Σελίδα 8 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 678
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 71 έως 79 από 79
  1. #71
    Το avatar του χρήστη diony
    Μέλος
    Όνομα
    Κωστας
    Εγγραφή
    May 2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    974

    Προεπιλογή

    Ο πάνω διακόπτης υποτίθεται λειτουργούσε πριν το λύσεις , έστω και με καθυστέρηση
    Τι μεσολάβησε και δεν λειτουργεί ?
    Πάντως πιο καλά όλο κομπλέ , θα ησυχάσεις
    Στο δρόμο προς την κορυφή μην ποδοπατάς τους ανθρώπους που θα βρεθούν μπροστά σου. Πάρε τους μαζί σου!

  2. #72

    Μέλος
    Όνομα
    ΣΑΚΗΣ
    Εγγραφή
    Jun 2015
    Περιοχή
    ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ
    Μηνύματα
    96

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από diony Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο πάνω διακόπτης υποτίθεται λειτουργούσε πριν το λύσεις , έστω και με καθυστέρηση
    Τι μεσολάβησε και δεν λειτουργεί ?
    Πάντως πιο καλά όλο κομπλέ , θα ησυχάσεις
    Λειτουργούσε το.... μηχανικό μέρος όταν το φύσηξα. Ο διακόπτης όμως εσωτερικά δεν έδινε την εντολή παρά το γεγονός του ότι το μπλε φλοτεράκι ενεργοποιούσε το μπουτονάκι του.
    Τελικά σήμερα το μεσημέρι αγόρασα καινούργιο πλήρη (με τους διακόπτες) πρεσοστάτη από αντιπροσωπεία με 29 ευρώ. Περίμενα υψηλώτερη τιμή. Τώρα θα επικεντρωθώ στην αφαίρεση των νερών και κατόπιν θα τα συναρμολογήσω πάλι όλα αντίστροφα.
    Πήρα και τα εύσημα από την αντιπροσωπεία όπου ο τεχνικός μου είπε πως για........ γραφιάς έφτασα πολύ μακρυά αφού ξήλωσα τόσα εξαρτήματα.....

    Εστάλη υπό του εμού Ερυθρού Ρυσίου τη χρήσει... Tapatalk

  3. #73
    Το avatar του χρήστη diony
    Μέλος
    Όνομα
    Κωστας
    Εγγραφή
    May 2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    974

    Προεπιλογή

    Καλή επιτυχία να έχεις εύχομαι
    Στο δρόμο προς την κορυφή μην ποδοπατάς τους ανθρώπους που θα βρεθούν μπροστά σου. Πάρε τους μαζί σου!

  4. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον diony για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    kynegeiros (26-06-15)

  5. #74

    Μέλος
    Όνομα
    ΣΑΚΗΣ
    Εγγραφή
    Jun 2015
    Περιοχή
    ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ
    Μηνύματα
    96

    Προεπιλογή

    Λοιπόν επανέρχομαι μετά από 4ωρη προσπάθεια η οποία νομίζω πως εστέφθη από επιτυχία.

    Αρχικά αντιμετώπισα το πρόβλημα των νερών στην λεκάνη. Αγόρασα μια μεγάλη σύριγγα αλλά δεν βρήκα πλαστικό εύκαμπτο σωληνάκι οπότε παράτησα την ιδέα και το ζήτημα το έλυσα με την λύση του Γόρδιου Δεσμού.
    Έγειρα το πλυντήριο καμμιά 70 μοίρες προς τα εμπρός και σχεδόν βρήκε η πόρτα στο πάτωμα. Με αυτόν τον τρόπο έτρεξαν τα νερά έξω από τις διάφορες τρύπες της βάσεως. Δεν έτρεξαν όλα αλλά και το 90% έλυσε το πρόβλημα.
    Κατόπιν έβαλα τον πρεσοστάτη και ένωσα το παγούρι όταν διεπίστωσα πως είχα ξεχάσει να βάλω το κόκκινο στικάκι στο φλοτέρ της λεκάνης.
    Τα ξαναέβγαλα και τα ξαναέβαλα όλα πίσω κανονικά.
    Ένωσα τους ακροδέκτες στα δύο διακοπτάκια και δοκίμασα να βάλω σε λειτουργία το πλυντήριο.
    Γέμισε το παγούρι κανονικά.....δεν έκανε υπερχείλιση το πλυντήριο ξεκίνησε να πλένει κανονικά αλλά διεπίστωσα πως σε ένα από τα τρία στόμια του παγουριού που μπαίνουν στις τρεις υποδοχές υπήρχε διαρροή.....

    Έσκασα......ήμουν έτοιμος να τα παρατήσω όταν σκέφτηκα να βγάλω το λαστιχάκι-ροδέλα που είχε μέσα στην υποδοχή και να το ξανακαθαρίσω.
    Καθάρισα επίσης και το αντίστοιχο στόμιο με ξύδι και αφού γύρισα ανάποδα την ροδέλα την ξαναέβαλα στην υποδοχή και τα ξαναέδεσα όλα στην θέση τους.
    Κατόπιν έβαλα το πλυντήριο σε λειτουργία και τρεις συνεχόμενες φορές δεν είχε διαρροή.
    Ελπίζω πως δεν θα έχει άλλο πρόβλημα.
    Έβαλα και το πλαϊνό της αριστερής πλευράς και το έσπρωξα στην θέση του.
    Τώρα πλένει χωρίς πρόβλημα......
    Εύχομαι να μην διαψευστώ αύριο.......

    Θα επανέλθω με νεώτερα.

  6. #75

    Μέλος
    Όνομα
    ΣΑΚΗΣ
    Εγγραφή
    Jun 2015
    Περιοχή
    ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ
    Μηνύματα
    96

    Προεπιλογή

    Καλημέρα αγαπητοί φίλοι.....
    Σήμερα το πλυντήριο έπλυνε κανονικά και δεν έσταξε τίποτε.....
    Ως τώρα καλά πάμε δηλαδή.....

    Αν λύθηκε το πρόβλημα θα πρέπει να είμαι χαρούμενος διότι σε περίοδο έντονης κρίσης θα μπορώ να κάνω κι άλλο επάγγελμα εκτός από αυτό που κάνω σήμερα....
    Έπιασα λοιπόν την κιθάρα σήμερα και θυμήθηκα την εποχή που κάθε μέρα έπαιζα.....

    https://youtu.be/beRW3IkEb9Q

    Θέλω να σας ευχαριστήσω όλους σας για την πολύτιμη βοήθεια που δώσατε σε έναν άσχετο με αυτά τα τεχνικά θέματα......
    Σάκης

  7. #76
    Το avatar του χρήστη nyannaco
    Μέλος
    Όνομα
    Νίκος
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    1.561

    Προεπιλογή

    ΚατΒ΄αρχην να σε συγχαρω για την επιμονη σου, και για την επιτυχη εκβαση
    Κατα δευερον, θα σε προσγειωσω αποτομα οςον αφορα στις προσδοκιες σου για νεες επαγγελματικες προοπτικες, καθ'οτι κατα τα φαινομενα, λιαν προσεχως, ουτε εισαγωγες ανταλλακτικων θα μπορουν να γινουν πλεον, ουτε και λεφτα για να σκεφτει κανεις να τα αγορασει θα υπαρχουν. Πισω στη σκαφη...

  8. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον nyannaco για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    kynegeiros (27-06-15)

  9. #77

    Μέλος
    Όνομα
    ΣΑΚΗΣ
    Εγγραφή
    Jun 2015
    Περιοχή
    ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ
    Μηνύματα
    96

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nyannaco Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΚατΒ΄αρχην να σε συγχαρω για την επιμονη σου, και για την επιτυχη εκβαση
    Κατα δευερον, θα σε προσγειωσω αποτομα οςον αφορα στις προσδοκιες σου για νεες επαγγελματικες προοπτικες, καθ'οτι κατα τα φαινομενα, λιαν προσεχως, ουτε εισαγωγες ανταλλακτικων θα μπορουν να γινουν πλεον, ουτε και λεφτα για να σκεφτει κανεις να τα αγορασει θα υπαρχουν. Πισω στη σκαφη...
    Νίκο ......σ' ευχαριστώ.
    Ασφαλώς αστειεύτηκα....αλλά όπως λέει και το γνωστό ρητό ...''πενία τέχνας κατεργάζεται''

    Αναγκάστηκα να προσπαθήσω να το φτιάξω επειδή.....κινδυνεύει η δημοκρατία.

    Έχω επιλύσει προ ολίγων εβδομάδων κι ένα πρόβλημα στο ψυγείο μου με την βοήθεια πάλι φίλων από εδώ μέσα.
    Και στο παρελθόν έχω επισκευάσει ηλεκτρικό φούρνο με πολύ δύσκολο πρόβλημα....το οποίο κανείς τεχνικός δεν θα μου το επισκεύαζε αν δεν επρόκειτο για δική του συσκευή.....
    Ότι μαθαίνει κανείς κέρδος είναι....

    Στα 46 μου το 2008 ξεκίνησα να μάθω κιθάρα......και δόξα τω θεώ......κάτι κατάφερα...ως τώρα..:

    Όσο για τα οικονομικά προβλήματα που θέτεις για την χώρα μας......δεν θα το πάω στα πολιτικά διότι ενώ τώρα είμαστε ενωμένοι ....στο τέλος θα χωριστούμε και πάλι σε στρατόπεδα εδώ μέσα.
    Θα πω μόνον πως είναι καιρός να αφυπνιστούμε και να απελευθερωθούμε από όλα τα δεσμά μας.....

    Σας ευχαριστώ όλους πάντως για την πολύ σημαντική σας βοήθεια που με έκανε ......σοφώτερο!!!!

  10. #78
    Το avatar του χρήστη diony
    Μέλος
    Όνομα
    Κωστας
    Εγγραφή
    May 2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    974

    Προεπιλογή

    Η επιμονή σου ανταμείφτηκε και έχεις και τη χαρά που το έκανες με τα χέρια σου
    Στο δρόμο προς την κορυφή μην ποδοπατάς τους ανθρώπους που θα βρεθούν μπροστά σου. Πάρε τους μαζί σου!

  11. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον diony για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    kynegeiros (02-07-15)

  12. #79

    Μέλος
    Όνομα
    ΣΑΚΗΣ
    Εγγραφή
    Jun 2015
    Περιοχή
    ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ
    Μηνύματα
    96

    Προεπιλογή

    Πράγματι....

    Στάλθηκε από το 2013023 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σελίδα 8 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 678

Παρόμοια Θέματα

  1. [Siemens] Πλυντήριο Πιάτων 45CM εντοιχισμένο
    από fpotsis στο forum Πλυντήριο
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-01-15, 23:06
  2. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-06-14, 21:23
  3. [Άλλη] Υποψία ότι λείπουν γειώσεις σε εντοιχισμένο φούρνο
    από makis5462 στο forum Φούρνος & Εστία
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-01-14, 17:41
  4. [Bosch] Ανάκληση πλυντηρίων πιάτων Bosch-Siemens-Neff-Pitsos
    από nyannaco στο forum Πλυντήριο
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-12-13, 20:41
  5. Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-11-11, 00:13

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας