Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. #1

    Μέλος
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Jun 2014
    Περιοχή
    Ευβοια
    Μηνύματα
    57

    Προεπιλογή κλείνει κ ξανά ανοίγει ο Η/Υ

    Γεια σας. Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα στον υπολογιστή μου έχω σαν λειτουργικό τα 7 αρια κ τα xp τα χρειάζομαι αυτά για κάποιο παλιό σκάνερ κ κάποιο εμπορικό πρόγραμμα. Δουλεύω κατά 90% τα 7ρια. Ξαφνικά ενώ είχα 3-4 μέρες να τον ανοίξω στα 7ρια μετά από 3-4 λεπτά κλείνει κ ξανά ανοίγει με την γνωστή μπλε εικόνα με τα ακαταλαβίστικα γράμματα ….ανοίγει κανονικά κ πάλι το ιδιο…..κ ξανά το ιδιο…το ίδιο… προσπάθησα να του βάλω να μπει σε άλλη ημερομηνία κ μου λέει ότι δεν έχει δημιουργηθεί ενώ το ξέρω ότι πάρα πολύ παλιά το είχα βάλει σε μεταγενέστερη ημερομηνία.
    Το έβαλα στα xp, εκεί δεν είχα κανένα πρόβλημα κ ούτε έκλεισε….
    Στην αρχή όταν μπαίνει στα 7ρια μου βγάζει αυτήν την εικόνα… τι κάνω;;;; το πάω στον τεχνικό;;; ελάχιστα ξέρω από υπολογιστές κ ουσιαστικά μόνο για σεφαρισμα τον έχω κ κάποια ταινία να δω (πάντα στα 7ρια)

    Έχω ΚΑΝΟΝΙΚΑ win επιφάνεια εργασίας (φαίνεται κ από την φωτογραφία) κ μάλιστα μπορώ να κάνω οτιδήποτε εργασία για 3-4 λεπτά. Μετά κλείνει κ ξανά το ίδιο….
    Δεν έχω βάλει κανένα καινούργιο περιφερειακό στον υπολογιστή….. υπολογιστης.jpg


    Κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη….

  2. #2

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Oct 2017
    Περιοχή
    Σαλαμινα
    Μηνύματα
    24

    Προεπιλογή

    https://wikifixes.com/errors/b/dll/launcher.exe/


    Κατα τ αλλα πετα τα 7ρια, προκειται για νεκρο λειτουργικο χωρις ενημερωσεις ασφαλειας και δεν κανει να μπαινουν στο ιντερνετ. Μπορεις να αναβαθμισεις δωρεαν σε 10ρια που ειναι ασφαλεστατα.
    Τα xp εφ οσον πρεπει να τα χρησιμοποιεις για καποιο επαγγελματικο προγραμμα, φυσικα αν γινεται τους κοβεις τη συνδεση με το διαδικτυο. Αν δε γινεται θελουν μεγαλη προσοχη (μεγαλυτερη απ τα 7 αφου ειναι πιο πολυ καιρο νεκρα) και αν γινεται να βρισκονται πισω απο hw firewall, και φυσικα να μην ερχονται σε επαφη με αλλο λειτουργικο ουτε να ναταλασσουν αρχεια

  3. #3

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Χρηστος
    Εγγραφή
    Jan 2014
    Περιοχή
    Αττικη
    Μηνύματα
    15

    Προεπιλογή

    Καλο ειναι βεβαια, εφ οσον δεν υποστηριζεται πλεον το λειτουργικο, να παμε σε πιο συνγχρονο,οπως τα win 10. Υπαρχουν και οι διανομες Linux για παλαιοτερα αδυνατα μηχανηματα.
    Αν για καποιο λογο, πρεπει να κρατησουμε τα 7 και παρουσιασουν καποιο προβλημα, με το cd εγκαταστασης στο κατω μερος της οθονης "Εγκατασταση τωρα" υπαρχει η επιλογη "Repair" . Σε αυτη την παραγραφο εχουμε τις επιλογες επισκευης και επαναφορας που λυνουν το προβλημα σε αρκετες περιπτωσεις

  4. #4
    Το avatar του χρήστη chipakos-original
    Μέλος
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Jun 2010
    Περιοχή
    Γαλατσι
    Μηνύματα
    1.127

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 1kost1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας. Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα στον υπολογιστή μου έχω σαν λειτουργικό τα 7 αρια κ τα xp τα χρειάζομαι αυτά για κάποιο παλιό σκάνερ κ κάποιο εμπορικό πρόγραμμα. Δουλεύω κατά 90% τα 7ρια. Ξαφνικά ενώ είχα 3-4 μέρες να τον ανοίξω στα 7ρια μετά από 3-4 λεπτά κλείνει κ ξανά ανοίγει με την γνωστή μπλε εικόνα με τα ακαταλαβίστικα γράμματα ….ανοίγει κανονικά κ πάλι το ιδιο…..κ ξανά το ιδιο…το ίδιο… προσπάθησα να του βάλω να μπει σε άλλη ημερομηνία κ μου λέει ότι δεν έχει δημιουργηθεί ενώ το ξέρω ότι πάρα πολύ παλιά το είχα βάλει σε μεταγενέστερη ημερομηνία.
    Το έβαλα στα xp, εκεί δεν είχα κανένα πρόβλημα κ ούτε έκλεισε….
    Στην αρχή όταν μπαίνει στα 7ρια μου βγάζει αυτήν την εικόνα… τι κάνω;;;; το πάω στον τεχνικό;;; ελάχιστα ξέρω από υπολογιστές κ ουσιαστικά μόνο για σεφαρισμα τον έχω κ κάποια ταινία να δω (πάντα στα 7ρια)

    Έχω ΚΑΝΟΝΙΚΑ win επιφάνεια εργασίας (φαίνεται κ από την φωτογραφία) κ μάλιστα μπορώ να κάνω οτιδήποτε εργασία για 3-4 λεπτά. Μετά κλείνει κ ξανά το ίδιο….
    Δεν έχω βάλει κανένα καινούργιο περιφερειακό στον υπολογιστή….. υπολογιστης.jpg


    Κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη….
    Κι εγώ με 7άρια λειτουργώ και νομίζω μέχρι να πεθάνουν και τα τρία μηχανήματα που έχω δεν πρόκειται να τα αλλάξω. Αφού δεν έχεις γνώσεις αναγκαστικά θα το πας σε τεχνικό.Νομίζω είναι ανώφελο σε κάποιον που λέει ότι γνωρίζει ελάχιστα από υπολογιστές να γίνει πρόταση για οποιαδήποτε αντικατάσταση εντός του μηχανήματος.Αυτό το πρόβλημα θα μπορούσε να είναι από πολλές αιτίες οπότε ναι ..... θέλει τεχνικό φίλε μου.
    Υγ: Με ένα avg αντιβιοτικό δεν έχεις να φοβάσαι τίποτε με τα 7ρια σου κι ας μπαίνεις στο διαδίκτυο. Ετσι κι αλλιώς οι αναβαθμίσεις που γίνονταν τα τελευταία χρόνια στα 7άρια ήταν απλά για να γελάμε κι όχι για ασφάλεια του μηχανήματος......
    Ατάκα 1η.......Οχι ...Οχι .....Απλά το άνοιξα μήπως έφυγε κανένα καλωδιάκι.
    Ατάκα 2η....... Οχι ... Οχι ....Απλά το άνοιξα μήπως είχε καεί κάποια ασφάλεια.

  5. #5

    Μέλος
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Jun 2014
    Περιοχή
    Ευβοια
    Μηνύματα
    57

    Προεπιλογή

    Πάει καιρός…. αναγκαστηκα κ το πήγα σε τεχνικό. Κάποιο ντραιβ είχε κτυπήσει κ κρεμαγε όλο το σύστημα. Έδωσα 40 ευρώ κ..τελος καλό όλα καλά!!!.

Παρόμοια Θέματα

  1. [Τηλεόραση Samsung] model LE32S86DBX/XEX Ανοίγει και κλείνει απο μόνη της.
    από e-giannis στο forum Τηλεόραση
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-09-18, 16:17
  2. [Σταθερός Η/Υ] Υπολογιστής κλείνει μόνος του.
    από Georggg στο forum Υπολογιστές & Περιφερειακά
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-04-18, 15:00
  3. Δεν κλείνει η γκαραζοπορτα (ρολλο)
    από polpontiko στο forum Ερωτήσεις & Συμβουλές
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-01-17, 11:55
  4. [Φορητός Η/Υ] hp presario cq56-160sv κλείνει!!!
    από Liaskas774 στο forum Υπολογιστές & Περιφερειακά
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-03-16, 18:27
  5. [Φορητός Η/Υ] sony vaio- κλείνει
    από Georggg στο forum Υπολογιστές & Περιφερειακά
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-09-15, 10:03

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας