PDA

Επιστροφή στο Forum : [ΡάδιοCD Αυτοκινήτου] γραναζι για ραδιο cd sony



brasidas12
19-01-14, 11:48
καλημέρα στην παρεα.εχει φαγωθεί ένα γραναζι από το ραδιο κ μολις παταω να κλεισει η προσοψη κανει κρακ κρακ κ μου σπαει τα νευρα.ξερει κανεις κανενα μαγαζι που να πουλαει τετοια πραγματα;αν εχει κ κανα λινκ να δω ακομα καλυτερα.ευχαριστω

Κυριακίδης
19-01-14, 12:32
https://www.google.gr/search?q=%CE%B3%CF%81%CE%B1%CE%BD%CE%AC%CE%B6%CE%B 9%CE%B1+%CF%80%CE%BB%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA %CE%AC&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=hKbbUs6CHPCOywPLmYGIDw&ved=0CC8QsAQ&biw=1280&bih=705#q=gear+plastic+all+types&tbm=isch

brasidas12
19-01-14, 13:52
ευχαριστω για το λινκ αλλα θελω από ελλαδα για να παω στο μαγαζι με το δικο μου για να μην παρω κανα ασχετο.βρηκα αυτό το μαγαζι στην καλλιθεα που εχει κ θα παω αυριο να ρωτησω.

http://www.atas.gr/index.php?cPath=7_153_409_425&sort=101a&page=3

ezizu
19-01-14, 19:51
Κάνε μια ερώτηση και στην εταιρία που έχεις στο link,αλλά θεωρώ ότι είναι δύσκολο να βρείς στο εμπόριο, εκτός αν είναι κάποιο γρανάζι απλό και κοινό για διάφορες συσκευές .
Εγώ θα σου πρότεινα να απευθυνθείς σε κάποιο service της Sony.Λογικά αν διατίθεται σαν ανταλλακτικό (δεν είναι κατεργημένο κ.λ.π.), θα μπορείς σίγουρα να το παραγγείλεις.

chipakos-original
19-01-14, 21:06
Το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ κι απευθύνθηκα σε service sony και το πλήρωσα 50 ευρώ. Οχι μόνο ένα γρανάζι αλλά όλο τον πλαινό μηχανισμό που ανοίγει το πορτάκι για το cd. Το πρόβλημα είναι ότι 6 μήνες μετά παρουσιάστηκε πάλι ακριβώς το ίδιο πρόβλημα οπότε δεν ασχολήθηκα ξανά. Σκασίλα μου μεγάλη ας κάνει θόρυβο έτσι κι αλλιώς τώρα πια χρειάζομαι ένα καινούριο που να έχει απαραίτητα bluetooth και είσοδο usb οπότε με την πρώτη ευκαιρία ας το πήρα 550 ευρώ θα το κάνω ανταλλακτικά το ρημάδι.

klipsch78
20-01-14, 00:41
Το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ κι απευθύνθηκα σε service sony και το πλήρωσα 50 ευρώ. Οχι μόνο ένα γρανάζι αλλά όλο τον πλαινό μηχανισμό που ανοίγει το πορτάκι για το cd. Το πρόβλημα είναι ότι 6 μήνες μετά παρουσιάστηκε πάλι ακριβώς το ίδιο πρόβλημα οπότε δεν ασχολήθηκα ξανά. Σκασίλα μου μεγάλη ας κάνει θόρυβο έτσι κι αλλιώς τώρα πια χρειάζομαι ένα καινούριο που να έχει απαραίτητα bluetooth και είσοδο usb οπότε με την πρώτη ευκαιρία ας το πήρα 550 ευρώ θα το κάνω ανταλλακτικά το ρημάδι.
Με μπλε δόντι και είσοδο usb υπολόγισε στο 100άρικο και άνω φίλε μου!

chipakos-original
20-01-14, 16:18
Με μπλε δόντι και είσοδο usb υπολόγισε στο 100άρικο και άνω φίλε μου!
Ναι λογικό το βλέπω το 100ρικο. Ο αδερφός μου αγόρασε την προηγούμενη εβδομάδα από lidl ένα Silver Crest Με μπλέ δόντι και είσοδο sd card για εγγραφή από ραδιόφωνο και usb στα 75 ευρώ. Το εγκαταστήσαμε στο αυτοκίνητό του και είναι πολύ καλό.

brasidas12
20-01-14, 17:16
τελικα το μαγαζι που εχω στο λινκ δεν ειχε το συγκεκριμενο.αρα το αφηνω ετσι κ αν πεσει ποτε κανενα παρομιο το βαζω γιατι να παω να κανω μαγκες στην sony με καμια δυναμη

klipsch78
23-01-14, 01:15
Το "πολύ καλό" θα φανεί μέσα στη φθορά του χρόνου ... όπως επίσης και στις δυνατότητες που σου παρέχει σαν πηγή ήχου!

brasidas12
23-01-14, 13:34
κοιτα για έναν που είναι πορομενος με τον ηχο εννοείτε πως δεν θα τον καλυψει αλλα για καποιον που θελει ένα ραδιο να κανει την δουλεια του κ απλα να ακουει μουσικη που εχει κ υποδοχη USB τοτε είναι πολύ καλο αναλογικα κ με την τιμη μιας κ εχουν κ 2 χρονια εγγυηση