PDA

Επιστροφή στο Forum : [Whirlpool] ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΠΙΑΤΩΝ



dimitris1964
04-03-13, 09:17
Καλημέρα σας. Έχω ένα πλυντήριο πιάτων εντοιχισμένο. Έχει κολλήσει το πρόγραμμα και δουλεύει συνέχεια η αντλία της αποχέτευσης.
Μήπως έχει χαλάσει κάτι και δεν μπορεί να καταλάβει ότι έχει αδειάσει το νερό?
Μήπως πρεσσοστάτης? ή έχει κάποιον ελεγκτή στάθμης και κόλλησε?
Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.
Ευχαριστώ.

konman
04-03-13, 09:36
Το πλυντηριο εχει νερα στο κατω μερος,
πρεπει να το τραβηξεις εξω απο τα ξυλα
να βγαλεις τα πλαινα του πλυντηριου και
να μαζεψεις το νερο.

Κυριακίδης
04-03-13, 09:43
Παρόλα αυτά δείχνει να τα αδειάζει τα νερά? από τον πρεσσοστάτη για αρχή να δεις αν βούλωσε το σωληνάκι που έχει στο πλάι μέχρι την αεροπαγίδα να καθαριστούν καλά , και δοκιμή ξανά .

Αλλά ... ανάλογα το μοντέλο , υπάρχουν και κάποια που αν παρουσιάσουν διαρροή νερού ... στον πάτο (εσωτερικά της συσκευής) έχουν ένα Φελιζολένιο πλωτηράκι διακόπτη ασφαλείας) μπορεί και από εκεί.

dimitris1964
04-03-13, 23:36
Το πλυντηριο εχει νερα στο κατω μερος,
πρεπει να το τραβηξεις εξω απο τα ξυλα
να βγαλεις τα πλαινα του πλυντηριου και
να μαζεψεις το νερο.

[QUOTE=Αλλά ... ανάλογα το μοντέλο , υπάρχουν και κάποια που αν παρουσιάσουν διαρροή νερού ... στον πάτο (εσωτερικά της συσκευής) έχουν ένα Φελιζολένιο πλωτηράκι διακόπτη ασφαλείας) μπορεί και από εκεί.[/QUOTE]

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Μάλλον ειναι αυτο που λετε και οι δύο γιατι σαν να βγαίνουν νερα απο κατω. (αφου εχω βγαλει την μπαζα απο τα ντουλαπια).
Θα το ανοιξω να το δω, αφου πρεπει να δω και απο που ειναι η διαρροή του νερου.
Και πάλι Ευχαριστω.

dimitris1964
04-03-13, 23:39
Το πλυντηριο εχει νερα στο κατω μερος,
πρεπει να το τραβηξεις εξω απο τα ξυλα
να βγαλεις τα πλαινα του πλυντηριου και
να μαζεψεις το νερο.



Αλλά ... ανάλογα το μοντέλο , υπάρχουν και κάποια που αν παρουσιάσουν διαρροή νερού ... στον πάτο (εσωτερικά της συσκευής) έχουν ένα Φελιζολένιο πλωτηράκι διακόπτη ασφαλείας) μπορεί και από εκεί.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Μάλλον ειναι αυτο που λετε και οι δύο γιατι σαν να βγαίνουν νερα απο κατω. (αφου εχω βγαλει την μπαζα απο τα ντουλαπια).
Θα το ανοιξω να το δω, αφου πρεπει να δω και απο που ειναι η διαρροή του νερου.
Και πάλι Ευχαριστω.