Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 15
  1. #1

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Βασω
    Εγγραφή
    Aug 2016
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    11

    Προεπιλογή πορτα ψυγειου

    Καλησπερα!εχω ενα ψυγειο pitsos το οποιο εχει προβλημα στην πορτα πανω εκει που πιανει ο μεντεσες με αποτελεσμα να μου κρεμαει κ να μην κλεινει καλα!ξερετε πως μπορω να το φτιαξω γιατι μου ζητανε 200€ για καινουργια πορτα?να πω οτι εχω βγαλει την πορτα να δω τι γινεται κ ειδα οτι στη πορτα εχει ανοιξει η διαμετρος της τρυπας που μπαινει ο μεντεσες!

  2. #2

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα.Για κοίτα αν αλλάζει το άνοιγμα της πόρτας από δεξιά σε αριστερά. Έτσι έφτιαξα του αδελφού μου μετέθεσα τους μεντεσέδες και η πόρτα άνοιγε προς την αντίθετη πλευρά.

  3. #3

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Βασω
    Εγγραφή
    Aug 2016
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    11

    Προεπιλογή

    Antonis12 ευχαριστω για την πληροφορια αλλα εμενα δεν με βολευει η αλλαγη φορας!

  4. #4
    Το avatar του χρήστη tipos
    Μέλος
    Όνομα
    Σακης
    Εγγραφή
    Feb 2016
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    1.464

    Προεπιλογή

    Αν δεν εχει σπασει η πορτα βαζεις μια προσθετη υποδοχη {υποθετο-εδρανο}.Συνηθως χρειαζεται να μεγαλωσει η τρυπα συμφωνα με τη διατομη του υποθετου που θα μπει.Αν εχει σπασει η πορτα στο σημειο που μπαινει ο μεντεσες τοτε ειναι πιο δυσκολο να επισκευαστει.Το σηγουρο ειναι παντως οτι επισκευαζεται,ορεξη και εργαλεια χρειαζονται.Μια φοτο με την πορτα στο σημειο που εχει προβλημα θα βοηθησει.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tipos : 09-01-17 στις 21:30

  5. #5

    Μέλος
    Όνομα
    Πέτρος
    Εγγραφή
    Oct 2011
    Περιοχή
    Έβρος
    Μηνύματα
    5.312

    Προεπιλογή

    κ ειδα οτι στη πορτα εχει ανοιξει η διαμετρος της τρυπας που μπαινει ο μεντεσες!
    Το πλαστικό κομμάτι μόνο? ή έγινε ζημιά και στην λαμαρίνα όπου κάθεται αυτό το πλαστικό κομμάτι που μπαίνει ο πίρος του μεντεσέ.

  6. #6

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Βασω
    Εγγραφή
    Aug 2016
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    11

    Προεπιλογή

    IMG_20170110_111956.jpgκαλημερα σας!ευχαριστω για τις απαντησεις σας!αυτη ειναι η πορτα! Διαβασα σε παλαιοτερη αναρτηση για επισκευη με κολλα δυο συστατικων. Μπορει καποιος να με ενημερωσει πως ακριβως να το κανω?

  7. #7

    Προεπιλογή

    Θεωρώ ότι δύσκολα θα γίνει σωστή δουλειά εκεί. Αυτό συμβαίνει από το πολύ φόρτωμα της πόρτας. Ακριβώς το ίδιο με αυτό που έφτιαξα.Αν σε παίρνει για αλλαγή φοράς θα ησυχάσεις μια και καλή.

  8. #8
    Το avatar του χρήστη tipos
    Μέλος
    Όνομα
    Σακης
    Εγγραφή
    Feb 2016
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    1.464

    Προεπιλογή

    Μπορει να γινει ,εχω κανει και χειροτερα.Μπαινει λαμαρινα ομορφα κομενη απλα χρειαζονται εργαλεια και μερακη.Οσο για το αν μπορεις να το κανεις μονησου αυτο δεν το γνωριζω,ακατορθωτο δεν ειναι,καποιος που πιανουν τα χερια του και εχει ορεξη μπορει να την κανει κουκλα.Τι να σου κανω που μας χωριζουν 500 km και δεν μπορω ερθω

  9. #9

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Βασω
    Εγγραφή
    Aug 2016
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    11

    Προεπιλογή

    TiposTipos Καλησπερα,τελικα εκανε μια πατεντα ο αντρας μου με το γιο μου (εννοειται πως δεν θα την εφτιαχνα μονη μου ,εγω μονο τις ιδεες δινω!!) και τωρα ειναι ενταξει. Το ποσο θα κρατησει η νεκροψια θα το δειξει! Παντως ευχαριστω για την απαντηση κ για την προθυμια να το φτιαξεις αν δεν ησουν μακρια!οΏ½οΏ½ Ξεχασα να πω οτι εβαλαν κ κολλα δυο συστατικων
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Βασω : 10-01-17 στις 21:18

  10. #10

    Μέλος
    Όνομα
    Πέτρος
    Εγγραφή
    Oct 2011
    Περιοχή
    Έβρος
    Μηνύματα
    5.312

    Προεπιλογή

    Επειδή το λάστιχο πόρτας δεν είναι και στα καλύτερα του (φουσκωμένο και μη ευθύγραμμο ) να προσέξετε αυτό γιατί και απώλειες θα έχει και θα συσσωρεύονται πάγοι κατά διαστήματα . Συγχαρητήρια για το κουράγιο.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. [Siemens] s 10-42 ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΠΟΡΤΑ
    από lavrakas στο forum Πλυντήριο
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-05-14, 23:27
  2. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-12-13, 13:36
  3. [AEG] πλυντηριο πιατων AEG δε κλεινει η πορτα
    από loveimmigrant στο forum Πλυντήριο
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-01-13, 19:33
  4. κλειδωμενη πορτα
    από jsaravakos στο forum Υπόλοιπα
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-11-12, 16:01
  5. [Siemens] ΠΟΡΤΑ ΨΥΓΕΙΟΥ
    από SOTOS58 στο forum Ψυγείο
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-08-12, 20:32

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας