PDA

Επιστροφή στο Forum : [Τηλεόραση Άλλη] Επισκευή Arielli 4018HD



mκ1
21-10-19, 10:12
Καλησπέρα,

Έχω ένα πρόβλημα με μια τηλεόραση Arielli 4018,40' ενώ δούλευε κανονικά μετά από μια διακοπή ρεύματος (έγινε την ώρα που έπαιζε), ανάβει το λαμπάκι το πράσινο (ότι είναι ανοιχτή), όμως δεν έχω ούτε εικόνα, ούτε ήχο, δεν ανταποκρίνεται το τηλεχειριστήριο, παρόλα αυτά ρεύμα παίρνει.
Έχω διαβάσει αρκετά θέματα που έχετε ανοίξει σε σχέση με παρόμοιες καταστάσεις, δεν είδα κάτι για 40'.
Θα ήθελα τη γνώμη σας, σε σχέση με την περίπτωσή αυτή και το τι θα μπορούσα να κάνω.
Επίσης λόγω του ότι δεν είμαι τεχνικός, θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιον που να γνωρίζει από το συγκεκριμένο είδος τηλεόρασης κοντά στην περιοχή της Νέας Ιωνίας. Καματερού, Νέα Φιλαδέλφεια.
Σας ευχαριστώ πολύ

Di*Ca_Electronic
21-10-19, 17:17
Φίλη Μαρία,
όλα τα θέματα που ανοίγονται για τηλεοράσεις ARIELLI είναι σχετικά όταν τα βλέπεις με το μάτι
και την αντίληψη ενός τεχνικού επισκευαστή τηλεοράσεων.
Για την περίπτωσή σου σαν πρώτο βήμα προτείνεται ν΄ αφήσεις τη συσκευή σου εκτός ρεύματος
για περίπου 15΄ κατόπιν να τοποθετήσεις το φις της πάλι στη πρίζα και να δεις την ανταπόκρισή
της τηλεόρασής σου.
Στη περίπτωση που και πάλι δεν δεις εικόνα ούτε ήχο - ακόμα κι αν συνδέσεις σ΄ αυτή και κάποια
άλλη συσκευή όπως DVD, P.C. - σαν εξουσιοδοτημένο SERVICE στην Αθήνα αναφέρεται ο
ΜΑΝΩΛΟΠΟΥΛΟΣ SERVICE https://www.manolopoulos-service.gr/Φιλικά.
Δημήτρης Καρούσης

mκ1
22-10-19, 10:42
Καλησπέρα,

Είχα ακολουθήσει τις οδηγίες, καθώς διάβασα αναλυτικά τα προηγούμενα παρόμοια θέματα που είχαν ανοιχτεί για ίδια προβλήματα σε διαφορετικών ιντσών τηλεοράσεις Arielli, έχω απευθυνθεί και στην αντιπροσωπεία της τηλεόρασης στο εξωτερικό και αναμένω την απάντησή τους.
Σας ευχαριστώ για την ανταπόκρισή σας στο θέμα μου και για τη συμβουλή σας.
Καλή συνέχεια