Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 30
  1. #21

    Μέλος
    Όνομα
    μιχαλης
    Εγγραφή
    Mar 2016
    Περιοχή
    γλυφαδα
    Μηνύματα
    763

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ingray Εμφάνιση μηνυμάτων
    εάν αλλάξω το balance της εξόδου προς το δεξί ή το αριστερό, είτε από τον ενισχυτή είτε από την πηγή το πρόβλημα του ήχου διορθώνεται μάλλον αρκετά, αλλά δίνει κανονικά έξοδο ταυτόχρονα και στα 2 ακουστικά (ακόμα και αν το θέσω τέρμα αριστερά ή δεξιά, ακούγεται ήχος και από τα 2, μονοφωνικός, ωστόσο καθαρός)

    Η έξοδος στα ηχεία είναι κανονική
    Σαφως και ακους την διαφορά των 2 καναλιών. Εαν εδινες μονοφωνινο σημα στην είσοδο δεν θα ακουγες σχεδον τίποτα. Εξ αρχης λοιπον επρεπε να μετρήσεις με τα ακουστικα συνδεμενα και σβηστο το μηχάνημα, ωμ, στο θυληκο Τζακ μεταξυ γης και των 2 ακρων L, R
    99,999% απουσιαζει το μειων λογω κακης επαφής



    Κλασσικά: Tapatalk
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mikemtb73 : 30-03-21 στις 19:04

  2. #22

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Mar 2021
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11

    Προεπιλογή

    Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.

    Καταρχάς να διευκρινίσω ότι δεν λυπάμαι τα χρήματα να το πάω σε τεχνικό ή ακόμα και να ξαναγοράσω τον ίδιο ενισχυτή. Λόγω επαγγέλματος και ιδιοσυγκρασίας, είμαι φύσιν περίεργος για το πώς λειτουργούν τα πάντα στο σύμπαν, και επίσης χαίρομαι πολύ να επιδιορθώνω πράγματα κατά καιρούς. Χάρηκα πολύ που βρήκα το φόρουμ και είμαι ευγνώμων για τον χρόνο που αφιερώνετε και με βοηθάτε να καταλάβω, ειδικά προς τον Σήφη που τον άνθρωπο τον έχω ζαλίσει. Προφανώς όταν δω ότι είναι κάτι που με ξεπερνάει, θα το δώσω να το κάνει κάποιος που έχει σαφώς εμπειρία γιατί είναι κρίμα και για το μηχάνημα να υποφέρει στα χέρια μου. Και επειδή ακριβώς το σέβομαι, εάν χρειαστεί να αρχίσω να ξεκολλάω πράγματα από πάνω για δοκιμές, προτιμώ να το δώσω να το κάνει άλλος γιατί δεν θέλω να το ταλαιπωρήσω.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ezizu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εφόσον όπως έγραψες όταν παίζει στα ηχεία λειτουργεί σωστά το ρυθμιστικό balance και ο ήχος των ηχείων είναι σωστός , θεωρούμε επομένως όλες τις συνδεσμολογίες και τα διάφορα καλώδια (πηγών και ηχείων) σωστά.
    Αυτομάτως η όποια βλάβη υπάρχει, φαίνεται ότι σχετίζεται 100% με το κύκλωμα από το ρελέ RL603 (θεωρούμε σωστό το κύκλωμα ενεργοποίησής του γύρω από το Q603) και μετά

    Ο ήχος στα ηχεία είναι άψογος σε οποιαδήποτε ένταση και το balance λειτουργεί σωστά. Το ίδιο πράγμα κατάλαβα κι εγώ αρχικά βλέποντας τα διαγράμματα, ότι εφόσον έχω σωστό ήχο στα ηχεία, οτιδήποτε προβληματικό θα είναι από το RL603 και ύστερα. Φάνηκε μάλιστα απλό κύκλωμα από εκεί και μετά, οπότε θεώρησα ότι θα είναι ένας απλός περίπατος. Δεν ήταν.

    Ελέγχθηκαν όλα πλην των RL603 και των R627, R628, R629, R629, τα οποία θα δω στην επόμενη προσπάθεια που θα είναι και το τελευταίο άνοιγμα.

    Επίσης ξαναπέρασα τις κολλήσεις στο jack. Οι περισσότερες άλλες κολλήσεις, παραείναι λεπτές για να τις κάνω εγώ χωρίς να κάνω κακοτεχνία.

    Επίσης δεν έχουν γίνει επισκευές στον ενισχυτή, ούτε άλλαξε οτιδήποτε πρόσφατα. Ξαφνικά άρχισε να το κάνει και μάλιστα με συχνή χρήση των (ίδιων) ακουστικών, δεν είναι ότι απλά το πήρα χαμπάρι κάποια στιγμή.

    Έχω δοκιμάσει με άλλα ακουστικά και έχω δοκιμάσει τα ακουστικά και σε άλλες πηγές. Και μάλιστα όταν πάω σπίτι θα δοκιμάσω και με τρίτα ακουστικά γιατί ποτέ δεν ξέρεις. Χρησιμοποιώ αντάπτορα γιατί όλα τα ακουστικά έχουν μικρό jack, αλλά έχω δοκιμάσει ήδη 2 ή 3 αντάπτορες, με τον έναν εξ αυτών να κάνω και τις μετρήσεις στο jack

    Εδώ να ρωτήσω το εξής, που πιθανώς να έχω παρεξηγήσει:

    Με το μάτι οι κολλήσεις φαίνονται σχετικά θαμπές, αλλά σε καμία περίπτωση οξειδωμένες. Ωστόσο επειδή ακριβώς δεν εμπιστεύομαι τα μάτια μου, μετράω με το πολύμετρο τα πάντα και κάνω λοιπόν το εξής:

    Με σβηστό τον ενισχυτή και ανοιγμένο το καπάκι μόνο, χωρίς να έχω πειράξει τις προσόψεις, βάζω ένα βύσμα στο jack το οποίο πού πίσω δίνει 2 RCA βύσματα για να πατάω πιο εύκολα τις άκρες του πολύμετρου, και μετράω το R με το G, το L με το G και το R με το L. Επίσης μετράω το G στα RCA με το G που έχουν οι αντιστάσεις R645 και R646 στην main board

    Παίρνω τα κάτωθι:

    (1) R με G δίνει ~47Ω που είναι και η τιμή των κάθε R645 και R646
    (2) L με G δίνει επίσης ~47Ω
    (3) R με L δίνει ~94Ω που είναι το άθροισμα
    (4) G στo jack με G στις γειωμένες άκρες των R645 και R646 δίνει περίπου ~0Ω

    Από το (1), (2) και (3) καταλαβαίνω ότι δεν έχω βραχυκλώσεις και ότι το κύκλωμα γίνεται σωστά από το jack με ακουστικά επάνω μέχρι και αυτές τις 2 αντιστάσεις. Και με το (4) καταλαβαίνω ότι το jack γειώνεται σωστά, ή τουλάχιστον όσο σωστά γειώνονται και οι R645 και R646.

    Αν είχα ψυχρές κολλήσεις, κακές επαφές ή βραχυκλώσεις σε οτιδήποτε από το jack, την πλακέτα του, την πρόσοψη ή την επαφή με την main board, ή αν δεν γείωνε το jack, τότε μεταξύ R-G, R-L, L-G και Gjack-Gαντιστάσεων θα είχα διαφορετικές τιμές. Για παράδειγμα αν δεν γείωνε σωστά, στο (4) δεν θα έπαιρνα 0Ω (με την προϋπόθεση βέβαια ότι με τη σειρά τους οι 2 αντιστάσεις γειώνουν σωστά)

    Καταλαβαίνω κάτι λάθος σε αυτό; Υπάρχει περίπτωση να έχω όντως πρόβλημα σε επαφές αλλά να παίρνω τέτοιες μετρήσεις;

  3. #23

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Mar 2021
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mikemtb73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σαφως και ακους την διαφορά των 2 καναλιών. Εαν εδινες μονοφωνινο σημα στην είσοδο δεν θα ακουγες σχεδον τίποτα. Εξ αρχης λοιπον επρεπε να μετρήσεις με τα ακουστικα συνδεμενα και σβηστο το μηχάνημα, ωμ, στο θυληκο Τζακ μεταξυ γης και των 2 ακρων L, R
    99,999% απουσιαζει το μειων λογω κακης επαφής
    Όταν δίνω μονοφωνικό στην είσοδο, ακούω κανονικά και στα 2 και μάλιστα έχει ακριβώς την ίδια συμπεριφορά που έχει όταν μετακινώ το balance στον ενισχυτή.

  4. #24

    Μέλος
    Όνομα
    μιχαλης
    Εγγραφή
    Mar 2016
    Περιοχή
    γλυφαδα
    Μηνύματα
    763

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ingray Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν δίνω μονοφωνικό στην είσοδο, ακούω κανονικά και στα 2 και μάλιστα έχει ακριβώς την ίδια συμπεριφορά που έχει όταν μετακινώ το balance στον ενισχυτή.
    !!!!
    Ετσι μουρχεται να ερθω αποκει με παλμογραφο

    Κλασσικά: Tapatalk

  5. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον mikemtb73 για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    ezizu (30-03-21)

  6. #25

    Μέλος
    Όνομα
    Σήφης
    Εγγραφή
    Nov 2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.378

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ingray Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταλαβαίνω κάτι λάθος σε αυτό; Υπάρχει περίπτωση να έχω όντως πρόβλημα σε επαφές αλλά να παίρνω τέτοιες μετρήσεις;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ingray Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν δίνω μονοφωνικό στην είσοδο, ακούω κανονικά και στα 2 και μάλιστα έχει ακριβώς την ίδια συμπεριφορά που έχει όταν μετακινώ το balance στον ενισχυτή.
    Όλα αυτά που γράφεις στο ποστ #22 καθώς και οι μετρήσεις που έκανες φαίνονται σωστές.

    Όμως φαίνεται ότι υπάρχει κάτι που δυσλειτουργεί στο συγκεκριμένο κύκλωμα και δημιουργεί το πρόβλημα στα ακουστικά.

    Αν οτιδήποτε δυσλειτουργικό υποθετικά είναι πριν το RL603, το πρόβλημα θα ήταν ακουστό λογικά (99.99%) και στα ηχεία .
    Για αυτό τον λόγο δεν συζητάμε για πιθανή βλάβη σε κυκλώματα - εξαρτήματα πριν του ρελέ RL603.

    Οπότε προσπαθώντας να εντοπίσουμε το πρόβλημα:
    α) οι αντάπτορες έχουν δοκιμαστεί σε άλλο μηχάνημα;
    β) Κουνώντας λίγο τον αντάπτορα - βύσμα ακουστικών αλλάζει κάτι στον ήχο τους ;
    γ) είναι εύκολο να αγοράσεις καινούργιο - σωστό αντάπτορα και να δοκιμάσεις;
    δ) την δοκιμή με την σύνδεση του καλώδιού των ακουστικών, (που σου έγραψα στο προηγούμενο ποστ) , απευθείας στις αντίστοιχες επαφές του jack JK601, μπορείς να την κάνεις ;

    Οι ψυχρές κολλήσεις την μια στιγμή κάνουν επαφή και ακριβώς την επόμενη στιγμή μπορεί να μην κάνουν καθόλου επαφή ή να έχουν ελάχιστη επαφή.
    Το αν είναι θαμπή ή γυαλιστερή η κόλληση, δεν είναι σε όλες τις περιπτώσεις 100% ασφαλής ένδειξη, για το αν μια κόλληση είναι ψυχρή ή όχι.
    Για αυτό σου πρότεινα να ξανά περαστούν οι κολλήσεις .

  7. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον ezizu για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    ingray (31-03-21)

  8. #26

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Mar 2021
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11

    Προεπιλογή

    Λοιπόν, τα καταφέραμε.

    Σήμερα ήρθε το νέο πολύμετρο και οι πυκνωτές που είχα παραγγείλει για να αντικαταστήσω αυτούς που έβγαλα.

    Καταρχάς μέτρησα αυτούς που είχα βγάλει και ήταν όντως ψόφιοι, έδιναν 0nF και επιβεβαιωμένα δεν βραχυκύκλωναν, οπότε ήταν σαν να μην υπήρχαν.

    Έβαλα τους νέους και ξαναέκανα τις κολλήσεις που πατούσε το jack just in case.

    Το πρόβλημα αποκαταστάθηκε και ο ήχος είναι πολύ πιο γλυκός στα ακουστικά από ότι πριν εμφανίσει το πρόβλημα (ή τουλάχιστον έτσι μου φαίνεται), λογικά λόγω των νέων πυκνωτών. Θεωρώ πλέον ότι το πρόβλημα ήταν είτε στις κολλήσεις του jack είτε σε κάποια κόλληση του connector της μικρής πλακέτας του jack που μάλλον λόγω θερμοκρασίας με τις κολλήσεις ή από το άνοιξε κλείσε ήρθε στα ίσια της.

    Τώρα γιατί οι μετρήσεις μου έβγαιναν κάθε φορά σωστές, πιθανολογώ επειδή κάθε φορά τις έκανα με ανοιχτό καπάκι, ίσως άλλαζε και η πίεση που δεχόταν η εν λόγω πλακέτα και πατούσε διαφορετικά.
    Ίσως πάλι να ήταν περίπτωση Heisenbug

    Επί τη ευκαιρία πυκνωτές έβαλα αυτούς εδώ, https://grobotronics.com/capacitor-c...ithic-1nf.html ήθελα περισσότερο να τους δοκιμάσω και δεν ασχολήθηκα πολύ τι έπρεπε να βάλω.

    Μήπως θα έπρεπε να είχα βάλει άλλου τύπου για αυτή τη δουλειά;

    Ευχαριστώ πολύ και πάλι.

  9. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον ingray για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    mikemtb73 (01-04-21)

  10. #27

    Μέλος
    Όνομα
    Σήφης
    Εγγραφή
    Nov 2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.378

    Προεπιλογή


    Μια χαρά είναι οι πυκνωτές που έβαλες.
    Το πρόβλημα λύθηκε από τις κολλήσεις (ειδικά στο connector στο πακετάκι) που έκανες 100%.
    Αυτό το επιβεβαιώσες όταν έβγαλες τους πυκνωτές από το κύκλωμα και το πρόβλημα παρέμενε.
    Αν θέλεις (για εσένα) περαιτέρω επιβεβαίωση μπορείς να βγάλεις και τους νέους πυκνωτές στον αέρα και αυτό που θα αλλάξει είναι να αυξηθούν (λόγω της σχεδίασης του κυκλώματος - φίλτρου) τα πρίμα, αν και νομίζω δύσκολα θα είναι αντιληπτό ακουστικά το αποτέλεσμα (λόγω της συχνότητας του φίλτρου αυτού, καθώς δεν κόβει ακουστικές συχνότητες, αλλά συχνότητες πάνω από αυτές).
    Φιλικά.

  11. #28

    Μέλος
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Dec 2016
    Περιοχή
    PERISTERI ATTIKIS
    Μηνύματα
    1.717

    Προεπιλογή

    Γιάννη,
    να σου δώσω κι εγώ με τη σειρά μου τα συγχαρητήριά μου για την επισκευή που πέτυχες με τη βοήθεια όλων
    των συναδέλφων Ηλεκτρονικών μηχανικών.
    Ευτυχώς και μάλλον αυτό ήταν φανερό από την αρχική περιγραφή του προβλήματος στον ενισχυτή σου έχοντας
    κανονική ποιότητα ήχου στα κανάλια R & L που απέφυγες το ψάξιμο στις γραμμές D, E μετά το RL603 για
    τη κακή ποιότητα του ακουστικού σήματος στο JK601 και που σε διαφορετική περίπτωση θα ΄ταν β€œ αναγκαίο κακό β€œ .
    Πολλές φορές στη προσπάθεια να βοηθήσεις κάποιον συνολικά και καθ΄ ολοκληρία μπορεί ν΄ οδηγηθείς σε λάθος
    υπόδειξη, ιδιαίτερα αν δεν παρατηρήσεις σωστά τις οδεύσεις των γραμμών του σχηματικού όπως συνέβη και σε μένα
    κι επανήλθα όταν διαβάζοντας το post #16 του φίλου Σήφη, όχι ότι δεν μου έχει συμβεί ν΄ ανακαλύπτω σε διαφορετικές
    περιπτώσεις χαλασμένους τελικούς ενισχυτές ή TRN΄s αποκοπής που ούτε καν υποψιαζόμουν καθόσον από διάφορες
    μετρήσεις είχαν β€œ αποκλεισθεί β€ .
    Θα σου πρότεινα μάλιστα να διαβάσεις θέματα σχετικά με τη λειτουργία των TRN΄s όπως αναγράφεις στο post #13, καλό
    θα ΄ναι - θα προσθέσεις γνώσεις στ΄ επαγγελματικό σου Background.,
    Τέλος καλό λοιπόν όλα καλά και τώρα μπορείς ν΄ αναφωνήσεις ότι πήρες β€œ το βάπτισμα του πυρός β€œ στην επισκευή ενισχυτών.
    Πάντα τέτοια και ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ σε σένα και σ΄ όλα τα παιδιά του Forum.
    Φιλικά.
    Δημήτρης Καρούσης

  12. #29

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Mar 2021
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ezizu Εμφάνιση μηνυμάτων

    Αν θέλεις (για εσένα) περαιτέρω επιβεβαίωση μπορείς να βγάλεις και τους νέους πυκνωτές στον αέρα και αυτό που θα αλλάξει είναι να αυξηθούν (λόγω της σχεδίασης του κυκλώματος - φίλτρου) τα πρίμα, αν και νομίζω δύσκολα θα είναι αντιληπτό ακουστικά το αποτέλεσμα (λόγω της συχνότητας του φίλτρου αυτού, καθώς δεν κόβει ακουστικές συχνότητες, αλλά συχνότητες πάνω από αυτές).
    Φιλικά.
    Δεν φαίνεται να υπάρχει λόγος είναι βέβαιο ότι οι πυκνωτές δεν είχαν καμία σχέση με το πρόβλημα. Και μάλιστα είδα εκ των υστέρων για τα φίλτρα, ότι σε αυτή τη διάταξη είναι όντως low pass και όχι high pass που νόμιζα στην αρχή. Αναρωτιέμαι ωστόσο, εφόσον όπως λες οι συγκεκριμένοι κόβουν συχνότητες πάνω από το ακουστικό εύρος, για ποιο λόγο τους χρησιμοποιούν εκεί;


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Di*Ca_Electronic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιάννη,
    Πολλές φορές στη προσπάθεια να βοηθήσεις κάποιον συνολικά και καθ΄ ολοκληρία μπορεί ν΄ οδηγηθείς σε λάθος υπόδειξη,
    Το λάθος κυρίως είναι δικό μου γιατί σας παρέσυρα με τις μετρήσεις και είναι λογικό, αν παρασυρθείς και νομίζεις ότι δεν φταίει το προφανές, τελικά μπορεί να οδηγηθείς σε τελείως άλλο δρόμο.

    Πάντως τελικά διαπίστωσα το αυτονόητο, πως όση θεωρία και μετρήσεις να κάνεις, είναι αδύνατο να υποκαταστήσεις την εμπειρία.

    Ευχαριστώ και πάλι

  13. #30

    Μέλος
    Όνομα
    Σήφης
    Εγγραφή
    Nov 2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.378

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ingray Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν φαίνεται να υπάρχει λόγος είναι βέβαιο ότι οι πυκνωτές δεν είχαν καμία σχέση με το πρόβλημα. Και μάλιστα είδα εκ των υστέρων για τα φίλτρα, ότι σε αυτή τη διάταξη είναι όντως low pass και όχι high pass που νόμιζα στην αρχή. Αναρωτιέμαι ωστόσο, εφόσον όπως λες οι συγκεκριμένοι κόβουν συχνότητες πάνω από το ακουστικό εύρος, για ποιο λόγο τους χρησιμοποιούν εκεί;

    Για αποκοπή υψηλών συχνοτήτων , βασικά νομίζω (υπό προϋποθέσεις ) για λόγους προστασίας ...........(αν όμως θέλεις περισσότερο συζήτηση, περαιτέρω ανάλυση και λεπτομέρειες περί αυτού ,νομίζω είναι σωστότερο να ανοίξεις αντίστοιχο θέμα στο αδελφό hlektronika.gr που είναι καταλληλότερο forum σχετικά με την θεωρία και ανάλυση των ηλεκτρονικών) .

    Το λάθος κυρίως είναι δικό μου γιατί σας παρέσυρα με τις μετρήσεις και είναι λογικό, αν παρασυρθείς και νομίζεις ότι δεν φταίει το προφανές, τελικά μπορεί να οδηγηθείς σε τελείως άλλο δρόμο.

    Λίγο η ζέστη......λίγο τα λόγια του παπά...... χαχαχαχα https://www.youtube.com/watch?v=bcGoLCY5rrA

    Πάντως τελικά διαπίστωσα το αυτονόητο, πως όση θεωρία και μετρήσεις να κάνεις, είναι αδύνατο να υποκαταστήσεις την εμπειρία.

    Ναι, αν και νομίζω είναι σχετικά μεταξύ τους και το ένα έρχεται με το άλλο.................η εμπειρία ειδικά στα ηλεκτρονικά αλλά και γενικότερα, έρχεται σίγουρα με τα χρόνια ενασχόλησης, περιλαμβάνει όμως απαραίτητα μελέτη θεωρίας, ενημέρωση και μελέτη νέων τεχνολογιών, μελέτη κυκλωμάτων - σχηματικών, μετρήσεις κυκλωμάτων, πρακτική εξάσκηση, επισκευές κ.ο.κ. ώστε να φτάσει κάποιος στο σημείο να βγάζει σχετικά γρήγορα, ασφαλή και σωστά συμπεράσματα...........
    Γηράσκω δ'αεί πολλά διδασκόμενος.....

    Με όλα αυτά, δόθηκε μια ευκαιρία για λίγο θεωρία, μερική ανάλυση κυκλωμάτων αλλά και του τρόπου σκέψης μιας λογικής προσέγγισης επισκευής , που πιστεύω ήταν θετικά για σένα, αλλά και για όποιον διάβασε ή θα διαβάσει μελλοντικά το θέμα.

    Ευχαριστώ και πάλι
    Τέλος καλό ..... όλα καλά.
    Καλά - θετικά αποτελέσματα και σε επόμενές σου επισκευές .

    Φιλικά

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

  1. [Τελικός Ενισχυτής] ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΕ ΕΝΙΣΧΥΤΗ technics SU-V620
    από gagastasos στο forum Eνισχυτής, Home Cinema & HiFi
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-06-21, 20:30
  2. technics su v620
    από gagastasos στο forum Υπόλοιπες Συσκευές Ήχου
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-03-21, 21:15
  3. technics su v620
    από gagastasos στο forum Ερωτήσεις & Συμβουλές
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-03-21, 16:17
  4. προβλημα με ενισχυτη Technics SU-V620
    από madevill στο forum Eνισχυτής, Home Cinema & HiFi
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-02-14, 02:01
  5. Πρόβλημα με ενισχυτή ήχου 7W
    από stauroskan στο forum Eνισχυτής, Home Cinema & HiFi
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-07-10, 17:42

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας