Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 8 από 8

Θέμα: KDL-32EX600

  1. #1

    Μέλος
    Εγγραφή
    May 2007
    Περιοχή
    ΚΙΣΑΜΟΣ ΧΑΝΙΩΝ ΚΡΗΤΗΣ
    Μηνύματα
    316

    Προεπιλογή KDL-32EX600

    παιδια στο παραπανω μοντελο αναβοσβηνει το ενδεικτικο 2 φορες και ξανα τα ιδια...απο το μανουαλ λεει πως φταιει η τροφοδοσια την οποια κοιταξα και ειναι ενταξει..Μηπως υπαρχει στην main προβλημα?εν τω μεταξυ αποσυνδεσα την t-con μηπως γινεται κατι εκει αλλα μπα τσεκαρα και κατι μετατροπεις τασης αλλα ειναι ο.κ. καμια ιδεα?
    RADIO6146

  2. #2

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Διογένης
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Περιοχή
    Πανόραμα Αχαρναί
    Μηνύματα
    14

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα πατρίδα το πρόβλημα σου ειναι στην μητρική, σε ενα dc converter? ψαξε στα ic6002 - ic6003 - ic 6004 - ic 6010 δες επισης και την ασφάλεια f6000 δεν θυμαμαι το chip (μάλλον δεν ειμαι σιγουρος PS54325, Voltage Regulator) αλλα θα το βρεις. Καλη επιτυχια και οτι αλλο θες ειμαι στην διαθεση σου.

  3. #3

    Μέλος
    Εγγραφή
    May 2007
    Περιοχή
    ΚΙΣΑΜΟΣ ΧΑΝΙΩΝ ΚΡΗΤΗΣ
    Μηνύματα
    316

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Diogenis29 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα πατρίδα το πρόβλημα σου ειναι στην μητρική, σε ενα dc converter? ψαξε στα ic6002 - ic6003 - ic 6004 - ic 6010 δες επισης και την ασφάλεια f6000 δεν θυμαμαι το chip (μάλλον δεν ειμαι σιγουρος PS54325, Voltage Regulator) αλλα θα το βρεις. Καλη επιτυχια και οτι αλλο θες ειμαι στην διαθεση σου.
    ευχαριστω για την απαντηση αλλα αυτα τα εχω κοιταξει και ειναι ο.κ. θα ξαναριξω μια ματια βεβαια αλλα οι τασεις εισοδου εξοδου απ αυτα ειναι ενταξει.
    RADIO6146

  4. #4

    Μέλος
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Dec 2016
    Περιοχή
    PERISTERI ATTIKIS
    Μηνύματα
    1.716

    Προεπιλογή

    Αν η τηλεόραση φέρει τον microcontroller : MB91F313PMC-GE3-GP σύμφωνα με το σχηματικό ( https://www.manualslib.com/download/...l-32ex600.html )
    τότε μέτρησε αν υπάρχει η τάση 1V8 (DDRV) στ΄ άκρα του 2 & 64.
    Φιλικά.
    Δημήτρης Καρούσης

  5. #5

    Μέλος
    Εγγραφή
    May 2007
    Περιοχή
    ΚΙΣΑΜΟΣ ΧΑΝΙΩΝ ΚΡΗΤΗΣ
    Μηνύματα
    316

    Προεπιλογή

    τα εχω κανει ολα και τα τσιπακια τα τσεκαρα και οι τασεις βγαινουν κανονικα...φοβαμαι τον επεξεργαστη......
    RADIO6146

  6. #6

    Μέλος
    Εγγραφή
    May 2007
    Περιοχή
    ΚΙΣΑΜΟΣ ΧΑΝΙΩΝ ΚΡΗΤΗΣ
    Μηνύματα
    316

    Προεπιλογή

    το προβλημα τελικα αντιμετωπιστηκε...η αιτια ?βραχυκυκλωμα στα λεντ...εκανε αρκ ενα απο τα λεντ με το σασι...και στιγμιαια κομπλαρε η ταση των λεντ.....αλλα αντι αλλων απο αυτα που λεει το μανουαλ της εταιριας......τι να πω τωρα......
    RADIO6146

  7. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον RADIO6146KISAMOS για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    mikemtb73 (09-09-22)

  8. #7

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Διογένης
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Περιοχή
    Πανόραμα Αχαρναί
    Μηνύματα
    14

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα πατρίδα τελικά το κατάφερες, ειχα και εγω το ίδιο πρόβλημα σε μια turbo-x στα led αλλα εμένα μου ανοιγε κανονικά και μετα απο λιγο έκλεινε. Δεν φαντάστικα οτι ηταν ιδια ζημια με την turbo, έχουν tελικα της παραξενιές τους τα back light . Καλη συνέχεια και καλη εβδομάδα.

  9. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον Diogenis29 για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    mikemtb73 (12-09-22)

  10. #8

    Μέλος
    Εγγραφή
    May 2007
    Περιοχή
    ΚΙΣΑΜΟΣ ΧΑΝΙΩΝ ΚΡΗΤΗΣ
    Μηνύματα
    316

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Diogenis29 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα πατρίδα τελικά το κατάφερες, ειχα και εγω το ίδιο πρόβλημα σε μια turbo-x στα led αλλα εμένα μου ανοιγε κανονικά και μετα απο λιγο έκλεινε. Δεν φαντάστικα οτι ηταν ιδια ζημια με την turbo, έχουν tελικα της παραξενιές τους τα back light . Καλη συνέχεια και καλη εβδομάδα.
    να σαι καλα
    RADIO6146

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας