PDA

Επιστροφή στο Forum : [ΡάδιοCD Αυτοκινήτου] SONY CDX-S11



sonak
20-02-14, 20:21
Καλησπέρα..Εχω ένα SONY CDX-S11 ραδιοcd αυτοκινήτου, το οποίο είναι συνεχώς σε demo mode.Έχω πατήσει,σύμφωνα με τις οδηγίες, το SEL παρατεταμένα για να μπώ στο menu χωρίς όμως να γίνει τίποτα.Έχετε καμιά ιδέα?

chipakos-original
20-02-14, 21:05
Καλησπέρα..Εχω ένα SONY CDX-S11 ραδιοcd αυτοκινήτου, το οποίο είναι συνεχώς σε demo mode.Έχω πατήσει,σύμφωνα με τις οδηγίες, το SEL παρατεταμένα για να μπώ στο menu χωρίς όμως να γίνει τίποτα.Έχετε καμιά ιδέα?
Εχω ένα cdx-m9900 με παρόμοιο πρόβλημα. Φαίεται ότι έχουν κάποιο πρόβλημα οι επεξεργαστές των sony και κολλάει το πρόγραμμά τους. Ψάξε να βρείς μία ψιλή τρυπούλα κάπου πάνω στο μηχάνημα να την πιέσεις να γίνει εσωτερικό reset. θα google άρω κι αν βρω κάτι θα σου πω.

sonak
20-02-14, 21:13
Ευχαριστώ για την ανταπόκριση.Η τρίπα είναι όπως το κοιτάς απο πάνω?Οδηγεί φαντάζομαι σε κάποιον διακόπτη?

chipakos-original
20-02-14, 21:15
Εχω ένα cdx-m9900 με παρόμοιο πρόβλημα. Φαίεται ότι έχουν κάποιο πρόβλημα οι επεξεργαστές των sony και κολλάει το πρόγραμμά τους. Ψάξε να βρείς μία ψιλή τρυπούλα κάπου πάνω στο μηχάνημα να την πιέσεις να γίνει εσωτερικό reset. θα google άρω κι αν βρω κάτι θα σου πω.
Λοιπόν googlαρα και βρήκα το κουμπί reset βρίσκεται μόλις βγάλεις την πρόσοψη λίγο πιο αριστερότερα από τη μέση. Κατέβασε το pdf 10 Operating Instructions · English 1.17 Mb πήγαινε στην 4 σελίδα και θα δεις ακριβώς που είναι αυτό που χρειάζεσαι.http://www.manualsmania.com/model.php?model=28f58c85c5b367ee14f4e19106ac38d628 e51e

sonak
20-02-14, 21:26
Ευχαριστώ ξανά, αλλά το γνωρίζω αυτό το κουμπί το οποίο το έχω πατήσει ήδη,χωρίς να αλλάξει τίποτα.Φαντάζομαι ότι μάλλον κάτι έγινε με τον processor όπως είπες πρίν.

chipakos-original
20-02-14, 23:04
Ευχαριστώ ξανά, αλλά το γνωρίζω αυτό το κουμπί το οποίο το έχω πατήσει ήδη,χωρίς να αλλάξει τίποτα.Φαντάζομαι ότι μάλλον κάτι έγινε με τον processor όπως είπες πρίν.
Από παλιά μου το έλεγαν ότι η SONY δεν είναι καλή εταιρεία στα ραδιο cd αλλά εγώ βλέπεις είχα άποψη και την έφαγα για τα καλά . Το δικό μου ραδιο cd το πλήρωσα πριν 6 χρόνια 600 ευρώ αλλά τουλάχιστον το δικό μου reset λειτουργεί. Τέλος πάντων αν του έχεις κάνει reset και δεν ανταποκρίνεται μην ασχολείσαι και χαλιέσαι. Αντικατάσταση με ένα silver crest από το lidl μόλις το ξαναφέρει και με 80 ευρουλάκια θα έχεις και usb και κάρτα sd και bluetooth . Ε μα πια τα χω πάρει με την SONY.

johnkou
20-02-14, 23:19
Εμενα μου επεσαν 2 cdx-r3000 με το ιδιο προβλημα,να δουλευει το ρολοι και το ντεμο και το ρεσετ οσες φορες το πατησα δεν εκανε τιποτα.

sonak
21-02-14, 15:57
Έτσι ακριβώς είναι Γιάννη.Όπως λέει και ο Δημήτρης, πάει για ανακύκλωση και η καλύτερη λύση είναι κάτι νέο και με όλες τις δυνατότητες.

johnkou
21-02-14, 17:26
Παντως ακομη δεν απαντησε με σιγουρια τι ειναι επεξεργαστης ή κατι αλλο.