Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 18 από 18
  1. #11

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Κατερίνα.Ντ
    Εγγραφή
    Feb 2020
    Περιοχή
    Κυκλάδες
    Μηνύματα
    9

    Προεπιλογή

    Μήπως ξέρετε πως ανεβαζω φωτό; Ήθελα να σας δείξω και τους ιμάντες ,ο ένας γράφει 1310 sc και ο άλλος 1310 J mael , υπάρχει περίπτωση να είναι λάθος;; Αυτοί που μου το έδωσαν επιμένουν ότι είναι τ ίδιο

  2. #12

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Κατερίνα.Ντ
    Εγγραφή
    Feb 2020
    Περιοχή
    Κυκλάδες
    Μηνύματα
    9

    Προεπιλογή

    Το δοκιμάσαμε ,δεν ρυθμίζονται είναι σταθερές. Δεν έχω μάστορα μένω σε δυσπρόσιτη περιοχή και δεν ξέρω τι να κάνω. Οι άλλοι δε, δεν δέχονται ότι υπάρχει μικρότερος ιμάντας .

  3. #13
    Το avatar του χρήστη klik
    Μέλος
    Όνομα
    N/A
    Εγγραφή
    Oct 2009
    Περιοχή
    Θεσσαλλλονίκη
    Μηνύματα
    1.163

    Προεπιλογή

    Πατας απαντηση στο θεμα. Η τριτη εικονιτσα απο το τελος λει "εισαγωγη εικονας". Επλεγεις "απο τον υπολογιστη" / My computer

  4. #14

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Κατερίνα.Ντ
    Εγγραφή
    Feb 2020
    Περιοχή
    Κυκλάδες
    Μηνύματα
    9

    Προεπιλογή

    Α γι'αυτό δε μπορούσα.Είμαι από κινητό δεν έχω εικονιτσες!

  5. #15
    Το avatar του χρήστη chipakos-original
    Μέλος
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Jun 2010
    Περιοχή
    Γαλατσι
    Μηνύματα
    1.129

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Κατερίνα.Ντ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως ξέρετε πως ανεβαζω φωτό; Ήθελα να σας δείξω και τους ιμάντες ,ο ένας γράφει 1310 sc και ο άλλος 1310 J mael , υπάρχει περίπτωση να είναι λάθος;; Αυτοί που μου το έδωσαν επιμένουν ότι είναι τ ίδιο
    Στη φωτογραφία φαίνεται ένας ιμάντας τύπου j με δόντια. Ετσι ήταν και ο παλιός ιμάντας που φόραγε το πλυντήριο?? Και όταν λες ότι ο παλιός ιμάντας είναι κάποια εκατοστά μεγαλύτερος....πόσα εκατοστά περίπου είναι μεγαλύτερος??Πιθανόν να πρέπει να τον αντικαταστήσεις με κάποιον λίγο μικρότερο αλλά πρέπει οπωσδήποτε να επισκευθείς το κάτω μέρος του πλυντηρίου, εκεί στο μοτέρ, να δεις πως τεντώνουμε τον ιμάντα διότι ότι και να αγοράσεις, πρέπει να τεντωθεί για να λειτουργήσει σωστά.
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες
    Ατάκα 1η.......Οχι ...Οχι .....Απλά το άνοιξα μήπως έφυγε κανένα καλωδιάκι.
    Ατάκα 2η....... Οχι ... Οχι ....Απλά το άνοιξα μήπως είχε καεί κάποια ασφάλεια.

  6. #16

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Κατερίνα.Ντ
    Εγγραφή
    Feb 2020
    Περιοχή
    Κυκλάδες
    Μηνύματα
    9

    Προεπιλογή

    Καταρχάς σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Βρήκα μάστορα αναγκαστικά γιατί δεν έβγαζα άκρη και με διαβεβαίωσε ότι ο ιμάντας είναι μεγαλύτερος άρα λάθος,κάτι που οι προμηθευτές δε δέχονταν με τίποτα. Οπότε αρχικά θα μου φέρει έναν που να κάνει και στη συνέχεια θα δούμε αν υπάρχει και δευτερευον προβλημα.

  7. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον Κατερίνα.Ντ για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    mikemtb73 (28-02-20)

  8. #17

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    τιμοσ
    Εγγραφή
    Mar 2011
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    1

    Προεπιλογή

    Μια που έχω το ίδιο θέμα δεν ανοίγω καινούριο threat ,στην περίπτωση μου Πλυντηριο aeg lavamat 8 ετών Με πέταξε τον ιμάντα των οποίων τον ξαναέβαλα, έπλυνε κανονικά αλλά στο στύψιμο τον ξανά πέταξε Όποτε αγόρασα καινούργιο ιμάντα ο Όποιος ήταν κανα δύο με τρία εκατοστα μικρότερος Κάτι που μου φαίνεται λογικό αφού ο άλλος μάλλον ξεχείλωσε, το πρόβλημα μου όμως είναι ότι ο ιμάντας πάλι βγαίνει ακόμα και όταν το γυρνάω με το χέρι, φαντάζομαι ότι πρέπει να το τεντώσω όπως αναφέρθηκε και πιο πριν αλλά σε μένα δε βρίσκω κάτι που να είναι τεντωτήρας, Παραθέτω δύο φωτό, μία το μοτέρ και μια τον κάδο Μήπως δεν είδα κάτι σωστάB7CFF2DF-B39D-4F8E-B4C9-31D6DFB64007.jpg7199CF6D-E193-4296-A7B2-3FED390F03F8.jpg7199CF6D-E193-4296-A7B2-3FED390F03F8.jpg7199CF6D-E193-4296-A7B2-3FED390F03F8.jpg

  9. #18

    Μέλος
    Όνομα
    Πέτρος
    Εγγραφή
    Oct 2011
    Περιοχή
    Έβρος
    Μηνύματα
    5.306

    Προεπιλογή

    Οι οδοντώσεις ιμάντα π.χ. όπως #15 (2,34mm που προσδιορίζουν και την γωνία των οδοντώσεων είναι ίδια με του παλιού ιμάντα?)
    Πρέπει να βρεις ίδιο ιμάντα που να μην μπει ούτε σφιχτά πολύ , ούτε και λάσκα .

    Εμφάνιση σκουριάς (κίτρινο βελάκι ) πιθανό πρόβλημα ή αναμένεται στα ρουλεμάν
    Τα κίτρινα σε κύκλους μήπως είναι ραγίσματα τροχαλίας ?
    Ιμάντας.jpg
    Τέλος στην κάτω μεταλλική τροχαλία μοτέρ , ο άξονας μοτέρ δείχνει να είναι πιο μέσα από την μεταλλική τροχαλία (έτσι είναι? ή μπας και βγήκε)
    Μπορείς να δοκιμάσεις (με σωστό ιμάντα με την προϋπόθεση να μην είναι πολύ σφικτά ή πολύ χαλαρά ) να περάσεις τα δόντια του ιμάντα πιο μέσα (προς το μοτέρ ) η μεταλλική τροχαλία και οι αντίστοιχες οδοντώσεις είναι πολύ περισσότερες από του ιμάντα , αν στην 1η δοκιμή τον τοποθέτησες τον ιμάντα στην άκρη και μακριά από το μοτέρ μπορεί και να είναι η αιτία που ξαναβγήκε , αλλά αν τοποθετήσεις τις οδοντώσεις ιμάντα προς τις οδοντώσεις μεταλλικής τροχαλίας πιο κοντά στο μοτέρ ίσως να μην ξαναβγεί .

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηχανισμός Ιμάντα Ρολών
    από Alemar στο forum Υπόλοιπα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-07-19, 23:45

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας