Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 14 από 14
  1. #11
    Το avatar του χρήστη toni31
    Μέλος
    Όνομα
    Αντώνης
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    587

    Προεπιλογή

    Να πω και εγώ την χαζαμάρα μου, ασφάλεια έχει αριστερό δεξί μαζί ή ξεχωριστές?

  2. #12

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Πέτρος
    Εγγραφή
    Sep 2018
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    5

    Προεπιλογή

    Μάλλον μία πρέπει να έχει και για τα δυο παράθυρα. Και λέω μάλλον επειδή δεν ξέρω ποια είναι για τα παράθυρα.

    Λοιπόν παιδιά σας ευχαριστώ όλους...τη βρήκα τη 'βλάβη', όλα οκ.
    Άμα σας την πω όμως θα με βαράτε...




    Ήταν ο διακόπτης...απενεργοποίησης των παραθύρων(το μόνο εξάρτημα με το οποίο δεν είχα ασχοληθεί...δεν ήξερα καν τι κάνει και νόμιζα ότι δεν έχει καμιά σχέση με τα παράθυρα)...απλά έπρεπε να τον πατήσω..

    Βασικά έβγαλα ξανά την πλακέτα, δοκίμασα με το πολύμετρο αυτό το διακόπτη τον ανοιγόκλεισα κάνα δυο φορές και ξανάβαλα την πλακέτα στη θέση της. Και δούλεψε!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη pcamen : 19-09-18 στις 17:28

  3. 2 μέλη ευχαρίστησαν τον pcamen για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    johnnyb (19-09-18), mikemtb73 (19-09-18)

  4. #13
    Το avatar του χρήστη johnnyb
    Μέλος
    Όνομα
    johnny
    Εγγραφή
    Apr 2011
    Περιοχή
    Θεσσαλία
    Μηνύματα
    269

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pcamen Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον μία πρέπει να έχει και για τα δυο παράθυρα. Και λέω μάλλον επειδή δεν ξέρω ποια είναι για τα παράθυρα.

    Λοιπόν παιδιά σας ευχαριστώ όλους...τη βρήκα τη 'βλάβη', όλα οκ.
    Άμα σας την πω όμως θα με βαράτε...




    Ήταν ο διακόπτης...απενεργοποίησης των παραθύρων(το μόνο εξάρτημα με το οποίο δεν είχα ασχοληθεί...δεν ήξερα καν τι κάνει και νόμιζα ότι δεν έχει καμιά σχέση με τα παράθυρα)...απλά έπρεπε να τον πατήσω..

    Βασικά έβγαλα ξανά την πλακέτα, δοκίμασα με το πολύμετρο αυτό το διακόπτη τον ανοιγόκλεισα κάνα δυο φορές και ξανάβαλα την πλακέτα στη θέση της. Και δούλεψε!!!

    Δε νομιζω να εισαι ο μονος . Την εχω πατησει και εγω ετσι νυχτιατικα αγγιζοντας το διακοπτακι απενεργοποιησης καταλαθος και με ανοιχτο το παραθυρο να ψαχνομαι πως θα το κλεισω , ευτυχως το βρηκα πριν ξεκινησω να λυνω πορτες κλπ

  5. #14
    Το avatar του χρήστη chipakos-original
    Μέλος
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Jun 2010
    Περιοχή
    Γαλατσι
    Μηνύματα
    1.127

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pcamen Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον μία πρέπει να έχει και για τα δυο παράθυρα. Και λέω μάλλον επειδή δεν ξέρω ποια είναι για τα παράθυρα.

    Λοιπόν παιδιά σας ευχαριστώ όλους...τη βρήκα τη 'βλάβη', όλα οκ.
    Άμα σας την πω όμως θα με βαράτε...




    Ήταν ο διακόπτης...απενεργοποίησης των παραθύρων(το μόνο εξάρτημα με το οποίο δεν είχα ασχοληθεί...δεν ήξερα καν τι κάνει και νόμιζα ότι δεν έχει καμιά σχέση με τα παράθυρα)...απλά έπρεπε να τον πατήσω..

    Βασικά έβγαλα ξανά την πλακέτα, δοκίμασα με το πολύμετρο αυτό το διακόπτη τον ανοιγόκλεισα κάνα δυο φορές και ξανάβαλα την πλακέτα στη θέση της. Και δούλεψε!!!
    Γιατί βρε να σε βαράμε αφού στους διακόπτες θα ήταν έτσι κι αλλιώς το πρόβλημα. Το θέμα είναι ότι σε όποιον διακόπτη και να είχες ζημιά το ίδιο αποτέλεσμα θα είχες δηλαδή δεν θα λειτουργούσε το παράθυρο οπότε ο έλεγχος σε έναν έναν τους διακόπτες ήταν μονόδρομος.

    Edit:Συγνώμη τώρα διάβασα καλύτερα ....Ήταν ο διακόπτης...απενεργοποίησης των παραθύρων(το μόνο εξάρτημα με το οποίο δεν είχα ασχοληθεί...δεν ήξερα καν τι κάνει και νόμιζα ότι δεν έχει καμιά σχέση με τα παράθυρα)...απλά έπρεπε να τον πατήσω.......Δηλαδή απλά ήθελε πάτημα?? ΑΑΑΑΑΑΑ θα σε βαρέσουμε όλοι μαζί τελικά.
    Ατάκα 1η.......Οχι ...Οχι .....Απλά το άνοιξα μήπως έφυγε κανένα καλωδιάκι.
    Ατάκα 2η....... Οχι ... Οχι ....Απλά το άνοιξα μήπως είχε καεί κάποια ασφάλεια.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Αποσυναρμολόγηση μηχανισμού παραθύρου σε Getz του 2007
    από Panoss στο forum Αυτοκίνητο & Μηχανή
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-02-19, 00:58
  2. Toyota Hilux 2000 Single Cab ZA-spec 2001
    από gregluffy στο forum Υπόλοιπα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-05-17, 17:40
  3. [Τηλεόραση Samsung] Αγορά πλακέτας από TV SAMSUNG με κωδικό πλακέτας BN41-01622.
    από sotron1 στο forum Τηλεόραση
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-03-16, 21:09
  4. συναγερμος toyota TH2000 (ariane)
    από kostasv στο forum Αυτοκίνητο & Μηχανή
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-02-16, 21:06
  5. εξτρα διακοπτης ηλεκτρικου παραθυρου σε toyota aygo
    από brasidas12 στο forum Αυτοκίνητο & Μηχανή
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-03-15, 23:44

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας