PDA

Επιστροφή στο Forum : Ε4 σε διάδρομο γυμναστικής



IXOR
07-06-21, 18:17
καλο απόγευμα στην ομάδα ,,Το πρόβλημα μου είναι σε ενα διάδρομο γυμναστικής μετα απο ακινησία μου βγάζει Ε4 μετα το μηδενισμο του χρόνου εκκίνησης για να ξεκινήσει. Την καρτα την πήγα στην Νίκαια για ελενχο στον Κ.... ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ τα μοτέρ δεν έχουν πρόβλημα το Ε4 συνεχίζει . νομίζω οτι τοΕ4 ειναι το μοτέρ ανύψωσης του διαδρόμου Ο διάδρομος ειναι BODY POWER BP20 H καρτα ειναι αυτή της φωτογραφίας48651

pliktras
07-06-21, 18:48
Ε4 ειναι η κλίση.Δοκίμασε να το βάλεις στην πρίζα και να πατήσεις το κουμπάκι της πλακέτας να δούμε αν θα βρεί μόνος του σωστή θέση ο διάδρομος. Κανονικά χρειάζεσαι τεχνικό στο χώρο σου.

IXOR
07-06-21, 20:41
ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια αλλά και χωρίς να είναι συνδεδεμένο το μοτέρ το βάζει το Ε4

pliktras
07-06-21, 20:56
To μοτέρ κλισης σε πάρα πολλές πλακέτες διαδρόμων είναι απαραίτητο να είναι απάνω και σωστά συνδεδεμένα όλα, γιατί μέσω του ποτενσιομέτρου(το οποίο βλέπω ο αντίστοιχος κοννέκτορας που εχω σημαδέψει, είναι χωρίς το κέλυφος) πρέπει να είναι σωστά συνδεδεμένα αλλιώς δεν ξεκινάει αν δεν καλιμπραριστεί.

Εκεί στο κοννεκτοράκι που έχω κυκλώσει incl. sensor 48655 πρέπει να συνδεθεί σωστά το ποτενσιόμετρο του μοτέρ κλίσης, αλλιώς διαβάζει λάθος αντίσταση.

IXOR
09-06-21, 07:05
Δυστυχώς όλα είναι ΟΚ το μοτέρ είναι αυτό της φωτογραφίας48662

pliktras
09-06-21, 10:16
Καλησπέρα.Αν όλα είναι οκ και σωστά τοποθετημένο το ποτενσιόμετρο επάνω στην πλακέτα, τότε δοκίμασε να πατήσεις το κουμπάκι της πλακέτα το οποίο θα κάνει reset, αν και πάλι δε γίνει τίποτα θα πρέπει να ψαχτείς με την καλωδίωση(κονσόλας-πλακέτας)

IXOR
09-06-21, 20:09
Christos ευχαριστώ που ασχολείστε με το πρόβλημα μου Θα δω την καλωδίωση και τα λέμε.

george89
09-06-21, 21:00
καλησπερα και απο μενα το συγκεκριμενο μοντελο το Ε4 δεν το βγαζει απο κλιση αλλα απο προβλημα στην πλακετα. Θελει επισκευη η πλακετα σας !

pliktras
09-06-21, 21:17
Σωστός ο Γιώργος! Γιατί και γω τώρα που το λέει, παίζει να είναι όντως η πλακέτα στο κύκλωμα που διαβάζει την τάση, ο επεξεργαστής. Απλά εκεί που την πήγες στον Κ.... στη Νίκαια την έκανε δοκιμή ή την πήγες μόνη της χωρίς κονσόλα; Γιατί επι της ουσίας, αυτό που σου είπε είναι ότι, δεν έχει θέμα η πλακέτα.

IXOR
10-06-21, 09:01
καλημέρα παιδιά στην Νίκαια τα πήγα όλα πλακέτα που επισκευαστικε , αλλά όταν την τοποθέτησα έκανε το ιδιο πρόβλημα (ε4) πήγα κονσόλα καλωδίωση και την πλακέτα αλλά δεν εγινε κατι. ίσως ο επεξεργαστής που λες .δεν ξερω τι να κανω, σας ακούω και περιμένω

george89
13-06-21, 12:35
αν δεν ειχει πειραξει παρα πολλα πραγματα επανω στην πλακετα αυτο που λεμε να την γαργαλισε και να εκανε διαφορες δοκιμες ισως να περνει ακομα επισκευη !

IXOR
13-06-21, 21:45
ΜΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΡΙΞΗΣ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ στην πλακέτα?

george89
16-06-21, 17:47
σου εχω στειλε προσωπικο μηνυμα !

IXOR
20-06-21, 18:10
δεν βλεπω μηνυμα το mail ειναι gnikitasgr@gmail.com