Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. #1
    Το avatar του χρήστη ShAd0W_z0nE
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Feb 2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    2

    Angry προβλημα ήχου με κινητο Huawei ascend g300

    Να πω οτι ειμαι κατοχος του κινητου περιπου 5 μηνες και δεν θα προτεινα σε κανεναν να πεταξει τα λεφτα του σε αυτο, μετανιωσα την ωρα και την στιγμη που το πηρα. Το πηρα με σκοπό να ακουω μουσικη να μην κουβαλάω δηλαδη δυο συσκευες mp3 και κινητο, μιας και το Mp3 μου χαλασε.. Το ηχειο που εχει ακουγεται ικανοποιητικα, αλλα εχω προβλημα με τα ακουστικα δεν ακουγεται δυνατα η μουσικη με οποια ακουστικα και αν το βαλω, εψαξα στο ιντερνετ για καποια λυση για το συγκεκριμενο μοντελο, οι μισοι που εχουν το κινητο εχουν αυτο το προβλημα, τα δοκιμασα ολα πηρα ενισχυτη 26 ευρω , κατεβασα προγραμμα για ενισχυση της εντασης το οποιον μεν την ενισχυε αλλα η ποιοτητα ηχου πηγαινε στο 0.

    Πηρα λοιπον τηλεφωνο την αντιπροσωπεια μπας και βγαλω ακρη δεν απαντανε ποτε στα τηλεφωνο μας εχουν γραμμενο στα @@ τους δηλαδή, φανταστειτε επιπεδο αντιπροσωπειας. Ετσι το πηγα στο καταστημα οπου το αγορασα το εστειλαν στο service, και το service μου το εκανε format και δηθεν μου το εφτιαξε. Να ποσταρω και τις αλλαγες που εκαναν:

    Speaker,8ohm,0,5w,11*15*3.5(Improved)
    Receiver,32ohm,6*15*2.0mm,wideband



    Το πηρα λοιπον μετα τις αλλαγες και ο ηχος ακουγοταν ολοιδιος καμια αλλαγη, με κοροιδεψαν και απο πανω δηλαδη..

    Τελος παντων, οτι εγινε εγινε δυστηχως δεν εχω αλλη επιλογη απο το να το κρατησω αλλα θα ηθελα να με βοηθησετε να βρω μια λυση το πολυ στα 30ευρω, γιατι δεν υπαρχουν λεφτα ουτε για καφε, εχω αγορασει αυτον τον mini ενισχυτη της konig, ο οποιος ανεβαζει τον ηχο κατα 10 db, ειναι και ενισχυτης μπασου:
    http://www.electronic-discount.be/pr...hop.htm?lng=en
    Και τωρα σκεφτομαι να παρω ακομα εναν με την ελπιδα οτι λειτουργουν αθροιστικα( ; ) Υπάρχει περίπτωση να έχω κάποια πραμόρφωση στον ηχο;
    http://www.ebay.co.uk/itm/FiiO-E-6-m...item3a7f613db1

    Να πω επισης οτι ο ενισχυτης(ενσωματωμενος) του mp3 player sony που ειχα ηταν απιστευτος, αν το εβαζες τερμα θα μπορουσες ανετα να κουφαθεις, ο οποιος λειτουργει ακομα απλα εχει χαλασει το software και το κουμπι της εντασης, αλλα να κανω καποια πατεντα με αυτον μαλλον δεν παιζει..

    Σας ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις.


    (η παραπομπή εγινέ από το hlektronika.gr)

  2. #2

    Προεπιλογή

    δοκιμασες ακουστικα με υψηλοτερη ευαισθησια?καποιο firmware update?κατι παιζει με το android του..

  3. #3
    Το avatar του χρήστη rep
    Μέλος
    Όνομα
    Χρυσοστομος
    Εγγραφή
    Oct 2009
    Περιοχή
    Μακροχωρι Βεροια
    Μηνύματα
    296

    Προεπιλογή

    δυστοιχος τα huawei ειναι αλλη μια κινεζικη μαρκα χαμηλης ποιοτητας.σε ποια εταιρια πηρες τηλεφωνο?

  4. #4
    Το avatar του χρήστη ShAd0W_z0nE
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Feb 2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    2

    Προεπιλογή

    @xifis
    Ναι εκανα το συγκεκριμένο update, δεν υπήρξε ομως αλλαγή. Δοκιμασα πολλα ακουστικά. Επισης τα ακουστικα μου ειναι 16 ohm. Το έλεγξα και αυτό.
    @rep
    Το κινητό, για να μην τα ισοπεδωσω ολα, με εξαιρεση αυτο το ελλατωμα είναι το μοναδικό στα λεφτά του. Απλά μου την εδωσε γιατι αν μοιραζαν ενισχυτες στα γαριδάκια καλύτεροι θα ήταν. Στην αντιπροσωπεία τους πήρα.


    Πάντως απορούσα γιατί το ηχείο του είναι πολύ καλο σε αντιθεση με το ακουστικο..
    Τέλος πάντων, παρείγγειλα τον fiio e11, το οποίο όντως ανεβάζει την ένταση κατα 12db και το προβλημα λύθηκε και με το παραπάνω, αφου βέβαια έσταξα συνολικα 80ευρω (52,50 με βγηκε το fiio). Tα 26 ευρω πηγαν στον κουβα αφου αυτο το konig δεν κανει τίποτα μονο λιγο μπασο δινει, η κυρια δουλεια του ειναι splitter, δεν είναι ενισχυτης, άλλο το τι γραφει απ'εξω, αλλοι απατεωνες και αυτοι.

    Το καλυτερο που θα μπορουσε να κανει η εταιρια είναι να δωσει τουλάχιστον τον fiio e6, με κοστος μολις 25 ευρω, αλλα δεν ξερω μαλλον δεν τους ενδιαφερει και πολύ η φήμη τους.

  5. #5
    Το avatar του χρήστη bchris
    Μέλος
    Όνομα
    Χρηστος
    Εγγραφή
    Nov 2011
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    112

    Προεπιλογή

    Η Huawei ειναι αλλη μια Κινεζικη εταιρεια, με καλες προθεσεις, αλλα δυστυχως ολες οι καλες προθεσεις του κοσμου, δεν ανεβαζουν την ποιοτητα υλικων/σχεδιασμου.

    Να πω εδω οτι δεν τους ενδιαφερει το residential κομματι (== πωληση σε τελικο χρηστη), μιας και τα κυρια προιοντα τους απευθυνονται σε ISPs & Carriers. Φανταστητε οτι αν θελει ο πελατης, μπορει να κανει re-brand το προιον Huawei με το δικο του ονομα (== να πουλαει τηλεφωνα η Vodafone πχ, με το logoης Vodafone, που ομως ειναι Huawei).

    Εγω προσωπικα δεν θα επαιρνα προιον τους ουτε κι αν μου το χαριζανε.

Παρόμοια Θέματα

  1. [Κινητό Τηλέφωνο] Huawei U8650
    από fmike στο forum Τηλέφωνα & GPS
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-11-12, 14:05
  2. Δεν ανοιγει κινητο!
    από Leonardo στο forum Τηλέφωνα & GPS
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-09-11, 21:30
  3. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ LG KM380 ΚΙΝΗΤΟ
    από peter στο forum Τηλέφωνα & GPS
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-01-11, 22:13
  4. επισκευη καλωδιοταινιας σε κινητο
    από gdimis στο forum Τηλέφωνα & GPS
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-03-10, 14:26
  5. help με κινητο nokia 3210
    από IOANNIS στο forum Τηλέφωνα & GPS
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-03-09, 16:05

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας