Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 1 από 1

Θέμα: HYUNDAI A-PAE200

  1. #1
    Το avatar του χρήστη pliktras
    Μέλος
    Όνομα
    Christos
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    202

    Προεπιλογή HYUNDAI A-PAE200

    Καλησπέρα σας
    Εχω ενα αυτοκίνητο i10 και ειδα οτι το RADIO CD δεν δουλευει ξαφνικά.Το εβγαλα το εφερα στο εργαστηριο μου αφου πρωτα ειχα ελεγξει τις καλωδιώσεις μου και ήταν ολα οκ και ειδα οτι οταν το αποφορτίσω πλήρως και του δώσω τροφοδοσία στο ACC και στην παροχή του (+Batt ,gnd) αναβει κανονικα και μετα απο λίγο σβήνει και για να ξανα αναψει για λίγο πρέπει παλι να το αποφορτίσω.
    Ειχα στοκ ενα tda3683 που ειναι και το regulator των τροφοδοσιών του και το άλλαξα προληπτικά, αλλα παλι τα ιδια.Είδα οτι στις 2 διόδους που εχει στο VP1 και VP2 εδειχναν περιεργες τιμες οι διοδοι ανόρθωσης αρκετά χαμηλά και τις αλλαξα και αυτες αλλα δεν αλλαξε κατι.Εκανα ελεγχους για ζενερ καμένες τρανσιστορ κλπ .Ειδα το ρισέτ που επεξεργαστή ολα οκ αυτα.Και εχω καταλήξει μήπως εχει γράψει κανα λάθος στην eeprom και θέλει σβήσιμο.Γενικά δεν εχω ασχοληθεί με τετοιου είδους επισκευες απο αυτοκίνητα κλπ.Ασχολούμαι με επισκευές ηλεκτρονικών ισχύος αυτοματισμών κ.α .Αν γνωρίζει κάποιος κάτι και μπορεί να βοηθήσει ή υπάρχει κάπου το αρχείο της eeprom να κάνω μια δοκιμή
    Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες

Παρόμοια Θέματα

  1. [Τηλεόραση] tv hyundai
    από aser στο forum Τηλεόραση
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-03-20, 20:56

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας