Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 33 από 33
  1. #31
    Το avatar του χρήστη lepouras
    Μέλος
    Όνομα
    Γιαννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    141

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από east electronics Εμφάνιση μηνυμάτων
    1)Ο χρονος που εχει αφιερωσει ο ΟΡ στην παρουσιαση του ειναι απολυτα δυσαναλογος με την αξια του πραγματος που μας δειχνει πως να επισκευασουμε...
    2) Οδεις τεχνικος ο οποιος εχει σεβασμο στο προσωπο του και του πελατη του δεν θα προβει ποτε σε τετοιου ειδους γιατροσοφια παρα στην κατευθειαν αντικατασταση με σωστα υλικα
    3) για την εργασια που εχεις περιγραψει δεν υπαρχει καμμια πιστοποιηση οπως επισης ειναι αρκετα δυσκολο να ακολουθησει καποιος επακριβως την μεθοδο που εχεις αναπτυξει ποσο μαλλον να την εκτελεσει κατα γραμμα
    4) το οτι η χαμηλη ταση δεν περιεχει κινδυνους ηλεκτροπληξιας δεν σημαινει οτι μπορουμε να κανουμε τετοιου ειδους κακοτεχνιες στα βυσματα τα οποια ειναι συνηθως υψηλης χρηστικοτητας και αρα θα πρεπει να ειναι σε αψογη κατασταση



    Φιλικα
    Σακης Πετροπουλος
    Σάκη δεν διαφωνώ αλλά και δεν συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.
    αν το τροφοδοτικό είναι καμένο τότε θα συμφωνήσω με το σκεπτικό ότι δεν ξέρουμε τη άλλα εξαρτήματα έχουν ταλαιπωρηθεί μέσα άρα δεν μπορούμε να εγγυηθούμε και αν θα ξανά χαλάσει.
    αλλά για ένα κομμένο καλώδιο να πετάξει ο άλλος το τροφοδοτικό?
    σε ένα φορτιστή των 5 ευρώ μπορεί να μην ασχοληθεί καν κάποιος διότι ο κόπος του δεν κοστίζει λιγότερο.
    αλλά υπάρχουν και τροφοδοτικά που οι εταιρίες τα πουλάνε 40 50 και παραπάνω ευρώ. τη του λες δηλαδή του πελάτη. πέτα το στα σκουπίδια(ανακύκλωση) και πάρε άλλο?

    από την άλλη όμως πχ εμένα προσωπικά αυτό και το άλλο θέμα(πως ανοίγουμε τα καπάκια) με βοήθησε να ανοίξω και να επισκευάσω πάρα πολλούς φορτιστές καμένους από τα ηλεκτρικά μου εργαλεία (τρυπάνια βιδολόγους κλπ) οπότε γιατί να σταθούμε αν ΔΕΝ άξιζε από μεριάς ISO το θέμα και όχι από πλευράς γνώσης?
    τώρα αν κάποιος νομίζει ή θέλει με αυτό τον τρόπο να βγάλει λεφτά είναι ένα θέμα που θα πρέπει να πάρει και τα ρίσκα του.
    δεν θα κρίνω τον θεματοθέτη όμως για αυτό.
    και εσύ πολλές φορές βάζεις κάποιες επισκευές σε ηχωσυστήματα. αν εγώ το παίξω μάστορας με αυτά που λες εσύ(και καταστρέψω μερικούς ενισχυτές) θα ακυρώσει την δικιά σου προσφορά στην γνώση?
    όχι βέβαια. έχω την ευθύνη τον επιλογών μου και των πράξεών μου.
    γιαυτό παρακαλώ να μην ήμαστε αμέσως αρνητικοί.
    όσο και για όσους ρωτάνε αν εκτός από αυτόν τον φορτιστή ανοίγουν και οι άλλοι θα πώ ότι δεν ξέρω για όλους αλλά σε διάφορες μάρκες και τύπους(όπως είπα και παραπάνω) από δικούς μου ή φίλων που δοκίμασα, άνοιξαν με μικροδιαφορές(πχ λίγο σημαδάκι ή κάνα στραβοσπασιματάκι σε κάνα σημείο) τώρα αν υπάρχουν και κάποιοι που δεν ανοίγουν ούτε με κομπρεσέρ ε μην τα θέλουμε όλα με ένα τρόπο.
    Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγο πείρας.
    www.drakotrypa.gr

  2. #32
    Το avatar του χρήστη east electronics
    Συντονιστής Κατηγορίας
    Όνομα
    Sakis Petropoulos
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    ATHENS GREECE
    Μηνύματα
    1.520

    Προεπιλογή

    Κανενα προβλημα ...μπορουμε να διαφωνησουμε πανω στο θεμα πολιτισμενα ? Ειναι προς τιμην ολων Η αποψη μου ηταν οπως την περιγραψα οπως και εσυ την δικια σου ...Σεβαστη απολυτα σαν αποψη .

    Παρολα αυτα διαφωνω ...θεωρω οτι το θεμα ειναι σχεδον αχρηστο και ειναι προυσιασμενο με ενα τετοιο τροπο ωστε να νομιζεις οτι αφορα την επισκευη του τροφοδοτικου ενω στην ουσια ειναι για καλωδια και βυσματα κλπ κλπ κλπ να μην τα ξαναλεμε .

    Μπραβο βρε παιδια παντως απορω που βρισκουν τον χρονο να ασχοληθουν με τετοια θεματα και σε τετοια εκταση ...

    Φιλικα
    Σακης Πετροπουλος
    SERVICE ΕΝΙΣΧΥΤΩΝ ΚΑΙ ΙΑΠΩΝΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΗΧΟΥ
    east_electronics@yahoo.gr
    www.eastelectronics.gr ε

  3. #33
    Το avatar του χρήστη Papas00zas
    Μέλος
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Dec 2011
    Περιοχή
    Καστοριά
    Μηνύματα
    755

    Προεπιλογή

    Στον καιρό των ισχνών αγελάδων όλα γινονται. Για λίγο χαβαλέ,επειδή ειναι και αυτο πλεον στη μοδα, μια αλλαγή καλωδιου ή μια επισκευή ειναι πιο οικολογική από την αγορά νέου. :P
    Όχι άλλους μΕ....PICάραμε!!!!
    (2012)ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΝΑ ΣΑΣ ΧΑΡΙΣΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ - ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΔΙΕΚΔΙΚΩΝΤΑΙ ΚΑΙ ΚΕΡΔΙΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΑΓΩΝΕΣ (2018 )Εκτός αν έχεις μέσον κάπου ή οικογενειακή επειχείρηση και έχει φροντίσει άλλος για τα λεφτά
    VESTEL σασί;;;; Πάρε το σφυρί !!!!

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-11-23, 14:07
  2. [Φωτογραφική] Fujifilm Finepix J37 - Πρόβλημα τροφοδοσίας μέσω καλωδίου
    από A-tech στο forum Φωτογραφικά
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-05-12, 03:11
  3. Επισκευή τροφοδοτικου που βραχυκυκλωνει
    από tanasi στο forum UPS & Πηγές Τροφοδοσίας
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-11-11, 11:20
  4. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-10-11, 10:51
  5. Επισκευή laptop
    από Bilko στο forum Υπολογιστές & Περιφερειακά
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-08-06, 11:36

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας