PDA

Επιστροφή στο Forum : Καθαρισμός ψυγείου



ΜΑΚΗΣ ΔΟΡ
29-07-15, 13:12
-Βρε παιδιά υπάρχει κάποιο υλικό που να καθαρίζει και να απολυμαίνει το εσωτερικό των ψυγείων πέρα από τα κοινά καθαριστικά επίσης αν υπάρχει κανένα αποσμητικό ή αντιβακτηριακό υλικό να μην μυρίζουν τα πλαστικά.

vasilimertzani
29-07-15, 14:38
-Βρε παιδιά υπάρχει κάποιο υλικό που να καθαρίζει και να απολυμαίνει το εσωτερικό των ψυγείων πέρα από τα κοινά καθαριστικά επίσης αν υπάρχει κανένα αποσμητικό ή αντιβακτηριακό υλικό να μην μυρίζουν τα πλαστικά.

δεν ξερω να υπαρχει κατι.Αν και για χωρους τροφιμων κλπ το καλυτερο καθαριστικο ειναι η χλωρινη.

nyannaco
29-07-15, 15:11
Συνιστώμενο καθαριστικό: διάλυμα σόδας φαγητού.
Για τις μυρωδιές: λίγος ελληνικός καφές σε ένα πιατάκι/μπωλάκι, ανοιχτό μέσα στο ψυγείο.

Κυριακίδης
29-07-15, 22:29
Να καθαρίσεις και τα εσωτερικά μέρη του λάστιχου πόρτας , και αν είναι ψυγείο από εκείνα που έχουν μια λεκάνη πίσω και πάνω από το μοτέρ που πηγαίνουν εκεί τα αποχετευμένα νερά της απόψυξης και το σωληνάκι της αποχέτευσης . Μυρωδιές δεν εμφανίζονται μόνο εσωτερικά του ψυγείου αλλά και εξωτερικά .

ΜΑΚΗΣ ΔΟΡ
30-07-15, 09:58
Συνιστώμενο καθαριστικό: διάλυμα σόδας φαγητού.
Για τις μυρωδιές: λίγος ελληνικός καφές σε ένα πιατάκι/μπωλάκι, ανοιχτό μέσα στο ψυγείο.

-Mε τη σόδα το έχω ξαναακούσει αλλά στα καινούργια προληπτικά να μην μυρίζουν πάντως ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

strta
04-08-15, 09:43
Αυτό που ξέρω εγω ειναι ξυδι και εξαφανιζει τις μυρωδιες