Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3
  1. #1

    Μέλος
    Όνομα
    Λευτερης
    Εγγραφή
    Jun 2010
    Περιοχή
    Θεσ/νικη
    Μηνύματα
    100

    Προεπιλογή Πρόβλημα με ανσασερ

    Καλησπέρα σας, δεν ξέρω αν είναι το σωστό μέρος να ανοίξω το θέμα. Δεν αφορά τεχνικό ζήτημα αλλά το πρόβλημα είναι πως το ανσασερ της οικοδομής είναι από τότε που χτίστηκε και η οικοδομή 1960. Δεν έχεις αλλάξει κάτι από τότε. Αυτό σημαίνει ότι αντιμετωπίζω σοβαρό πρόβλημα στο θέμα φασαρία. Τρομερό βουητό όταν λειτουργεί ειδικά βράδυ που έχει ησυχία έχω παρατηρήσει ότι τρέμουν τα ποτήρια στην κρυαταλιέρα. Δεν συζητάμε για τις κλειδαριεας της πόρτας του ανσασερ βαράνε οι οποίες χτυπάνε μπαμ μπουμ. Από την διαχείριση μια αδιαφορία και φυσικά κανένας δεν θέλει να δώσει φράγκο. Μιλάμε για μια πολυκατοικία 22 διαμερισμάτων. Σχεδόν 1 φορά στις 2 βδομάδες ερχεται τεχνικός για βλάβη. Από ασφάλεια δεν έχει ούτε παρτάκια ούτε φωτοκυταρο αν πιάσει ένα παιδί την πόρτα όπως ανεβαίνει. Ξέρει κάποιος τι μπορεί να γίνει σ αυτή την περίπτωση

    Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  2. #2
    Το avatar του χρήστη chipakos-original
    Μέλος
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Jun 2010
    Περιοχή
    Γαλατσι
    Μηνύματα
    1.129

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lefteris251 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σας, δεν ξέρω αν είναι το σωστό μέρος να ανοίξω το θέμα. Δεν αφορά τεχνικό ζήτημα αλλά το πρόβλημα είναι πως το ανσασερ της οικοδομής είναι από τότε που χτίστηκε και η οικοδομή 1960. Δεν έχεις αλλάξει κάτι από τότε. Αυτό σημαίνει ότι αντιμετωπίζω σοβαρό πρόβλημα στο θέμα φασαρία. Τρομερό βουητό όταν λειτουργεί ειδικά βράδυ που έχει ησυχία έχω παρατηρήσει ότι τρέμουν τα ποτήρια στην κρυαταλιέρα. Δεν συζητάμε για τις κλειδαριεας της πόρτας του ανσασερ βαράνε οι οποίες χτυπάνε μπαμ μπουμ. Από την διαχείριση μια αδιαφορία και φυσικά κανένας δεν θέλει να δώσει φράγκο. Μιλάμε για μια πολυκατοικία 22 διαμερισμάτων. Σχεδόν 1 φορά στις 2 βδομάδες ερχεται τεχνικός για βλάβη. Από ασφάλεια δεν έχει ούτε παρτάκια ούτε φωτοκυταρο αν πιάσει ένα παιδί την πόρτα όπως ανεβαίνει. Ξέρει κάποιος τι μπορεί να γίνει σ αυτή την περίπτωση

    Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    β) Για τους ανελκυστήρες με προ έγκριση εγκατάστασης και για τους οποίους έχει παρέλθει τριακονταετία από την ημερομηνία εγκατάστασής τους, παρέχεται προθεσμία έως 31.12.2010, εντός της οποίας οι ιδιοκτήτες ή διαχειριστές ή οι νόμιμοι εκπρόσωποί τους υποχρεούνται να αναθέσουν και να πραγματοποιήσουν τον περιοδικό έλεγχο των ανελκυστήρων των κτιρίων τους από αναγνωρισμένους φορείς ελέγχου.........................Διάβασε εδώ......https://m-elevators.gr/νομοθεσία-ανελκυστήρων/
    Ατάκα 1η.......Οχι ...Οχι .....Απλά το άνοιξα μήπως έφυγε κανένα καλωδιάκι.
    Ατάκα 2η....... Οχι ... Οχι ....Απλά το άνοιξα μήπως είχε καεί κάποια ασφάλεια.

  3. #3

    Μέλος
    Όνομα
    ΜΙΧΑΛΗΣ
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    94

    Προεπιλογή

    Όταν είχα ρωτήσει τη συντήρησ μου είχε πει ότι κάποια στιγμή δεν θα αδειοδοτούνται όσοι ανελκυστήρες δεν έχουν αναβαθμιστεί.. Σε πολυκατοικία του 80 μας είχε πει ότι ο θόρυβος που ακούγεται από το ασανσέρ είναιαπό το μοτέρ και ένα κόστος αναβάθμισης περίπου 1.500 ευρώ για τρεις ορόφους τώρα αν είναι και να ασυντήρηταί το άστα βράστα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MAIK721 : 17-02-22 στις 23:07

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας