Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 34
  1. #11

    Μέλος
    Όνομα
    Πέτρος
    Εγγραφή
    Oct 2011
    Περιοχή
    Έβρος
    Μηνύματα
    5.306

    Προεπιλογή

    Αυτο ουσιαστικα ειναι φιμωση/λογοκρισια.
    Γιατι για παραδειγμα, το post αυτο που γραφω τωρα, που φυσικο ειναι εσενα να μην σου αρεσει (μην παρεξηγηθεις) εσυ θα το εσβηνες/δεν θα δημοσιευες (αν οχι εσυ εσυ, καποιος λιγοτερο δημοκρατικος ας πουμε).

    Φίλε bchris αυτό που λες ... επειδή θα έχω κάποιο δήθεν πλεονέκτημα σαν (μικρο - διαχειριστής) να σβήνω μηνύματα και ότι γουστάρω είναι λιγότερο "δημοκρατικό" ... θα πρέπει πρώτα να σκεφτείς ότι τα μηνύματα που τυχόν θα σβήσω θα είναι πάνω σε θέμα που ξεκίνησα και ανέπτυξα ο ίδιος .... που είναι λοιπόν το "αντιδημοκρατικό?"
    Πες μου τώρα εσύ ... π.χ. μέσα στο θέμα μου ... αρχίζεις να λες διάφορα που δεν στέκουν και που δεν έχουν ουσία και "μαυρίζεις " το θέμα μου με ανούσιες περιαυτολογίες .... είναι δημοκρατικό να το ανέχομαι εγώ ? .... Κανένας δεν σε εμποδίζει να ανοίξεις δικό σου θέμα αλλού .
    Αν μου ζητήσεις να σου δείξω προηγούμενα θέματα κάποιων , θα δεις ότι καλύπτουν και 3-4 σελίδες με ανούσιες συζητήσεις και εκτός θέματος ....
    π.χ. από που είσαι εσύ? ..... άμα ευκαιρήσω μια που είμαστε στην ίδια περιοχή καλό θα ήταν να βρεθούμε για καφέ !! κ.τ.λ κτλ

  2. #12

    Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Feb 2010
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    100

    Προεπιλογή

    Με γειά το νέο forum, καλή επιτυχία!


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από αλπινιστης Εμφάνιση μηνυμάτων
    28/06/12 Που πηγε η επιλογη ΝΕΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ?
    Δοκίμασε τα παρακάτω links για "σημερινά" ή "νέα" μηνύματα (φύλαξέ το στα bookmarks):
    Κώδικας:
    http://www.howtofixit.gr/forum/search.php?do=getdaily&contenttype=vBForum_Post
    
    http://www.howtofixit.gr/forum/search.php?do=getnew&contenttype=vBForum_Post
    Η διαφορά τους είναι στην εντολή "getdaily" ή "getnew".
    gV
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη GeorgeVita : 29-06-12 στις 00:36 Αιτία: getnew
    .

  3. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον GeorgeVita για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    αλπινιστης (04-07-12)

  4. #13

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Μυτιλήνη
    Μηνύματα
    13

    Προεπιλογή

    Καλορίζικο παιδιά
    Η ιδέα του Κυριακίδη δεν είναι κακή. Πολλά αξιόλογα θέματα γεμίζουν με τόσες αντιμαχίες διαπληκτισμούς και πολλές φορές με άσχετα με το θέμα σχόλια και μηνύματα που ούτε άκρια βγάζεις αλλά και πολλάκις βαριέσαι να τα διαβάσεις όλα. Θα ήταν καλό με κάποιο τρόπο να καθαρίζουν τα θέματα του παρόντος forum από άσχετες συζητήσεις.
    Μια δική μου πρόταση είναι ότι επειδή σε πολλά θέματα υπάρχουν πάρα πολλές απαντήσεις και πολλές φορές δεν μπορεί κανείς να καταλάβει αν τελικά δόθηκε λύση στο πρόβλημα, αφού τα θέματα κάποια στιγμή κουράζουν και αφήνονται έκθετα, ή ο δημιουργός του όταν γίνει η δουλειά του δεν απαντά πάντα επιβεβαιώνοντας την διεκπεραίωση της υπόθεσης του, να μπορούσε να μπει κάποιου είδους σήμανση κάπου στο θέμα που να δείχνει ότι δόθηκε οριστική λύση στο πρόβλημα, εφόσον επιβεβαιώνεται από τον δημιουργό του. Κάτι δηλαδή σαν το κλειστό ή το έχετε απαντήσει κλπ.

  5. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον patent61 για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    αλπινιστης (04-07-12)

  6. #14
    Το avatar του χρήστη east electronics
    Συντονιστής Κατηγορίας
    Όνομα
    Sakis Petropoulos
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    ATHENS GREECE
    Μηνύματα
    1.520

    Προεπιλογή

    πως θα μπορουσε καποιος να εφαρμοσει ενα τετοιο πραγμα σε ενα τετοιο φορουμ οταν πληθωρα απαντησεων ερχονται απο ατομα πολυ χαμηλης εμπειριας τα οποια λειτουργουν με την λογικη ""εγω το δοκιμασα και δουλευει""

    Εδω σε θεματα τα οποια ειναι καταφορες παραβιασεις των κανονισμων ασφαλειας η διαχειριση καμμια φορα μπαινει σε απλες συστασεις ενω κανονικα το τοποθετημα θα επρεπε να διαγραφει δια παντος και αν αυτος που το εβαλε επεμενε απλα τον ξηλωνουν απο το φορουμ δια παντος .

    με την λογικη που το θετεις θα επρεπε να υπαρχει ενα γιαγκουλας σε καθε υποφορουμ και οχι διαχειριστης ...συν οτι ο γιαγκουλας αυτος θα επρεπε να ειναι και αριστα καταρτισμενος σε θεωρια και πραξη συνδυασμος μαλλον πολυ δυσκολος ....
    SERVICE ΕΝΙΣΧΥΤΩΝ ΚΑΙ ΙΑΠΩΝΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΗΧΟΥ
    east_electronics@yahoo.gr
    www.eastelectronics.gr ε

  7. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον east electronics για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    patent61 (01-07-12)

  8. #15
    Το avatar του χρήστη gRooV
    Διαχειριστής
    Όνομα
    Θάνος
    Εγγραφή
    Dec 2002
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    184

    Προεπιλογή

    πιστεύετε ότι δεν εχουμε καλύψει κάποια κατηγορία ή υποκατηγορία? θα θέλατε να προσθέσουμε κάτι (που να εχει ενδιαφέρον)?
    Παρακαλώ γράφετε με ελληνικούς και πεζούς χαρακτήρες!

  9. #16
    Το avatar του χρήστη toni31
    Μέλος
    Όνομα
    Αντώνης
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    587

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από liontas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιστεύω παιδιά ότι θα πρέπει να υπάρχει απαραίτητα φωτογραφικό υλικό ή video με τα προβληματικά αντικείμενα όπως επίσης και κατά την διαδικασία αποκατάστασης των βλαβών έτσι ώστε να γίνεται πιο σύντομη και ακριβέστερη η διαπίστωση της βλάβης αλλά και να διευκολύνεται η διαδικασία της μάθησης απ' όλους μας.
    Πολύ σωστό αλλά δεν νομίζω ότι είναι θέμα διαχειριστών περισσότερο μου φαίνεται θέμα αυτού που ανοίγει το θέμα. Καλό θα ήταν να υπάρχουν αυτά.

  10. #17

    Μέλος
    Όνομα
    Αλεξανδρος
    Εγγραφή
    Feb 2012
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    137

    Προεπιλογή

    Ενα τεραστιο μπραβο!
    Το να βλεπουμε τα νεα μηνυματα του how to fix it στο hlektronika κραταει το επιπεδο ΚΑΙ στα δυο φορουμ χωρις να κουραζει και κανοντας πιο αποδοτικη την λειτουργια τους! Μπραβο!

  11. 2 μέλη ευχαρίστησαν τον αλπινιστης για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    ezizu (11-07-12), patent61 (14-07-12)

  12. #18
    Το avatar του χρήστη gRooV
    Διαχειριστής
    Όνομα
    Θάνος
    Εγγραφή
    Dec 2002
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    184

    Προεπιλογή

    χεχε.. το είδες εε?? το έχω κρυμένο κάτω κάτω προσπαθώ να το κάνω πιο όμορφο και λειτουργικό.
    Παρακαλώ γράφετε με ελληνικούς και πεζούς χαρακτήρες!

  13. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον gRooV για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    ezizu (11-07-12)

  14. #19

    Μέλος
    Όνομα
    Σήφης
    Εγγραφή
    Nov 2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.378

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από αλπινιστης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενα τεραστιο μπραβο!
    Το να βλεπουμε τα νεα μηνυματα του how to fix it στο hlektronika κραταει το επιπεδο ΚΑΙ στα δυο φορουμ χωρις να κουραζει και κανοντας πιο αποδοτικη την λειτουργια τους! Μπραβο!
    Συμφωνώ και εγώ με τον Αλέξανδρο ( αλπινιστή ).Καλή η ιδέα ,του διαχειριστή.

  15. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον ezizu για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    patent61 (14-07-12)

  16. #20

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Ω
    Εγγραφή
    Aug 2009
    Περιοχή
    Μηνύματα
    7

    Προεπιλογή

    Τύχη, Υγεία και Χαρά εύχομαι τώρα που σας είδα.

    Πιστεύω πως η κατηγορία «Ενεργειακά θέματα κ Ανανεώσιμες πηγές» είναι απαραίτητη.

    Και θα στηρίξω την άποψη του Πέτρου Κυριακίδη καθώς παρόμοια πρόταση έχω κάνει και εγώ.
    Παραθέτω κείμενο που έστειλα στον Θάνο.

    «Όμως πιστεύω πως το πιο σωστό είναι να μπορεί ο δημιουργός ενός θέματος να είναι και συντονιστής του θέματος που άνοιξε.
    Πιστεύω αυτό διότι είναι θετικό χαρακτηριστικό να μπορεί ο δημιουργός ενός θέματος να συντονίζει με δυνατότητες edit/delete/anytime, των θεμάτων του.
    Εννοείται πως πρέπει να υπάρχει ένας γενικός συντονιστής που θα εποπτεύει την συμπεριφορά των δημιουργών θεμάτων.

    Αυτό το χαρακτηριστικό που λείπει από τις ισελίδες θα μπορούσε να λύσει προβλήματα.
    Οι δημιουργοί των θεμάτων θα πρέπει να είναι ελεύθεροι να εκφράζονται, να προβάλουν τα έργα τους και να διαφημίζουν τον εαυτό τους σε περίπτωση που θέλουν
    να έχουν πωλήσεις. Διαφορετικά είναι άσκοπο για αυτούς να προβάλουν τα έργα τους στις ισελίδες. Μπορούν να προβληθούν καλύτερα από το
    utube.


    Έτσι το επίπεδο των παρουσιάσεων στις ισελίδες είναι χαμηλό αφού κανείς εφευρέτης δεν ενδιαφέρεται να παρουσιάσει εκεί το έργο του και να δεχτεί θετικά κ αρνητικά
    σχόλια δίχως να έχει όφελος. Διότι όλοι θέλουν να έχουν όφελος από το έργο τους. Το έργο του κάθε ανθρώπου πρέπει να βλέπουν με σεβασμό και όχι με κακοήθεια.


    Τέλος θα ήθελα να γίνω συντονιστής, να μετέχω ενεργά και να παρουσιάζω τις κατασκευές μου όμως μόνο σε θέματα που ανοίγω εγώ.
    Αυτό θα το έκανα για να προβάλω το έργο μου, να διαφημίζω τον εαυτό μου κ να κάνω πωλήσεις, ξεκάθαρα.»

    Αυτές οι ιδέες θα μπορούσαν να δοκιμαστούν για κάποιο διάστημα που θα δείξει εάν αποδίδουν ή όχι σε νούμερα αναγνωσιμότητας.

    Ορίστε ένα παράδειγμα: Τόσα θέματα έχει η ισελίδα hlektronika σχετικά με ελεύθερη ενέργεια αλλά ελάχιστες παρουσιάσεις κατασκευών, που ουσιαστικά είναι θαμμένες στα αρχεία της ισελίδας.

    Θα μπορούσε πχ ο Πέτρος να παρουσιάζει στην ενότητα «Ενεργειακά θέματα κ Ανανεώσιμες πηγές» τις ανεμογεννήτριες του και εγώ τις δικές μου για να δούμε ποιος έχει περισσότερα Watt που θα πάρει το βραβείο..

    Για να το κάνουμε αυτό θέλουμε να διασφαλίσουμε πως δεν θα μπούνε περίεργοι, άσχετοι κ διπλωματούχοι σχετικοί που θέλουν να πουλήσουν πνεύμα δίχως να έχουν έργο.

    Οπωσδήποτε με κυριακιδη κ spyropap σε παρουσίαση ενεργειακών κατασκευών θα υπήρχε έντονο ενδιαφέρον.

    Έκανα τις προτάσεις μου και έχω αποθήκες γεμάτες με κατασκευές που θα μπορούσα να παρουσιάσω.
    Περιμένω ίσως για καλή συμφωνία κ συνθήκες συμμετοχής.
    Έχοντας στην κατοχή του την Ελεύθερη Ενέργεια
    ένα άτομο παύει να είναι αντικείμενο εκμετάλλευσης..
    Συνοπτικά: Ενέργεια = Ελευθερία!

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας