Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 34 από 34
  1. #31

    Μέλος
    Όνομα
    jake
    Εγγραφή
    May 2005
    Περιοχή
    Έδεσσα
    Μηνύματα
    403

    Προεπιλογή

    χαιρετω την παρεα!!

    κατι που ισως ξανα εχει ειπωθει, αλλα γενικα πρεπει να τειρηται απο ολους οσους ανοιγουν θεματα.

    στον τιτλο η πλειοψηφια, βαζουν ''προβλημα με τηλεοραση'' ''προβλημα με κινητο lg'' κτλ κτλ

    το ''προβλημα'' το καταλαβαινω οτι υπαρχει αφου ηδη ειμαι σε αυτο το σαιτ για επιλυση προβληματων

    γιατι δεν γραφετε ωρε παλικαρια ''προβλημα , δεν αναβει η οθονη'' ''φρυτεζα, δεν ζεσταινει το λαδι'' κτλ κτλ

    ωστε να μπω και εγω αμεσως στο μηνυμα σου να σε βοηθησω, ή αν εχω και εγω παρομοιο προβλημα να βοηθηθω...

    πραγματικα, εχω προσπερασει πολλα μυνηματα τις φορες που δεν εχω χρονο, μονο κακι μονο απο τον τιτλο ο οποιος δεν με βοηθαει να καταλαβω αμεσως περι τινος προκειται.

    κατα τα αλλα, σουπερ το σαιτ, εχω βοηθηθει αρκετες φορες, και αυχομαι να εχω βοηθησει καποιους.

  2. #32

    Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Oct 2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    142

    Προεπιλογή

    Κάτι που πρόσεξα, συμμετέχοντας, είναι η προφανής έλλειψη thumbs-up και thumbs-down!
    Το thumbs-down μπορεί να χαρακτηριστεί -τουλάχιστον- από την αποφυγή χαρακτηρισμού. Όμως θα ήθελα να μπορούσα -αν γινόταν- να επικροτήσω κάποιες πολύ εύστοχες προτάσεις, απόψεις, κλπ!
    Το "Ευχαριστώ!" δεν αποδίδει..... Νομίζω.
    ¶λλο το: "Το μήνυμά σου μου φάνηκε χρήσιμο, και σ' Ευχαριστώ!"
    και άλλο το: "Στο μήνυμά σου υπάρχουν -τουλάχιστον- εύστοχες (ή/και άστοχες) -κατ' εμέ- απόψεις, προτάσεις, κλπ!".

  3. #33

    Μέλος
    Όνομα
    jake
    Εγγραφή
    May 2005
    Περιοχή
    Έδεσσα
    Μηνύματα
    403

    Προεπιλογή

    να κανω μια προταση;
    επειδη κατα καιρους ψαχνουμε πλακετες , ρωταμε μεταξυ μας αν υπαρχει κτλ.

    σκεφτομαι να υπαρχει στο σαιτ ενα θεμα αποκλειστικα οπου θα γραφει ο καθενας τι πλακετες διαθετει. ετσι αν καποιος ψαχνει καποια πλακετα, πηγαινει στο θεμα αυτο οπου ειναι ολες μαζεμενες, και επικοινωνει με τον κατοχο της.
    στο θεμα υποχρεωτικα να απαγορευονται οι συζητησεις, να παραμεινει καθαρο , σαν καταλογος-λιστα πλακετων

  4. #34

    Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Oct 2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    142

    Προεπιλογή

    Πολλή Καλησπέρα σας!
    Δεν πρόσεξα να υπάρχει -πάλι- κάποια τέτοια πρόταση, γι' αυτό και την θέτω εγώ:
    Θα πρότεινα, λοιπόν, την αυτόματη/ταυτόχρονη εγγραφή ενός νέου μέλους του Ηλεκτρονικά.gr και στο How to fix it.
    Έχω πέσει σε αρκετές περιπτώσεις μελών, που θέτουν βλάβες στο 'Ηλεκτρονικά' και λαμβάνουν ως απάντηση την παραπομπή εδώ!
    Αν είναι ήδη εγγεγραμμένοι -αυτόματα- τότε τα πράγματα απλοποιούνται αφάνταστα γι'αυτούς. Είτε μόνοι τους, είτε με κάποια βοήθεια/καθοδήγηση, βρίσκουν τελικά την κατηγορία όπου θα θέσουν το πρόβλημα/βλάβη τους, χωρίς πολλή γραφειοκρατία.
    Ας θυμηθεί ο φίλτατος admin gRooV/Θάνος, την τεχνικά επεισοδιακή εγγραφή μου εδω-πέρα! Με την 'υπέρτατη Σοφία' μου (πηχτή βλακεία στο μάτι), μέχρι να καταφέρουμε να συνεννοηθούμε για πέντε απλά πράγματα, τον πέρασα από τη δοκιμασία "Crash-Test Κεντρικού Νευρικού Συστήματος"! Οφείλω να τον συγχαρώ για την μακάρια υπομονή, και την καταπληκτική ευγένεια που επέδειξε απέναντι σ' έναν ΦΕΛΛΟ της δικής μου κατηγορίας.
    Περίμενα, σε κάποια στιγμή, το 'ΒΑΣΙΛΙΚΟ' "¶ει σιχτίρ πουλάκι μου, κι εσύ κι ο γρύλλος σου!!!!" από τον φίλτατο admin, αλλά επέδειξε όλο το ανάστημα ενός πραγματικού admin.... Κι έτσι είμαι ακόμα εδώ!
    Πέρα όμως από την πλάκα, ήθελα κι εγώ, κι επέμεινα στην εγγραφή μου.
    Αυτό όμως δεν ισχύει για κάθε νέο μέλος, το οποίο θα 'αποσταλεί-κυριολεκτικά' εδώ από το Ηλεκτρονικά.gr επειδή -κατά λάθος- έβαλε εκεί βλάβη.
    Αν το κάθε νέο-απεσταλμένο μέλος χρειάζεται (πάνω στην 'τρέλλα' του να λύσει το πρόβλημά του) να περάσει ξανά-από νέα διαδικασία εγγραφής, υπάρχει και περίπτωση να φύγει!
    Αν δεν μας ενδιαφέρει κάποιο τέτοιο ενδεχόμενο, τότε έχει καλώς! Διαφορετικά θα πρέπει να κάνουμε κάπως 'ευκολότερη' και τη ζωή τέτοιων περιπτώσεων.
    Μπορεί να ενοχλήσουν τα λόγια μου....Ωστόσο για καλό τα λέω/γράφω!
    Σε κάποιες φάσεις, όπως αυτή, θυμίζουμε Δυσκινησία/Γραφειοκρατία Δημοσίου (με την κακώς νοούμενη έννοια).
    Αν πάλι έχει ήδη διευθετηθεί το θέμα, καλά θα ήταν να το αναφέρουμε στο 'αποστελόμενο' μέλος (ότι δεν χρειάζεται νέα εγγραφή).
    Βρε παιδιά, στο κάτω κάτω η ίδια διαχειριστική ομάδα είσαστε, τα περισσότερα παλιότερα μέλη είμαστε και στα δύο sites.... Ποιός ο σκοπός νέας εγγραφής στο How to Fix it;
    Δικός σας ο κόπος υποστήριξης και των δύο Sites... Δικές σας οι ευθύνες! Δικές σας και οι τελικές αποφάσεις!

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας