PDA

Επιστροφή στο Forum : [Sony PSP] PSP δεν δειχνει εικονα



mathios
06-02-14, 01:14
Καλησπερα σε ολους εχω ενα PSP E 1004 και μετα απο πτωση εδειχνε την εικονα να τρεμοπαιζει μεχρι που καποια στιγμη σταματησε να εχει εικονα εντελως. Αναβει κανονικα και παιζει μουσικη κτλ αλλα μεχρι εκει.Το ανοιξα να δω μηπως εχει φυγιε κανενα βυσμα αλλαξα και οθονη αλλα τζιφος.:saad: Δεν φαινεται να εχει σπασει κατι μεσα. Ψαχνοντας στο ιντερεντ βρηκα αναφορα στην ασφαλεια της οθονης αλλα δεν μπορω να διακρινω κατι τετοιο. :confused1::confused1: Εχει κανεις καμια ιδεα τι μπορει να φταιει??

MAGOS_MERLIN
08-02-14, 14:58
Καλησπέρα φίλε μου. Πολύ σωστά όπως λες κατά 99% είναι η ασφάλεια της οθόνης που σου δημιουργεί πρόβλημα
καθώς έχει καεί. Μου έχει τύχει σε πολλά PSP και το μόνο που έχω κάνει με δικό μου ρίσκο και ευθύνη
είναι να την παρακάμψω δημιουργώντας ένα βραχυκύκλωμα στις άκρες τις. Βέβαια χάνεις την εγγύηση αλλά
είναι ανέξοδη και γρήγορη επισκευή. Αλλιώς απευθύνεσαι σε πι ειδικούς μιας κι εγώ δεν μπορώ να αλλάξω την συγκεκριμένη ασφάλεια καθώς δεν διαθέτω τις γνώσεις και τα μηχανήματα.

mathios
18-02-14, 05:52
Καλησπέρα φίλε μου. Πολύ σωστά όπως λες κατά 99% είναι η ασφάλεια της οθόνης που σου δημιουργεί πρόβλημα
καθώς έχει καεί. Μου έχει τύχει σε πολλά PSP και το μόνο που έχω κάνει με δικό μου ρίσκο και ευθύνη
είναι να την παρακάμψω δημιουργώντας ένα βραχυκύκλωμα στις άκρες τις. Βέβαια χάνεις την εγγύηση αλλά
είναι ανέξοδη και γρήγορη επισκευή. Αλλιώς απευθύνεσαι σε πι ειδικούς μιας κι εγώ δεν μπορώ να αλλάξω την συγκεκριμένη ασφάλεια καθώς δεν διαθέτω τις γνώσεις και τα μηχανήματα.

Καλησπερα φιλε μου και σε ευχαριστω για την απαντηση μηπως ξερεις που βρισκεται στο συγκεκριμενο μοντελο η ασφαλεια?

stefos1
18-02-14, 08:57
http://petrosprojects.blogspot.gr/2013/07/sony-psp-e1004-fuses.html