PDA

Επιστροφή στο Forum : [Πικάπ] Sansui P-1000



vlahoskwn
22-06-15, 15:26
καλησπερα σας!!!
θα ηθελα την βοηθεια σαςσχετικα με ενα προβλημα που εχω ο πατερας μου εχει απο το 86 το παραπανω πικαπ το πηρα εγω τωρα και βλεπω πως το βαρυδακι πανω στον βραχιονα δεν ειναι κουμπωμενο (το εχω το βαρυδακι)και θελω να το κουμπωσω αλλα δε ξερω πως και γιαυτο θα ηθελα την βηθεια σας
και τελος θα ηθελα να μου πειτε τι μπορω να κανω ωστε να το συντηρησω και να ειναι το ιδιο οπως στην αρχη η καλυτερο και αν αξιζει να αλλαχτει κεφαλη και καλωδια rca;

αν θελετε μπορω να ανεβασω και φωτγραφιες για να το δειτε

east electronics
22-06-15, 23:30
Αν μιλαμε για το πισω βαριδι πρεπει οχι μονο να το βαλεις αλλα να το ζυγιζεις κιολας ..ευκολα θα βρεις βιντεο στο youtube για την διαδικασια

Πολυ βαρο σημαινει παραμορφωση και καταστροφη της βελονας και του δισκου ενω λιγο κακη αναγνωση του δισκου κλπ

Δες το

vlahoskwn
23-06-15, 11:49
ευχαριστω για την βοηθεια σου το ξερω οτι πρεπει να το ρυθμισω αλλα ειναι το θεμα πως πρεπει να βαλω το βαρυδακι το οποιο κουμπωνει με παξιμαδακι δεν εχει βγει δηλαδη μονο το βαρυδακι αλλα και ενας μικρος αξονας που εχει και μπαινει το βαρυδακι
και το προβλημα μου εναι οτι το παξιμαδακι πρεπει να μπει μεσα απο τον βραχιονα κα δεν ξερω πως
σημειωση:αν σηκωσω τον βραχιονα βλεπω που μπαινει το παξιμαδι αλλα δεν μπορω να το βαλω λογω του χωρου