PDA

Επιστροφή στο Forum : [Pitsos] Δεν λειτουργεί ο φουρνος



Zafos
27-09-16, 00:54
Καλησπέρα!!Είμαι καινούργιος στο φόρουμ και θα θελα την βοήθεια σας.έχω μια κουζίνα pitsos uniflam 7690L.είναι ολοκαινουργια,Δεν δούλεψε ποτέ.προχθές την τοποθέτησα και δοκιμασα να δω αν δουλεύει.τα μάτια της δούλεψαν μια χαρά αλλά ο φούρνος καθόλου.Ούτε αντιστάσεις Ούτε το ανεμιστήρακι της.το λαμπάκι στον επιλογέα ανάβει κανονικά αλλά δεν ανάβει ο φούρνος.κάποια πρόταση για να ελέγξω??

qsd330
27-09-16, 01:29
αν ειναι χαλασμενη τοτε γυρνα τη με εγγυηση.
αλλα κοιτα πρωτα εχεις αλλαξει την ωρα ? γιατι ολες οι καινουριες εχουν ασφαλεια στο ρολοι για την περιπτωση διακοπης ρευματος?
μηπως ειναι ανω παγκου? γιατι θα εχει δικη τησ τροφοδοσια και να ξεχασες να βαλεις και τα 2 στην πριζα (ενταξη αυτο τραβιγμενο λιγο)

εχεισ γραψει τοι μοντελο σωστα γιατι δεν το βλεπω στο google?

ΣΚΛΗΚΟΣ
27-09-16, 06:04
Κοίταξε μήπως δεν έχεις βάλει σωστά τα λαμάκια πίσω στις συνδέσεις κ το ρεύμα από την παροχή διακλαδιζεται μόνο στα μάτια κ όχι στον φούρνο

Zafos
27-09-16, 07:50
Η κουζίνα είναι αγορασμένη πριν 12 χρόνια και Δεν έχει εγγύηση πλέον.το ρολόι της ρυθμιστηκε.θα δω σήμερα αν έχει κάποια εσωτερική ασφάλεια.από θεμα συνδεσμολογιας είμαι εντάξει.

diony
27-09-16, 17:50
αφού έχει ρολόι , πιθανό το πρόβλημα να βρίσκεται εκεί
Βάλε κάποια φωτο αν έχεις καθαρή του ρολογιού και της συνδεσμολογίας στην παροχή πίσω

Zafos
04-10-16, 00:15
Τελικά το πρόβλημα λύθηκε κάνοντας by bass το ρολόι μάλλον είχε κάποιο πρόβλημα.Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις συμβουλές σας.