Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 45
  1. #1

    Μέλος
    Όνομα
    Ακης
    Εγγραφή
    Nov 2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    153

    Προεπιλογή Δεν μπορώ να μπω σε recovery mode,download mode.

    Καλησπέρα και καλή χρονιά.Το πρόβλημα μου είναι το εξής:Έχω σαν 2η συσκευή το samsung galaxy core I8260.Πρόσφατα έκανα root με το framaroot.Το root έγινε επιτυχώς.Έχω κατεβάσει και μερικές rooted εφαρμογές στο κινητό.Το θέμα μου είναι πως αυτές τις μέρες ψαχνόμουν για να περάσω CWM recovery.διαπίστωσα κλείνωντας το κινητό ότι δε μπορώ να μπω πουθενά με τους συνδιασμούς πλήκτρων recovery mode,download mode κ.τ.λ)φοβάμαι μήπως έχουν σβηστεί τπτ partition της recovery.τι μπορώ να κάνω?

  2. #2
    Το avatar του χρήστη manolo
    Μέλος
    Όνομα
    Μανόλης
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.559

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα. Φαίνεται ότι το τηλέφωνό σου έγινε soft-bricked. Μια λύση είναι να κατεβάσεις ένα stock firmware από το samsmobile για το συγκεκριμένο τηλέφωνο και να το περάσεις με το Odin..

  3. #3
    Το avatar του χρήστη JOUN
    Μέλος
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Feb 2007
    Περιοχή
    Σταυρός Θεσσαλονίκης
    Μηνύματα
    1.685

    Προεπιλογή

    Σε παρομοια περιπτωση που ειχα με samsung δεν δουλευε το home button και δεν μπορουσα να κανω τιποτα..
    Για δοκιμασε αν δουλευει σ'εσενα..
    Ηλεκτρολόγος Μηχανικός Τ.Ε

  4. #4

    Μέλος
    Όνομα
    Ακης
    Εγγραφή
    Nov 2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    153

    Προεπιλογή

    manolo με το odin είχα διαβάσει σε διάφορα site να μην επιχειρώ διαδικασίες για το μοντέλο του κινητού μου.τι λες?σκεφτόμουν με το Android sdk μέσω ΑDB.αφού το κινητό δεν μπαινει σε Mode λειτουργίες με τα κουμπιά γίνεται να περάσω costum recovery?όχι ε? JOUN το κινητό δουλεύει κανονικότατα. δεν έχει καμία δισλειτουργια λειτουργικα

  5. #5
    Το avatar του χρήστη manolo
    Μέλος
    Όνομα
    Μανόλης
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.559

    Προεπιλογή

    Δε νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα με το Odin και το συγκεκριμένο τηλέφωνο. Κατέβασε ένα stock firmware από το samsmobile που είναι εγγυημένο και πέρασέ το..

  6. #6

    Μέλος
    Όνομα
    Ακης
    Εγγραφή
    Nov 2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    153

    Προεπιλογή

    Δεν πρέπει να μπω σε κάποια λειτουργία Mode όμως για να το περάσω? με κλειστό τελείως το τηλέφωνο γίνεται?

  7. #7
    Το avatar του χρήστη manolo
    Μέλος
    Όνομα
    Μανόλης
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.559

    Προεπιλογή

    Όταν το ανοίγεις δεν μπουτάρει, βλέπεις έστω το logo, ή είναι τελείως νεκρό; Αν φτάνει έστω μέχρι το logo, μπορείς με το Odin να του περάσεις firmware, αν είναι τελείως νεκρό δοκίμασε να παίξεις με το Minimal adb and fastboot και παίξε λίγο με τις εντολές recover, εκεί θέλει λίγο trial and error, εξαρτάται από το μοντέλο, το version του Android, κλπ, αν ανταποκριθεί ή όχι..

  8. #8

    Μέλος
    Όνομα
    Ακης
    Εγγραφή
    Nov 2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    153

    Προεπιλογή

    manolo δεν με κατάλαβες..το κινητό λειτουργεί κανονικα..και ανοίγει κανονικά με το power on.μπαίνει κανονικά μέσα παίζω παιχνίδια το wifi δουλεύει, παίρνω τηλέφωνο ΚΤΛ. Είναι μια χαρά το τηλέφωνο. Απλά εγώ είπα πως όταν το έχω απενεργοποιημενο και θελήσω με τους συνδιασμούς πλήκτρων να μπω recovery mode,download mode ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ.σε αυτές τις λειτουργίες δεν πρέπει να μπω για να περάσω firmware?η μπορώ και με ανοιχτό τηλ?ή και κλειστό τελείως?

  9. #9
    Το avatar του χρήστη @Vagelis@
    Μέλος
    Όνομα
    Βαγγέλης
    Εγγραφή
    Nov 2012
    Περιοχή
    Λήμνος
    Μηνύματα
    68

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akisssssssss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλά εγώ είπα πως όταν το έχω απενεργοποιημενο και θελήσω με τους συνδιασμούς πλήκτρων να μπω recovery mode,download mode ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ.σε αυτές τις λειτουργίες δεν πρέπει να μπω για να περάσω firmware?η μπορώ και με ανοιχτό τηλ?ή και κλειστό τελείως?
    οκ, σε recovery mode (home+up+power) δεν μπαινει, σε download mode (home+down+power) δοκιμασες?
    αν μπαινει, τοτε μπορεις να το φλασαρεις με το odin

  10. #10
    Το avatar του χρήστη manolo
    Μέλος
    Όνομα
    Μανόλης
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.559

    Προεπιλογή

    Ακη sorry ρε φίλε, ίσως δεν το κατάλαβα εγώ καλά. Ε τότε δεν έχεις πρόβλημα. Τι συζητάμε.. Το συνδέεις στον υπολογιστή σου - ανοικτό φυσικά κανονικά - και με το Odin του περνάς ένα stock firmware άνετα χωρίς πρόβλημα...!! Απλά κάνε ένα backup τα αρχεία σου πρώτα..

Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. [Whirlpool] Εισαγωγή σε Service Mode
    από rafa1919 στο forum Πλυντήριο
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-06-13, 00:17
  2. service mode T.V DAEWOO
    από ΘΥΜΙΟΣ στο forum Τηλεόραση
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-02-12, 20:43
  3. Samsung Cz-21m063n Service mode
    από iagouaros στο forum Τηλεόραση
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-03-10, 15:28
  4. Panasonic 15'' servise mode?
    από Lefteris1977 στο forum Τηλεόραση
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-07-09, 09:43
  5. SERVICE MODE TV PHILIPS
    από ggr στο forum Τηλεόραση
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-08-07, 20:16

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας