PDA

Επιστροφή στο Forum : [Τηλεόραση LG] LG Plasma 42PC1RV-ZJ



nick007
23-01-13, 16:13
Γεια σας αρχιμαστορια!
Εχω 2 LG Plasma 42PC1RV-ZJ με το ιδιο προβλημα(την αναβω δουλευουν ολα κανονικα για δευτερολεπτα-μεχρι λεπτο και μετα σβηνει μονη της.....την ξαναναβω και τα ιδια).
Εχω αλλαξει ολους τους ηλ/κους πυκνωτες στην πλακετα του τροφοδοτικου(PSU) και οι τασεις ειναι σωστες(εχω service manual), εχω ριξει ενα χερι τοις κολησεις.......και δεν εχω δει φως ακομα!

Πλακετα του τροφοδοτικου(PSU)=LG 6709900023A Power Supply Unit



Δεκτες ολες οι προτασεις......ευχαριστω προκαταβολικα!

east electronics
24-01-13, 15:09
πλακετες D η Υ χτυπημενες , φλεξακια σε αυτες που δεν πατανε καλα

ΝΙΚΟΣΛΑΡΙΣΑ
28-01-13, 17:36
Γεια σας αρχιμαστορια!
Εχω 2 LG Plasma 42PC1RV-ZJ με το ιδιο προβλημα(την αναβω δουλευουν ολα κανονικα για δευτερολεπτα-μεχρι λεπτο και μετα σβηνει μονη της.....την ξαναναβω και τα ιδια).
Εχω αλλαξει ολους τους ηλ/κους πυκνωτες στην πλακετα του τροφοδοτικου(PSU) και οι τασεις ειναι σωστες(εχω service manual), εχω ριξει ενα χερι τοις κολησεις.......και δεν εχω δει φως ακομα!

Πλακετα του τροφοδοτικου(PSU)=LG 6709900023A Power Supply Unit



Δεκτες ολες οι προτασεις......ευχαριστω προκαταβολικα!





κατ'άρχήν μας δίνεις κωδικό μη συμβατό του τροφοδοτικού σου το δικό σου είναι ΕΑΥ32927901
η συσκευή σου κόβει από την control τώρα γιατί το κάνει εξ'αποστάσεως δύσκολο να βγεί συμπέρασμα το τι φταίει
επειδή βλέπω ότι είσαι χομπύστας είναι λίγο δύσκολο να βγάλεις τέτοια βλάβη χωρίς βοήθεια και στο λέω γιατί αν αλλάξεις το psu με κόστος 130€ και δεν είναι,αλλάξεις control 170€ και δεν είναι,αλλάξεις YSUS 125€ και δεν είναι και είναι main 160€ την πάτησες έπαρνες καινούρια
η γνώμη μου είναι να την πάς στην lg να την φτιάξεις
στα γράφω όλα αυτά γιατί και εγώ την έχω πατήσει σε λάθος διαγνωση αρκετές φορές