PDA

Επιστροφή στο Forum : TV RF Modulator!!! Προβλημα. . . Μου χαλαει ολα τα αλλα καναλια!!!



TasosNik
19-01-12, 02:29
Αν και το πρωτο μου θεμα στο Forum, ειμαι καθημερινος "πελατης" εδω μεσα και λιωνω διαβαζοντας τα περισοτερα θεματα που κυκλοφωρουν.... Ομως παροτι εχουν αναρτηθει αρκετα παρομοια με το δικο μου εχω την εξης απορια... Εχθες αγωρασα αυτον εδω τον διαμορφωτη...:

http://www.elektronik.gr/eshop/index.php?main_page=product_info&cPath=845_10_1495&products_id=13520

Τον αγωρασα για συνδεσω το DVR παρακολουθησης που εχω με ολες τις τηλεορασεις ωστε να βλεπω ανα πασα στιγμη τι γινεται πατωντας ενα καναλι στην TV. Ομως το δοκιμασα αρχικα να το συνδεσω απλως στην πρωτη TV που βρηκα μπρωστα μου και το αποτελεσμα ηταν να μου δειχνει τελεια εικονα στις καμερες αλλα οταν πηγα να δω ενα αλλο καναλι διαπιστωσα οτι δεν πιανει τιποτα... Τι μπορει να φταιει??? Αυτο το μαραφετι να κανει μονο για την εισοδο του και να μην δουλευουν τα αλλα καναλια??? Και τι στο καλο την εχει την εισοδο της καιρεας???!!!!!!!!


Ευχαριστω Τασος!!!!

her
19-01-12, 15:29
Από το modulator είναι το πρόβλημα. Αγόρασε ένα καλύτερο (ακριβότερο) ή δοκίμασε να βάλεις ένα διακλαδωτήρα στην έξοδο του modulator μαζί με την κεραία, ίσως να διορθώσει το πρόβλημα αλλά το καλύτερο είναι να το αλλάξεις.

materatsi
20-01-12, 04:31
Οπως τα λεει ο Ηρακλης...Και που'σαι,μην παρεις της ιδιας μαρκας δαμορφωτη (για καλυτερο) το μοντελο με το display σε UHF μπαντα...Παραμυθι κι'αυτο.