Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 45
  1. #1

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Winston
    Εγγραφή
    Mar 2014
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    27

    Smile Προτάσεις για νέο πλυντήριο ρούχων

    Καλημέρα παίδες,
    κοιτάζουμε για νέο πλυντήριο και θα ήθελα την γνώμη σας για τις μάρκες που κυκλοφορούν από την εμπειρία σας. Ποιες μάρκες δεν βγάζουν πολλά προβλήματα και θα μας κρατήσει για χρόνια; έχετε άποψη;

    Κοιτάζουμε το "HOTPOINT-ARISTON AQ114D 697D EU/B ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΡΟΥΧΩΝ 11KG Α+++" που έχει αρκετά ενδιαφέροντα χαρακτηριστικά (όπως πρόγραμμα ατμού κλπ.) Η μάρκα τι λέει από προβλήματα; Ξέρουμε που κατασκευάζονται τα πλυντήρια της;
    Ευχαριστώ

  2. #2
    Το avatar του χρήστη xlife
    Μέλος
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    117

    Προεπιλογή

    Μέτριο. Δεν είναι στιβαρές κατασκευές. Έχουν πολλά μπλιμπλίκια αλλά η ποιότητα κατασκευής έχει πάει περίπατο. Αν δεν το δουλεύεις στα όρια του είναι καλό για την τιμή του, αλλά εως εκεί. Είμαι κάτοχος ενός παλιού Ariston(μέτριο) αλλά και ενός καινούριου indesit (ίδια εταιρεία-μέτριο με ενσωματωμένο στεγνωτήριο που χαλάει τα ρούχα) Δεν έχουν βγάλει τυχαία το όνομα στην αγορά ahriston. Βέβαια για τα μικρά βαλάντια είναι πολύ καλά. Ιταλική μάρκα αλλά χώρα κατασκευής δεν γνωρίζω. το δικό μου νομίζω τουρκία αλλά δεν μπορώ να το τσεκάρω αυτή τη στιγμή. Τα καλά είναι miele siemens κτλ. αλλα πάμε σε άλλη κατηγορία τιμής. Καλά έχουν βγει και τα Zanussi στα οικονομικά αλλά δεν έχουν τίποτα σε extra. Ενας φίλος πήρε πρόσφατα ένα και ίσα ίσα που είχε επιλογή για το μισό νερό

  3. #3

    Μέλος
    Όνομα
    Πέτρος
    Εγγραφή
    Oct 2011
    Περιοχή
    Έβρος
    Μηνύματα
    5.312

    Προεπιλογή

    Πάρε αυτά ... πάει πακέτο με τις κοπέλες (εφ όρου ζωής)

    http://fareastgizmos.com/other_stuff...e-globally.php
    (για αποφυγή παρεξηγήσεων σε περίπτωση ενδιαφερόμενης ) υπάρχει αντίστοιχο πακέτο με bodybuilders

  4. #4
    Το avatar του χρήστη nyannaco
    Μέλος
    Όνομα
    Νίκος
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    1.560

    Προεπιλογή

    Κι άλλη μία ψήφο στην LG από εμένα.

  5. #5

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Winston
    Εγγραφή
    Mar 2014
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    27

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xlife Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μέτριο. Δεν είναι στιβαρές κατασκευές. Έχουν πολλά μπλιμπλίκια αλλά η ποιότητα κατασκευής έχει πάει περίπατο. Αν δεν το δουλεύεις στα όρια του είναι καλό για την τιμή του, αλλά εως εκεί. Είμαι κάτοχος ενός παλιού Ariston(μέτριο) αλλά και ενός καινούριου indesit (ίδια εταιρεία-μέτριο με ενσωματωμένο στεγνωτήριο που χαλάει τα ρούχα) Δεν έχουν βγάλει τυχαία το όνομα στην αγορά ahriston. Βέβαια για τα μικρά βαλάντια είναι πολύ καλά. Ιταλική μάρκα αλλά χώρα κατασκευής δεν γνωρίζω. το δικό μου νομίζω τουρκία αλλά δεν μπορώ να το τσεκάρω αυτή τη στιγμή. Τα καλά είναι miele siemens κτλ. αλλα πάμε σε άλλη κατηγορία τιμής. Καλά έχουν βγει και τα Zanussi στα οικονομικά αλλά δεν έχουν τίποτα σε extra. Ενας φίλος πήρε πρόσφατα ένα και ίσα ίσα που είχε επιλογή για το μισό νερό
    Εντάξει σαν τιμή είναι στην μέση της κατηγορίας (~640Ευρώ)για τα >9 κιλά. Όντως έχει πολλά μπιμπλίκια! Αυτό που με παραξένεψε είναι ότι στο Αγγλικό site λένε για 10χρόνια εγγύηση και στο ελληνικό για 2!!! περίεργο ε? Εν τω μεταξύ για την εγγύηση τι παίζει; π.χ. ένα της Morris λέει 12 χρόνια εγγύηση(http://www.skroutz.gr/s/243504/Morris-CDR-97577.html) κι αν δείτε τα σχόλια αγοραστών στο skroutz όλο ότι πληρώνουν λένε;;; Τι εγγυήσεις είναι αυτές;;;

  6. #6

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Winston
    Εγγραφή
    Mar 2014
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    27

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Κυριακίδης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάρε αυτά ... πάει πακέτο με τις κοπέλες (εφ όρου ζωής)

    http://fareastgizmos.com/other_stuff...e-globally.php
    (για αποφυγή παρεξηγήσεων σε περίπτωση ενδιαφερόμενης ) υπάρχει αντίστοιχο πακέτο με bodybuilders
    Καταρχήν ευχαριστώ για την μεσαία του άρθρου, στείλτε την σε συσκευασία δώρου!

    Σε διάρκεια χρόνου τα έχετε δει τα LG? αντέχουν; βγάζουν προβλήματα; Της Lg είναι καλύτερα από της Samsung που λένε κάτι για κεραμικές αντιστάσεις κλπ?

  7. #7
    Το avatar του χρήστη nyannaco
    Μέλος
    Όνομα
    Νίκος
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    1.560

    Προεπιλογή

    Εγω ψηφισα LG γιατι το εχω γυρω στα εννεα χρονια, και εχει βγει σκυλι.

  8. #8

    Μέλος
    Όνομα
    Αντώνης
    Εγγραφή
    Nov 2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    242

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nyannaco Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω ψηφισα LG γιατι το εχω γυρω στα εννεα χρονια, και εχει βγει σκυλι.
    Φίλε Νίκο, δηλαδή έπρεπε να βγάλει βλάβη στα 9 χρόνια; Υπάρχουν δηλαδή μάρκες-τιμές που εμφανίζουν βλάβες νωρίς; Να ξεχάσουμε τις 15ετίες + που βγάζαν τα παλιά πλυντήρια;
    Υπόψιν δε σε αμφισβητώ, απλά στο θέμα που άνοιξε ο φίλος, ίσως να έμπαιναν πληροφορίες για διάρκεια ζωής, λεπτομέρειες κατασκευής, παρακαταθήκη ανταλλακτικών κλπ.
    Και ένα θέμα για προβληματισμό. Τα όρθιας φόρτωσης δεν πρέπει να ζουν περισσότερο καθώς ο άξονάς τους στηρίζεται σε δύο σημεία και έχουν λιγότερα λάστιχα στις πόρτες κλπ;

  9. #9
    Το avatar του χρήστη nyannaco
    Μέλος
    Όνομα
    Νίκος
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    1.560

    Προεπιλογή

    Στο πρωτο σου ερωτημα, θα αφησω να απαντησει ο φιλος Πετρος, που ασχολειται επαγγελματικα με επισκευες, και εχει εμπειρια στην πραξη.
    Στο θεμα για προβληματισμο που βαζεις, κι εγω την ιδια εντυπωση ειχα, καπου το εγραψα στο forum και ο φιλος Πετρος, και παλι, μου απαντησε οτι απο την εμπειρια του τα σνω φορτωσης βγαζουν περισσοτερα προβληματα στηριξης του τυμπανου (αξονες, ρουλεμαν) και το απεδωσε στο οτι τα ανω φορτωσης, λογω περιορισμου χωρου, εχουν αυτα τα εξαρτηματα πιο μικρα.

  10. #10

    Μέλος
    Όνομα
    Αντώνης
    Εγγραφή
    Nov 2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    242

    Προεπιλογή

    Επομένως ότι συζητιέται στο φόρουμ για καλό είναι.
    Πιο μικρά εξαρτήματα-μισό βάρος αλλά φαίνεται η θεωρεία χάνει στην πράξη.
    Πάντα είχα την εντύπωση, ότι τα άνω φόρτωσης είναι πιο ανθεκτικά για τον λόγο των δύο αξόνων και της συμμετρικής επιβάρυνσης από το βάρος.

Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. [Siemens] Siwamat XLS 1441 (πλυντήριο ρούχων)
    από dvavoul στο forum Πλυντήριο
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-01-20, 11:45
  2. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-08-18, 08:50
  3. Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-08-15, 20:37
  4. [Candy] Προβλήματα σε πλυντήριο ρούχων Candy 1200 AA
    από madmakk στο forum Πλυντήριο
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-01-15, 22:49
  5. [Siemens] Περίεργη συμπεριφορά πλυντηρίου ρούχων
    από marev στο forum Πλυντήριο
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-01-15, 00:41

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας