PDA

Επιστροφή στο Forum : ΘΟΡΥΒΟΣ ΣΤΟ ΣΤΙΨΙΜΟ



krompotis
27-05-12, 10:47
Χαιρετώ την παρέα, όπως λέει κι ο τίτλος έχω ένα ολοκαίνουριο πλυντήριο LG F1492 TD Direct Drive το οποίο υποτίθεται ότι ανιχνεύει βάρος ρούχων και δεν δουλεύει αν αυτό ξεπεραστεί, μου κάνει εντύπωση λοιπόν πως όχι πάντα αλλά σε ποσοστό 80% όταν αυτόματα επιλέγει τις 1400 στροφές στο στίψιμο, τότε η πόρτα του πλυντηρίου συντονίζει με το σώμα και χτυπάει στο ρυθμό των στροφών. Εχουμε υπόψιν αν έχει συμβεί κάτι ανάλογο σε κάποιον κάτοχο του ίδιου πλυντηρίου; Ακόμα δεν έχω επικοινωνήσει με σέρβις, το πλυντήριο είναι 3 μηνών κι έχω ακόμα εγγύηση. Να σημειώσω πως αν πιάσω την πόρτα του πλυντηρίου και τη σπρώξω προς τα μέσα ή την τραβήξω προς τα έξω, σταματάει ο συντονισμός κι ο θόρυβος, σαν να έχει παραπάνω τζόγο απ ό,τι θα πρεπε η πόρτα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις όποιες απαντήσεις.

krompotis
28-05-12, 17:05
Τι έγινε ρε παιδιά κανένας;

stefos1
28-05-12, 17:27
Καλησπέρα κώστα θεωρείς ότι αξίζει τον κόπο να ασχοληθείς εφόσον έχει εγγύηση .......

info@kalarakis.com
28-05-12, 20:16
Αν το ανοίξεις χάνεις τη εγγύηση
Πάρε το σέρβις τηλέφωνο και άστο σε αυτούς.

krompotis
02-06-12, 13:38
Καλησπέρα κώστα θεωρείς ότι αξίζει τον κόπο να ασχοληθείς εφόσον έχει εγγύηση .......

Τι εννοείς; Να το ανοίξω εγώ; Οχι βέβαια, απ τη στιγμή που έχει εγγύηση δεν το ρισκάρω, θα πάρω τηλέφωνο να δω τι θα μου πούνε. Περίμενα μήπως έχει κάποιος το ίδιο πρόβλημα, αυτό θα με κατεύθυνε τι να κάνω, τέλος πάντων ευχαριστώ.