Σελίδα 1 από 7 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 61

Θέμα: Sex machine

  1. #1

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Jun 2014
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    15

    Προεπιλογή Sex machine

    Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα .
    Έφτασα στο ομολογουμένως πολύ αξιόλογο φόρουμ σας με αφορμή την παράκληση μίας φίλης για βοήθεια .
    Έχει εδώ και κάποια χρόνια , μία συσκευή ερωτικής φύσης , μάλλον Αμερικανικής κατασκευής , η οποία έχει μιά ράβδο στην οποία προσαρμόζονται τα διάφορα αξεσουάρ της και η οποία κινείται μπρος πίσω με ρυθμιζόμενη ταχύτητα από ένα καλωδιακό χειριστήριο .
    Όπως μου περιέγραψε , εδώ και μερικούς μήνες , μόλις συνέδεε το ρεύμα , χωρίς να είναι ανοιχτή η συσκευή έκανε έναν θόρυβο σαν μπάζινγκ (αν το λέω σωστά) , μέχρι που κάποια στιγμή η συσκευή σταμάτησε να δουλεύει . κάνει ακόμα το μπάζινγκ αλλά δεν ξεκινά το μοτέρ .
    Aνοίγοντας το εσωτερικό του , είδα πως έχει ένα μοτέρ , μία πλακέτα και το pwm controller .
    Είναι κάτι που μπορώ να κάνω ή σε τι τεχνικό πρέπει να το πάω να το δει ?
    Δοκίμασα σε έναν παππού που φτιάχνει βίντεο και τηλεοράσεις εδώ κοντά , αλλά σήκωσε τα χέρια ψηλά γιατί δεν ήξερε λέει τι κάνει η πλακέτα (?).
    Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη .

  2. #2

    Μέλος
    Όνομα
    ΣΟΦΙΑΝΟΣ
    Εγγραφή
    Dec 2013
    Περιοχή
    πυργος
    Μηνύματα
    279

    Προεπιλογή

    Να το post μας για φετος το καλοκαιρι 2014 φιλοι μου !!!!!!!!!!!!!!!!! χαχαχαχαχαχαχ
    vp74...nikoslarisa...xsterg...ezizu....chipakos-original...jonhkou...georgesindos...
    πιαστε δουλεια να βοηθησουμε...
    προσεξτε ομως τη ραβδο που προσαρμοζονται τα εξαρτηματα!!χαχαχαχαχαχα

  3. 5 μέλη ευχαρίστησαν τον qazwsx για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    aser (18-06-14), ezizu (15-06-14), jami (17-06-14), leosedf (15-06-14), lepouras (16-06-14)

  4. #3

    Μέλος
    Όνομα
    .
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    .Νέος κόσμος
    Μηνύματα
    1.175

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από qazwsx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να το post μας για φετος το καλοκαιρι 2014 φιλοι μου !!!!!!!!!!!!!!!!! χαχαχαχαχαχαχvp74...nikoslarisa...xsterg...ezizu.. ..chipakos-original...jonhkou...georgesindos...πιαστε δουλεια να βοηθησουμε...προσεξτε ομως τη ραβδο που προσαρμοζονται τα εξαρτηματα!!χαχαχαχαχαχα
    Αχαχαχαχαχαχαχα χάλασε η κοινωνία

  5. #4
    Το avatar του χρήστη katmadas
    Μέλος
    Όνομα
    Φανης
    Εγγραφή
    Apr 2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    345

    Προεπιλογή

    Μηπως ειναι κανα τρολ!
    Καλοκαιρι ειναι αν ετσι νιωθεις....ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΗΡΘΕ!!!!!!

  6. #5
    Το avatar του χρήστη leosedf
    Συντονιστής
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.263

    Προεπιλογή

    Χαχαχαχαχαχα.

    Φίλε μου μάλλον η οδήγηση του PWM την έπαθε, το ζόρισε πολύ το μηχάνημα φαίνεται.... Εκτός αν από το θόρυβο που περιγράφεις κάηκε το μοτέρ.
    Περισσότερα στοιχεία αν έχεις, μοτέρ, τάσεις, φωτογραφίες πλακέτες.

    Στείλε μου και με PM το facebook της φίλης σου να ελέγξω Αν δεν βρούμε άκρη θα πάω στον καμπαξή στο χωριό είναι σιδεράς, θα μας φτιάξει καμιά πατέντα.
    Η αν θέλει πάω και με πολύ καλές τιμές.
    900MHz-64GHz

  7. 6 μέλη ευχαρίστησαν τον leosedf για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    aser (18-06-14), crc78 (18-04-15), ezizu (15-06-14), jami (17-06-14), lepouras (16-06-14), windmill82 (15-06-14)

  8. #6

    Μέλος
    Όνομα
    Σήφης
    Εγγραφή
    Nov 2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.378

    Προεπιλογή

    Χαχαχαχαχαχα....

    Τι να κάνουμε, συμβαίνουν και αυτά.
    Είναι άλλωστε και αυτό ένα μηχάνημα που περιέχει ηλεκτρικά,ηλεκτρονικά και μηχανικά τμήματα - εξαρτήματα και κάποια στιγμή είναι λογικό να παρουσιάσει βλάβη.
    Σοφιανέ όσο για την ράβδο που προσαρμόζονται τα εξαρτήματα, νομίζω δεν υπάρχει θέμα επικινδυνότητας για εμάς εδώ στο forum (μέσω internet)........ίσως να υπάρχει θέμα όμως, για αυτόν/ή που θα κάνει δοκιμή καλής λειτουργίας...... δεν ξέρω .......εξαρτάται

    Μπορεί να έχει πρόβλημα η πλακέτα PWM, το μοτέρ, να υπάρχει κόψιμο στο καλώδιο του χειριστηρίου κ.ο.κ.
    Ανέβασε μερικές φωτογραφίες του μηχανήματος (....χωρίς την φίλη σου , γιατί ο Κωνσταντίνος-leosedf καραδοκεί ) με την πλακέτα,μοτέρ κ.λ.π. μήπως βγει άκρη.

    Υ.Γ. Κωνσταντίνε με πρόλαβες ...... αλλά δεν κατάλαβα .........μήπως κάνεις διαφήμιση λέγοντας ότι μπορείς να πας να <<φτιάξεις >> το πρόβλημα και σε καλές τιμές, κάτι που είναι ενάντια στους κανονισμούς του forum;

    edit: Διόρθωσα το όνομα του leosedf ,το είχα κατά λάθος γράψει Leodesf , sorry Κωνσταντίνε για το λαθάκι.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ezizu : 16-06-14 στις 01:09

  9. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον ezizu για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    jami (17-06-14)

  10. #7
    Το avatar του χρήστη leosedf
    Συντονιστής
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.263

    Προεπιλογή

    Χρεώνω με τον πόντο αλλά έχω προσφορές και για τα δυο φόρουμ 35% για τα μέλη.
    900MHz-64GHz

  11. #8

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Jun 2014
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    15

    Προεπιλογή

    XAXAXA
    Ρε αφήστε την κοπέλα να χαρεί . Όπως είναι λογικό , αν κρίνω και από τις απαντήσεις , η ίδια δεν τόλμησε να το πάρει παραμάσχαλα και να πάει να ψάξει για "σερβις"
    Σοβαρά τώρα , ακόμα και να βγάλω φωτό , αν δεν το κοιτάξει κάποιος με όργανα και γνώσεις δεν ξέρω αν θα βγει άκρη , αλλά ας κάνουμε μια προσπάθεια .

    Υ.Γ. Η κοπέλα είναι και προσφάτως ελεύθερη από σχέση αλλά αν πω κι άλλα και δει το ποστ θα πρέπει να μεταναστεύσω .
    ;-P

  12. #9
    Το avatar του χρήστη aris285
    Μέλος
    Όνομα
    Αρης
    Εγγραφή
    Jul 2010
    Περιοχή
    Ελευσινα
    Μηνύματα
    144

    Προεπιλογή

    ρε ρεμαλια γιατι σας φαιμεται παραξενο... σχεδον σε καθε σπιτι πλεον υπαρχει και απο ενας τουλαχιστον δονητης...

    μια φωτο της πλακετας και του μοτερ θα βοηθούσε να δουμε περι τίνος πρόκειται...

  13. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον aris285 για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    leosedf (15-06-14)

  14. #10
    Το avatar του χρήστη windmill82
    Μέλος
    Όνομα
    windmill82
    Εγγραφή
    May 2009
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Μηνύματα
    318

    Προεπιλογή

    ρε παιδια μηπως δεν το χειριζεται σωστα? πρεπει να δουμε και αυτη την περιπτωση!

Σελίδα 1 από 7 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. [Άλλη Συσκευή] Αυτοματος πωλητής - Vending machine
    από stafidas στο forum Επισκευές Λοιπών Συσκευών
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-08-11, 16:24

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας