PDA

Επιστροφή στο Forum : [Άλλη] Θόρυβος και βουητό σε καινούριο ψυγείο Haier.



Rika
09-09-14, 15:15
Γειά σας εδώ και δυο βρομάδες πήρα έναν ψυγειοκαταψύκτη Haier CFC633CSE, ο οποίος κάνει θόρυβο όταν λειτουργεί το μοτέρ και βουίζει. Πολλές φορές βουίζει και όταν σταματάει το μοτέρ. Δεν μπορώ να το συνηθίσω με τίποτα δυστυχώς. Έχω τη ροδέλα στη λειτουργία eco και πάνω και κάτω στη κατάψυξη. Στην περιγραφή έγραφε 42db(αθόρυβη λειτουργία) μόνο αθόρυβη δεν είναι. Δυστυχώς είναι τέτοια η ριαρρύθμιση του σπιτιού που το ψυγείο είναι ακριβώς έξω απο την πόρτα της κρεβατοκάμαρας που κοιμάμαι, το σπίτι είναι μικρό και το σαλόνι ενιαίο με κουζίνα 18 τετραγωνικά περίπου. Όπως καταλαβαίνετε σε όποιο σημείο του σπιτιού να κάθομαι ακούγεται. Επειδή με έχουν πονέσει τα αυτιά με το να φοράω συνέχεια ωτοασπίδες τα βράδια ψάχνω έναν τρόπο, μια πατέντα, κάτι να κάνω να σταματάει αυτό το πράγμα. Δεν το αντέχω πραγματικά. Πήρα τον ψυκτικό και μου είπε αν βουίζει πρέπει να ρυθμίσεις τα ποδαράκια να μην παίζει το ψυγείο αλλά όσο μπορούσαμε τα ρυθμίσαμε. Σχετικά σταθερό είναι, όσο και να τα ρυθμίσω μάλλον ο θόρυβος δε φεύγει. Ειδικά το βουητό έρχεται απο τον καταψύκτη, όταν ανοίγω τη πόρτα ειδικά ακούγεται ένα φυσητό δυνατό, το οποίο ακούγεται και με κλειστή πόρτα. Το κατάστημα που το πήρα λέει πως έτσι ακούγονται όλα τα no frost και είναι φυσιολογικό. Για εμένα δεν είναι φυσιολογικό όταν λένε αθόρυβη λειτουργία. Ποτέ δεν είχα τέτοιο θέμα με ψυγεία στο παρελθόν και δεν μπορώ να συνηθίσω στην ιδέα ότι πρέπει να ζήσω με αυτό! Ειδικά το βράδυ που έχει ησυχία και κοιμάμαι ακούγεται σαν να είναι ανοιχτός ο απορροφητήρας! Δυστυχώς όλοι λένε είναι φυσιολογικό αλλά κανένας δεν καταλαβαίνει το πρόβλημα. Εαν είχα χωριστή κουζίνα ή το δωμάτιο ήταν μακρια δεν θα το συζητούσα το θέμα, αλλά τώρα ψάχνω σπίτι να αλλάξω.
Θα ήθελα λοιπόν να μου πείτε αν υπάρχει δυνατότητα καμια πατέντα όπως είπα πιο πάνω, κάτι να γίνει και να μην ακούγεται. Ο μόνος τρόπος είναι να ρυθμίζω τη ροδέλα της κατάψυξης στο χσμηλό για να σταματάει το ψυγείο για λίγη ώρα να ηρεμώ, ειλικρινά δεν παλεύεται, δεν μπορώ να ηρεμίσω! Εϊμαι διατεθειμένη ακόμη και να πληρώσω έναν τεχνικό ψυκτικό να κάνει κάτι να βελτιωθεί, και θα πληρώσω αρκεί να κάνει δουλειά και να μην βουίζει έτσι.

nyannaco
09-09-14, 15:40
Αν είσαι σίγουρη ότι ο θόρυβος είναι πέραν του φυσιολογικού, άσε το μαγαζί να λέει ό,τι θέλει και απευθύνσου στο επίσημο service της αντιπροσωπείας (νομίζω ότι είναι αυτό (http://www.vrisko.gr/details/b3bg0h_c7k0d4gba0d7kak0057cfbi0a)), εφόσον είσαι μέσα στην εγγύηση.

Κυριακίδης
09-09-14, 15:41
Πίσω από το ψυγείο και χαμηλά βλέπεις κανέναν ανεμιστήρα?

Rika
09-09-14, 15:53
Αν είσαι σίγουρη ότι ο θόρυβος είναι πέραν του φυσιολογικού, άσε το μαγαζί να λέει ό,τι θέλει και απευθύνσου στο επίσημο service της αντιπροσωπείας (νομίζω ότι είναι αυτό (http://www.vrisko.gr/details/b3bg0h_c7k0d4gba0d7kak0057cfbi0a)), εφόσον είσαι μέσα στην εγγύηση.
Δεν ξέρω μπορεί αυτοί να τα θεωρούνε και φυσιολογικά για no frost. Τώρα είχε και 400€ δε ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό. Μια φίλη έχει bosch μρ 1300€ και δεν ακούγεται απολύτως τίποτα όλη μέρα. Δε νομίζω να βρω άκρη με το service.


Πίσω από το ψυγείο και χαμηλά βλέπεις κανέναν ανεμιστήρα?
Όχι δεν υπάρχει κανένας ανεμιστήρας.. Μόνο το μοτέρ και δίπλα το δοχείο που μαζεύει νερά... ΑΝ θέλετε ανεβάζω και φωτο.

EDIT: http://www.howtofixit.gr/forum/attachment.php?attachmentid=38279&stc=1

xsterg
09-09-14, 18:49
1. συνηθιζεις να ζεις με το προβλημα.
2. το πετας και πας για νεο αθορυβο.
3. καλεις την αντιπροσωπεια και περιγραφεις το προβλημα.

Κυριακίδης
09-09-14, 19:22
Θέλω να δεις αυτά τα σημεία σε κόκκινους κύκλους .
1) Αν ακουμπάνε
2)π.χ. σωληνάκι διασταυρώνεται με άλλο σωλήνα
3) ή σωληνάκι που ακουμπά πάνω στο μοτέρ ή στην λεκάνη που έχει εκεί κάτω αν τα σωληνάκια ακουμπάνε επίσης στο πλαστικό δοχείο
4) Η φωτογραφία μπορεί να με ξεγελά αλλά νομίζω το μοτέρ (το μαύρο σαν καρπούζι ) ακουμπά πίσω στην πλάτη του ψυγείου?
5) Η λαμαρινένια βάση όπου είναι βιδωμένο και στέκεται το μοτέρ έχει καθίζηση? σαν να μου φαίνεται ακουμπά τελείως κάτω στο πλακάκι (δεν πρέπει)

Διόρθωσε ότι μπορείς .... (προσοχή κάποια σωληνάκια και το μοτέρ καίνε αρκετά) σβήσε το ψυγείο άστο να κρυώσει ... και μόνο για πρόχειρη δοκιμή χαράμισε ένα σφουγγάρι κουζίνας και κόψε κομμάτια και βάλε όπου τυχόν βρίσκουν σωληνάκια + την άσπρη την λεκάνη τα σωληνάκια που είναι μέσα σε αυτήν να "κολυμπάνε " στο νερό να μην ακουμπάνε με το δοχείο
Για την βάση κάτω στο πλακάκι βάλε στα στρόγγυλα ροδάκια κομμάτια από χαρτοκούτες να ανασηκωθεί κι άλλο. Και ότι άλλο δεις ύποπτο
http://www.howtofixit.gr/forum/attachment.php?attachmentid=38280&stc=1
δεν θέλω να λέω μεγάλα λόγια , αλλά δεν μου φαίνεται για εργοστασιακή κατασκευή
Αν θέλεις και δεν είναι κόπος δώσε μια φωτογραφία την ταμπέλα του μοτέρ (με τα στοιχεία) και την ταμπέλα με τα στοιχεία εντός του ψυγείου
Και μια φωτογραφία τον ανεμιστήρα στην περιοχή της κατάψυξης

xsterg
09-09-14, 23:16
υποψιαζεσαι θορυβο απο δονησεις?

Κυριακίδης
10-09-14, 00:04
υποψιαζεσαι θορυβο απο δονησεις?
Υποψιάζομαι πιο πολύ τον ανεμιστήρα στην κατάψυξη (γιατί ανέφερε ότι ακόμη και όταν σταματάει ο συμπιεστής ακούγεται εξίσου) .
Αλλά και αυτά που έγραψα στο #6 ισχύουν (για διασταυρωμένες σωλήνες κτλ) κάνουν πολύ θόρυβο. Αλλά εγώ τα βάζω με μια σειρά για να δω τι στο καλό φταίει και κάνει τόσο θόρυβο (σαν απορροφητήρας λέει ότι ακούγεται)

ΝΙΚΟΣΛΑΡΙΣΑ
10-09-14, 01:14
γιατι εγω εχω την εντυπωση οτι η συσκευη αυτη ειναι στην λαρισα ?

Κυριακίδης
10-09-14, 01:21
γιατι εγω εχω την εντυπωση οτι η συσκευη αυτη ειναι στην λαρισα ?
Για λέγε για λέγε?

Nikos Anagnostou
10-09-14, 09:41
Γειά σας εδώ και δυο βρομάδες πήρα έναν ψυγειοκαταψύκτη Haier CFC633CSE, ο οποίος κάνει θόρυβο όταν λειτουργεί το μοτέρ και βουίζει. Πολλές φορές βουίζει και όταν σταματάει το μοτέρ. Δεν μπορώ να το συνηθίσω με τίποτα δυστυχώς. Έχω τη ροδέλα στη λειτουργία eco και πάνω και κάτω στη κατάψυξη. Στην περιγραφή έγραφε 42db(αθόρυβη λειτουργία) μόνο αθόρυβη δεν είναι. Δυστυχώς είναι τέτοια η ριαρρύθμιση του σπιτιού που το ψυγείο είναι ακριβώς έξω απο την πόρτα της κρεβατοκάμαρας που κοιμάμαι, το σπίτι είναι μικρό και το σαλόνι ενιαίο με κουζίνα 18 τετραγωνικά περίπου. Όπως καταλαβαίνετε σε όποιο σημείο του σπιτιού να κάθομαι ακούγεται. Επειδή με έχουν πονέσει τα αυτιά με το να φοράω συνέχεια ωτοασπίδες τα βράδια ψάχνω έναν τρόπο, μια πατέντα, κάτι να κάνω να σταματάει αυτό το πράγμα. Δεν το αντέχω πραγματικά. Πήρα τον ψυκτικό και μου είπε αν βουίζει πρέπει να ρυθμίσεις τα ποδαράκια να μην παίζει το ψυγείο αλλά όσο μπορούσαμε τα ρυθμίσαμε. Σχετικά σταθερό είναι, όσο και να τα ρυθμίσω μάλλον ο θόρυβος δε φεύγει. Ειδικά το βουητό έρχεται απο τον καταψύκτη, όταν ανοίγω τη πόρτα ειδικά ακούγεται ένα φυσητό δυνατό, το οποίο ακούγεται και με κλειστή πόρτα. Το κατάστημα που το πήρα λέει πως έτσι ακούγονται όλα τα no frost και είναι φυσιολογικό. Για εμένα δεν είναι φυσιολογικό όταν λένε αθόρυβη λειτουργία. Ποτέ δεν είχα τέτοιο θέμα με ψυγεία στο παρελθόν και δεν μπορώ να συνηθίσω στην ιδέα ότι πρέπει να ζήσω με αυτό! Ειδικά το βράδυ που έχει ησυχία και κοιμάμαι ακούγεται σαν να είναι ανοιχτός ο απορροφητήρας! Δυστυχώς όλοι λένε είναι φυσιολογικό αλλά κανένας δεν καταλαβαίνει το πρόβλημα. Εαν είχα χωριστή κουζίνα ή το δωμάτιο ήταν μακρια δεν θα το συζητούσα το θέμα, αλλά τώρα ψάχνω σπίτι να αλλάξω.
Θα ήθελα λοιπόν να μου πείτε αν υπάρχει δυνατότητα καμια πατέντα όπως είπα πιο πάνω, κάτι να γίνει και να μην ακούγεται. Ο μόνος τρόπος είναι να ρυθμίζω τη ροδέλα της κατάψυξης στο χσμηλό για να σταματάει το ψυγείο για λίγη ώρα να ηρεμώ, ειλικρινά δεν παλεύεται, δεν μπορώ να ηρεμίσω! Εϊμαι διατεθειμένη ακόμη και να πληρώσω έναν τεχνικό ψυκτικό να κάνει κάτι να βελτιωθεί, και θα πληρώσω αρκεί να κάνει δουλειά και να μην βουίζει έτσι.

Το προβλημα σου οπως το περιγραφεις ειναι απο μεσα εσωτερικα του ψυγειου και πιθανοτατα ο εσωτερικος ανεμιστηρας του ψυγειου.βασικα πρεπει να βγαλεις τα εσωτερικα πλαστικα και να ελενξεις τον ανεμιστηρα εαν οντως εχει προβλημα κατα την λειτουργια του.Εαν παλλι σου ειναι δυσκολο και δεν τα καταφερνεις πρεπει να ερθει τεχνικος απο εκει που το πηρες αφου ειναι μεσα στα ορια της εγγυησης και να στο ελενξει ο ιδιος και να αποκατστησει την βλαβη χωρις να σου παρει μια και να μην σου λενε βλακειες οτι ετσι λειτουργει και ειναι κανονικος ο θορυβος του μην τρελαθουμε!!!

nyannaco
10-09-14, 09:54
γιατι εγω εχω την εντυπωση οτι η συσκευη αυτη ειναι στην λαρισα ?Το ακούς κι εσύ; :biggrin:

Ισως άσχετο, αλλά σε Siemens no frost είχα πολύ θόρυβο από τον ανεμιστήρα της κατάψυξης, και ανακάλυψα ότι ο θόρυβος μειωνόταν με λίγη κλίση του ψυγείου προς τα πίσω. Βέβαια ο όμιλος Bosch/Siemens χρησιμοποιεί "περίεργους" ανεμιστήρες (όχι κλασσικούς με φτερωτή αλλά φυγοκεκτρικούς) που μάλλον είναι πιο ειαίσθητοι στην κλίση του άξονα, αλλά ποτέ δεν ξέρει κανείς... μια δοκιμή δεν στοιχίζει.

Rika
10-09-14, 14:01
γιατι εγω εχω την εντυπωση οτι η συσκευη αυτη ειναι στην λαρισα ?
.Μικρός που είναι ο κόσμος. Είσαι ο ίδιος που ήρθε κ το είδε έτσι; Εκείνη την ώρα δεν ήταν σε λειτουργία το μοτέρ.Παρακαλώ αν μπορούμε να κάνουμε κάτι να δούμε τι φταίει. Δεν ήρθανε τελικά απο το κατάστημα μα μου το σταθεροποιήσουν. Προσπαθήσαμε μόνοι μας αλλα δε μπορούμε να το σηκώσουμε. Όσο μπορούσαμε ρυθμίσαμε τα ποδαράκια.

Rika
10-09-14, 14:06
Ευχαριστώ πολύ.για τις απαντήσεις και τη βοήθεια και των υπολοίπων. Αυτό με τα σφουγγαράκια σε σημία που μπορεί να εφάπτονται εότε με το πάτωμα είτε μεταξύ τους είναι καλή λύση.
Όσο για το να ακοίξω εγώ.τα εσωτερικά πλαστικά δεν θα το διακινδύνευα να κάνω καμία ζημιά και να χάσω την εγγύηση. Εάν μπορέσει ο τεχνικός καλώς. Αλλά να το ακούσουμε όταν θα δουλεύει και το μοτέρ.

Rika
10-09-14, 15:36
Δυστυχώς επικοινώνησα με τα κεντρικά του service και μου είπανε επι λέξη " κάνει θόρυβο δυστυχώς έτσι είναι αυτό δεν είναι τεχνικό το θέμα, αυτά.τα.συγκεκριμένα.no frost ακούγονται" Δεν μπορώ.να καταλάβω με ποιο σκεπτικό γράφουν στις προδιαγραφές αθόρυβη λειτουργία. Μου είπε πως βουίζει και είναι φυσιολογικό να βουίζει. Δεν ξέρω πλέον τι να πω.

Κυριακίδης
10-09-14, 15:58
Δυστυχώς επικοινώνησα με τα κεντρικά του service και μου είπανε επι λέξη " κάνει θόρυβο δυστυχώς έτσι είναι αυτό δεν είναι τεχνικό το θέμα, αυτά.τα.συγκεκριμένα.no frost ακούγονται" Δεν μπορώ.να καταλάβω με ποιο σκεπτικό γράφουν στις προδιαγραφές αθόρυβη λειτουργία. Μου είπε πως βουίζει και είναι φυσιολογικό να βουίζει. Δεν ξέρω πλέον τι να πω.

Σε κοροϊδεύουν η πλάκα είναι ότι οπουδήποτε αλλού και να κοιτάξεις στα άλλα μοντέλα της Haier πουθενά δεν αναφέρει για db θορύβου αλλά στο δικό σου το έγραψαν σαν "αβαντάζ" ότι έχει "μόνο" 43 db . Και τελικά είναι το πιο θορυβώδες !

Rika
10-09-14, 16:05
http://www.planetshopping.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=864&Itemid=0
Σε κοροϊδεύουν η πλάκα είναι ότι οπουδήποτε αλλού και να κοιτάξεις στα άλλα μοντέλα της Haier πουθενά δεν αναφέρει για db θορύβου αλλά στο δικό σου το έγραψαν σαν "αβαντάζ" ότι έχει "μόνο" 43 db . Και τελικά είναι το πιο θορυβώδες !
42db γράφει κιόλας και σε παρένθεση (αθόρυβη λειτουργία) Σου λένε θα βαρεθεί τι θα κάνει. Πάντως δεν θα το αφήσουμε έτσι. Δε μπορούμε να ζούμε κ να κοιμόμαστε για χρόνια με έναν μόνιμο βόμβο!
Βάζω σύνδεσμο απο τυχαίο κατάστημα να διαβάσετε κ τα χαρακτηριστικά που αναφέρει αθόρυβη λειτουργία.

nyannaco
10-09-14, 18:14
Πες τους ότι το μέτρησε ο ξάδερφός σου που είναι ηχολήπτης και παράγει 53dB, άρα είναι εκτός προδιαγραφών και να τσακιστούν να έρθουν να το δουν.

xsterg
10-09-14, 18:26
εγω θα ελεγα να τους ζητησεις να σου δωσουνε γραπτως οτι παραγει θορυβο εντος προδιαγραφων και οτι δεν εχει προβλημα μετα απο εξεταση απο δικο τους τεχνικο. θα ελεγα να μιλησεις και με την εταιρεια που εχει τα κεντρικα στην ευρωπη. το ξερω οτι ολα αυτα ειναι χρονοβορα και κοστιζουν σε νευρα αλλα εμπλεξες. δεν γινεται διαφορετικα.

Rika
10-09-14, 20:19
Μπορεί και να είναι στα πλαίσια του φυσιολογικού ο θόρυβος των db αλλά το πρόβλημά μου είναι αυτή η εμβοή ακόμη και όταν το μοτέρ δε δουλεύει. Άνοιξα τη κατάψυξη και το βουητό προέρχεται μάλλον απο εκεί. Είναι βουητό το οποίο δεν μπορώ να το καταγράψω καν με βίντεο ή ηχογράφηση. Είναι σαν μια εμβοή σαν ηλεκτρονικός ήχος που το βράδυ σου τρυπάει το εγκέφαλο. Ουτε με τα κεντρικα της Ευρωπης θα βγαλω ακρη. Εδω μου ειπαν στα κεντρικα της Αθηνας ετσι ειναι αυτα βουιζουν. Απάντηση για αθόρυβο ψυγείο φανταστείτε. Αν είναι να βγαλω ακρη ας τρεξω και ας κουραστω λιγάκι αρκεί να λυθεί.

ΝΙΚΟΣΛΑΡΙΣΑ
10-09-14, 22:32
Www.olympiakos.org

Rika
10-09-14, 22:51
Γιατι δεν επικοινωνησες ξανά μαζί μου να μου πεις το πρόβλημα οτι συνεχίζεται και τέλος πάντων να μου πεις για την στήριξη αν έγινε και αν έγινε αποψυξη μήπως χτυπάει το βιντιλατερ
το μεσημέρι μίλησα με το κεντρικό και τους το ανέφερα για να βρεθεί λύση
εσυ με ποιον μίλησες μαλον όχι με το σέρβις μήπως με τον παπαγεω.... Της intersys?
Έγιναν αυτα που ειπα φεύγοντας ναι η όχι?
και αφού συνεχίζεται το πρόβλημα γιατι δεν με ξανακάλεις και προσπαθείς να βρεις λύση Μονή σου

Αφου όταν ήρθες μου είπες πως δεν μπορείς να ρυθμίσεις εσύ το πρόβλημα και να επικοινωνήσω με το κατάστημα που το πηρα να έρθουν να μου το σταθεροποιήσουν γιατί ήραν θέμα εγκατάστασης και όχι βλάβης όπως μου είπες. Μόλις έφυγες επικοινώνησα άμεσα με το κατάστημα και μου είπανε γιατί δεν έλυσε ο τεχνικός το θέμα εφόσον ήρθε και πρέπει να έρθουμε εμείς; Του είπα δε ξέρω και είπε θα επικοινωνούσε μαζί σου και θα με ενημέρωνε αλλα απο τότε ούτε φωνή ούτε ακρόαση. Δεν ήθελα να σε ξανα ενοχλήσω αφού το θέμα είπες πως ήταν καθαρά εγκατάστασης και πτι δεν ήσουν εσυ υπεύθυνος γι'αυτό. Πως να ξανα έπαιρνα; προσπαθήσαμε να ρυθμίσουμε τα ποδαράκια αλλα δεν σηκώνεται γίστράει γιατί πίσω έχει ροδάκια.Τέλος πάντων τώρα που ξέρεις ότι το πρόβλημα δεν έχει λυθεί ελπίζω να το λύσουμε.
Επικοινώνησα με τα κεντρικά Κουμπής service haier και δεν κράτησα όνομα του κυρίου που μίλησα. Απόψυξη δεν έγινε αφου είναι δυο βδομάδων το ψυγείο, δεν το έβγαλα απο τη πρίζα. Θα επικοινωνήσω αύριο αν είναι να το ξανα δείς.

ΝΙΚΟΣΛΑΡΙΣΑ
10-09-14, 23:09
Www.olympiakos.org

xsterg
10-09-14, 23:44
Και ποιος είσαι εσυ που θα υποδείξεις τι πρέπει να κάνει η εταιρεία το έχεις δει το προϊόν?

περιμενε φιλε νικο. δεν κανει υποδειξη. μια γνωμη σε ενα φορουμ ειπε ο ανθρωπος. αν δεν σου αρεσει μην την λαβεις υπ οψιν.

xsterg
10-09-14, 23:49
Όπως πάντα Χρήστο είσαι εκτός τόπου και χρόνου. Εκτός πραγματικότητας

δεν το καταλαβαινω αυτο. ουτε σε ξερω ουτε με ξερεις. επειδη εξεφρασα μια αποψη ειμαι εκτος τοπου, χρονου και πραγματικοτητας? εγω δεν δηλωσα ειδικος ουτε πηγα να λυσω το προβλημα. μημπως με αυτα που λες φαινεται η δικη σου τεχνικη ανεπαρκεια?

Rika
11-09-14, 00:04
Εγω δεν μπορώ να κάνω τοποθετήσεις και επίδειξη λειτουργεί ας κάθε συσκευής υπεύθυνο ειναι το κατάστημα φεύγοντας άφησα τηλέφωνο για να με καλέσετε αν συνεχίζεται το πρόβλημα ετσι δεν ειναι?
δεν υπάρχει κουμπης σέρβις haier που τον βρήκες αυτόν δεν έχει καμία σχέση με την haier παραπλανητικά αναγραφεί οτι επισκευάζει haier δεν έχει δικαίωμα να χρησιμοποιεί το brand
Το σέρβις το έχει ο Μανωλοπούλος για όλη την Ελλάδα και τα haier τα εισάγει η intersys που δεν ειναι εταιρεία της πλάκας
Θέλω να σβήσεις τον καταψύκτη απόψε για να μπορώ να τον δω αυριο να γίνει αποψυξη για να ηρεμήσεις κιόλας
Να βάλω στο 0 κλειστή τη ροδέλα του καταψύκτη ή να το βγάλω απο τη πρίζα; αν είναι να ξέρω να βγάλω τα πράγματα τώρα.

ΝΙΚΟΣΛΑΡΙΣΑ
11-09-14, 00:06
Www.olympiakos.org

Rika
11-09-14, 00:11
Να το βγάλω αλλα πως θα ακουστεί μετά το βουητό; Δηλαδή απο τη πρίζα.να το βγάλω ή μόνο τη ροδέλα της κατάψυξης να κλείσω τελείως;

ΝΙΚΟΣΛΑΡΙΣΑ
11-09-14, 00:20
Www.olympiakos.org

leosedf
11-09-14, 00:39
Σβήστηκαν υβριστικά μηνύματα, πρώτη και τελευταία προειδοποίηση.
Όσο για το τι γνώμη έχει ο καθένας, είναι ανοιχτό φόρουμ και μπορεί να πει ο καθένας τη γνώμη του αρκεί να μην παραβιάζει κανόνες (προσβολές, βρισιές κλπ) και δεν είναι ανάγκη να πάρει την άδεια "τεχνικού". Αυτό μας έλειπε να ζητάμε και άδεια να πούμε τη γνώμη μας.

ΝΙΚΟΣΛΑΡΙΣΑ
11-09-14, 00:57
Έχεις κάποιο πρόβλημα μαζί μου leosedf μπορείς να με διαγραψεις αλλά θα διαγραψεις και όλες τις απαντήσεις που έχω δώσει εγω δεν είμαι τύπος να στέλνω π.μ και να λέω κύριε κύριε αυτός με έβρισε σας παρακαλώ βάλτε του τιμωρία αυτα τα κάνουν αυτοί που δεν έχουν λόγο και δεν έχουν @@@@@@@
και υποδείξεις και παρατηρήσεις δεν δέχομαι απο κανέναν εδώ μέσα

leosedf
11-09-14, 01:19
Αν δεν δέχεσαι παρατηρήσεις ούτε από τους συντονιστές εδώ μέσα είσαι ελεύθερος να μην ξανά μπεις και να συνεχίσεις τη δουλειά σου. Κανείς δε σε αναγκάζει να κάνεις τίποτα.