τουλάχιστον δεν φαίνεται να είναι κάπου σπασμενο γιαυτο ρώτησα εδώ

  4. #4
    Το avatar του χρήστη AKHS
    Μέλος
    Όνομα
    Άκης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    Καλαμαριά
    Μηνύματα
    128

    Προεπιλογή

    Πρέπει να είσαι τυφλός για να μη βλέπεις το σπάσιμο της οθόνης ... προφανώς γι αυτό σου την χάρισαν

  5. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον AKHS για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    mikemtb73 (06-04-22)

  6. #5

    Μέλος
    Όνομα
    παναγιωτης
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    καλλιθεα
    Μηνύματα
    823

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mples Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είπα φίλε μου ότι έχω πρόβλημα με το λαμπάκι λέω τι παρουσιάζει και το πανέλ δεν είναι κάπου σπασμένο τουλάχιστον δεν φαίνεται να είναι κάπου σπασμενο γιαυτο ρώτησα εδώ
    απλα ειναι σπασμενο ,αυτα τα μαυρα που βλεπεις στο κατω μερος του πανελ ειναι το σπασιμο

  7. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον p270 για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    mikemtb73 (06-04-22)

  8. #6

    Μέλος
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Dec 2016
    Περιοχή
    PERISTERI ATTIKIS
    Μηνύματα
    1.716

    Προεπιλογή

    Φίλε Χρήστο,
    δυστυχώς το panel είναι κατεστρ/νο και χρήζει αντικατ/σης - πράγμα ασύμφορο φυσικά - .
    Βλέπε σχ. 5 - Horizontal Block Gate Tab IC Defect - , σελ. 34 του Service Manual ( https://www.eserviceinfo.com/downloadsm/74392/LG_LG%2032LJ500V%20sm.html ).
    Φιλικά.
    Δημήτρης Καρούσης

  9. #7

    Μέλος
    Όνομα
    χρηστος
    Εγγραφή
    Oct 2015
    Περιοχή
    αττικη
    Μηνύματα
    39

    Προεπιλογή

    Σας ευχαριστώ παιδιά ρώτησα γιατί εξωτερικά δεν φαίνεται σπάσιμο και νόμιζα ότι είναι εντάξειΠώς γίνεται έχει σπάσει και να μην φαίνεται ???

  10. #8

    Μέλος
    Όνομα
    παναγιωτης
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    καλλιθεα
    Μηνύματα
    823

    Προεπιλογή

    οταν λεμε σπαει το πανελ τις ποιο πολλες φορες -σχεδον παντα σπαει εσωτερικα και χαλαει ο υγρος κρυσταλος και οχι το εξωτερικο πλαστικο
    θα το καταλαβαινεις οταν εχει εικονα και σε καποια σημεια βλεπεις οτι βλεπεις τωρα σε αυτο που εχεις στο κατω μερος

    εννοειτε οτι πλεον δεν κανεις επισκευη και πουλας η χαριζεις τα ηλεκτρονικα τις αν δουλευουν βεβαια ,κοστος επισκευης για νεο πανελ ασυμφορο εκτος και αν στο χαρισ
    ουν

  11. #9

    Μέλος
    Όνομα
    χρηστος
    Εγγραφή
    Oct 2015
    Περιοχή
    αττικη
    Μηνύματα
    39

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από p270 Εμφάνιση μηνυμάτων
    οταν λεμε σπαει το πανελ τις ποιο πολλες φορες -σχεδον παντα σπαει εσωτερικα και χαλαει ο υγρος κρυσταλος και οχι το εξωτερικο πλαστικο
    θα το καταλαβαινεις οταν εχει εικονα και σε καποια σημεια βλεπεις οτι βλεπεις τωρα σε αυτο που εχεις στο κατω μερος

    εννοειτε οτι πλεον δεν κανεις επισκευη και πουλας η χαριζεις τα ηλεκτρονικα τις αν δουλευουν βεβαια ,κοστος επισκευης για νεο πανελ ασυμφορο εκτος και αν στο χαρισ
    ουν

    ευχαριστω τωρα το καταλαβα

  12. #10

    Μέλος
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Jun 2021
    Περιοχή
    Ξυλόκαστρο
    Μηνύματα
    90

    Προεπιλογή

    Χρήστο@mples καλησπέρα και απο εμένα δυστυχώς, δεν αξίζει η επισκευή, διότι το "τζάμι" η πάνελ η οθόνη είναι σπασμένο και κοστίζει σχεδόν όσο μία καινούρια τηλεόραση, αν το χρώμα της φωτό είναι πράγματι μπλε, τότε σίγουρα πρίν σπάσει είχε και θέμα με τα led πίσω απο την οθόνη που θ'ελουν επίσης αντικατάσταση. Μία λύση θα ήταν αν κάποιος διαθέτει κάποιο μεταχειρισμένο πάνελ να στο κάνει αντικατάσταση αλλά μιλάμε για ένα κόστος πάνω απο 100€, ή θα μπορούσες να βγάλεις φωτογραφίες από όλες τις πλακέτες τα πλαστικά,τα ποδαράκια και να τα πουλήσεις στο internet όπως πχ στο ebay, και εσύ θα βγάλεις κάτι αλλά και κάποιος άλλος θα φτιάξει το ίδιο η αντίστοιχο μοντέλο που έχει βλάβη σε άλλο τμήμα της συσκευής. Όσο για τους συναδέλφους έχουν δει και έχουν ακούσει τόσα πολλά απο διαφόρους εντός και εκτός Forum που θεωρών αυτονόητο να καταλάβει κάποιος ότι έχει μία σπασμένη οθόνη στην συσκευή του, απλά μην μας παρεξηγείς. Εύχομαι να σε βοήθησα κάπως, καλό βράδυ.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. [Τηλεόραση] Τηλεόραση ΟΚ 32΄΄
    από Gort στο forum Τηλεόραση
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-04-22, 11:45
  2. [Τηλεόραση] τηλεόραση lcd IQ
    από baiosbal στο forum Τηλεόραση
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-01-17, 14:09
  3. ήχος από την τηλεόραση
    από mauros13 στο forum Τηλεόραση
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-05-12, 20:47
  4. Η τηλεόραση μου έχει πρασινίσει
    από kostas_par στο forum Τηλεόραση
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-12-11, 00:21
  5. Τηλεόραση
    από power of sound στο forum Τηλεόραση
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-10, 20:23

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας