PDA

Επιστροφή στο Forum : Βλάβη σε Διάδρομο Γυμναστικής ACTUELL Τα Φώτα σας!!!



TanjaS
09-09-20, 16:31
Καλησπέρα στην παρέα!!

Εχω έναν διαδρομο Actuell 220-240V ο οποίος αποτι φαινεται ειναι νεκρος... οταν τον ανοιγω στην οθονη εχει κενο - , αναμενη μεν... αλλα κενο και παυλες.... καμια ιδεα τι μπορει να ειναι??? Εχει δουλεψει ελάχιστα.

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά για όποια βοήθεια :biggrin::saad:

johnnyb
09-09-20, 18:39
Καλησπερα
Που τη βρήκες αυτή τη μάρκα; Με 1.5 ίππο και πριν νεκρός ήταν. Ευκαιρία να τον αλλάξεις με ένα σωστό διαδρομο με κινητήρα 3 ίππων τουλάχιστον.

TanjaS
09-09-20, 20:51
Σε ευχαριστώ .. ηταν του πατερα μου... δεν τον επέλεξα εγω.. απλα δεν τον ειχε χρησιμοποιησει σχεδον καθολου και ηθελα να δω εαν υπαρχει περιπτωση να φτιαχτει.. ποιο πολυ για συναισθηματικους λογους

george89
16-09-20, 19:21
Καλησπερα και απο μενα. το μαγνητακι λειεπει βαλε ενα μαγνητη πανω στην κονσολα εκει που ειναι το ασπρο κυκλακι πανω στην πλακετα της κονσολας.

pliktras
16-09-20, 22:56
Όπως τα λέει ο george89, έχει ενα reed switch εκει στην κονσόλα στο κέντρο το οποίο θέλει μαγνήτη για να κλείσει κύκλωμα.Βάλε και την πλακέτα, της κονσόλας στο πλαίσιο της.

TanjaS
23-09-20, 11:22
Καλησπερα και απο μενα. το μαγνητακι λειεπει βαλε ενα μαγνητη πανω στην κονσολα εκει που ειναι το ασπρο κυκλακι πανω στην πλακετα της κονσολας.


Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντησεις σας!!! θα το δοκιμασω οταν πάω σπίτι!!

TanjaS
23-09-20, 16:51
Σας ευχαριστώ και πάλι! Ετσι ακριβως ειναι! καλα πως εφυγε το μαγνητακι απο εκει??? Ναστε καλα παιδια :biggrin: