PDA

Επιστροφή στο Forum : Μποιλερ - βαλβίδα πίεσης; Δεν ξέρω πως την λένε...



Μπέτυ
24-01-20, 22:17
Καλησπέρα σας, θα ήθελα βοήθεια
Έχω έναν ηλιακό 7 χρόνια. Έκανα σέρβις στα 5 χρόνια. Ξαφνικά ενώ είχα ανάψει το ρεύμα για να ζεσταθεί το νερό είχε νερό μόνο για ένα άτομο. Πήγα ταράτσα κ έτρεχε νερό (μάλλον πετάγονταν σαν ποτιστικό) από την βαλβίδα που έχει από πάνω. Φώναξα ένα υδραυλικό της γειτονιάς κ μου είπε να αλλάξω το μποιλερ γιατί κάτι τρυπησε μέσα στο καζάνι.Εβαλε μια τάπα και όταν την έβγαζε έκανε θόρυβο. Αναγκαστικά να κλείσω την παροχή του νερού στον ηλιακό.Εσεις τι λέτε; Να ζητήσω κ δεύτερη γνώμη από υδραυλικό;

Panoss
25-01-20, 10:24
Ναι πάρε και μια δεύτερη γνώμη.
Διάλεξε κάποιον με πολλές αξιολογήσεις και υψηλό βαθμό: https://www.google.com/maps/search/%CF%85%CE%B4%CF%81%CE%B1%CF%85%CE%BB%CE%B9%CE%BA%C F%8C%CF%82+%CE%BA%CE%B1%CE%BB%CE%B9%CE%B8%CE%AD%CE %B1/@38.0696091,23.6833747,11z/data=!3m1!4b1

tomis
25-01-20, 12:11
Καλησπέρα σας, θα ήθελα βοήθεια
Έχω έναν ηλιακό 7 χρόνια. Έκανα σέρβις στα 5 χρόνια. Ξαφνικά ενώ είχα ανάψει το ρεύμα για να ζεσταθεί το νερό είχε νερό μόνο για ένα άτομο. Πήγα ταράτσα κ έτρεχε νερό (μάλλον πετάγονταν σαν ποτιστικό) από την βαλβίδα που έχει από πάνω. Φώναξα ένα υδραυλικό της γειτονιάς κ μου είπε να αλλάξω το μποιλερ γιατί κάτι τρυπησε μέσα στο καζάνι.Εβαλε μια τάπα και όταν την έβγαζε έκανε θόρυβο. Αναγκαστικά να κλείσω την παροχή του νερού στον ηλιακό.Εσεις τι λέτε; Να ζητήσω κ δεύτερη γνώμη από υδραυλικό;

μπορείς να γίνεις πιό συγκεκριμένη ανεβάζοντας φώτο του ηλιακού και της βαλβίδας ;

vasilllis
25-01-20, 20:51
Αν καταλαβα καλα τρυπησε το μποιλερ.

georgis
30-01-20, 10:57
Καλησπέρα σας, θα ήθελα βοήθεια
Έχω έναν ηλιακό 7 χρόνια. Έκανα σέρβις στα 5 χρόνια. Ξαφνικά ενώ είχα ανάψει το ρεύμα για να ζεσταθεί το νερό είχε νερό μόνο για ένα άτομο. Πήγα ταράτσα κ έτρεχε νερό (μάλλον πετάγονταν σαν ποτιστικό) από την βαλβίδα που έχει από πάνω. Φώναξα ένα υδραυλικό της γειτονιάς κ μου είπε να αλλάξω το μποιλερ γιατί κάτι τρυπησε μέσα στο καζάνι.Εβαλε μια τάπα και όταν την έβγαζε έκανε θόρυβο. Αναγκαστικά να κλείσω την παροχή του νερού στον ηλιακό.Εσεις τι λέτε; Να ζητήσω κ δεύτερη γνώμη από υδραυλικό;

Στα 7 χρόνια τρύπησε;ξεφτίλα.

Karny
31-01-20, 14:47
Τι μάρκα είναι ο ηλιακός; Να έχουμε το νου μας;