PDA

Επιστροφή στο Forum : Netbook Asus EeePC 1005HA πρόβλημα



button
04-01-12, 13:20
Έχω ενα netbook σχεδόν 3 ετών του αδερφού μου σε καλή κατάσταση δεν θα το χαρακτήριζα και μόνο να δεις εξωτερικά σε πιάνει εμετός..

1η φορά ειχε πρόβλημα με οθόνη το είχα ανοίξει έλεγξα για συνδέσεις όλα καλά το έβαλα πίσω βεβαία έπαθε πρόβλημα με touchpad .

2η φορά τώρα δεν ανάβει . Ανάβει για 1-2 sec και σβήνει μέσα σε 30 προσπάθειες άνοιξε μετά πάλι απο την αρχή και έτσι πάει για μερικές μέρες.
Αν δεν κάνω λάθος θα πρέπει να ανεβάζει θερμοκρασία γιατί παρόμοιο είχα σε desktop pc

billtsig
04-01-12, 15:36
φίλε και εγώ έχω το Eeepc1000Η απο απόδοση καλά τα πάει αλλα και απο ζημιά 1ον κάμερα web χαλασμενη απ' την 2η μέρα 2ον όταν βάζω φορτιστή ανάβει μόνο του τέλος κάνει τρμουλα στο back light της οθονησ και ακομα δεν εχς βρει λυση :( σου εύχομαι να είσαι πιο τυχερός

p.s.Για αρχή τσέκαρε το button

button
04-01-12, 17:18
Έχω 2ο netbook που είναι 2-3 ετών και δεν έχει πάθει μια εκτός της μπαταρίας

button
07-01-12, 14:35
Το βλέπω να ανάβει για 5-10 λεπτα να λειτουργεί και μετά να σβήνει

picdev
07-01-12, 15:09
ανεβάζει θερμοκρασία, άνοιξε το καθάρισε το , άλλαξε πάστα

button
07-01-12, 16:42
Σκόνη δεν έχει είναι καθαρό και η ψήκτρα είναι μια λεπτή αλουμινένια πλάκα η πάστα δεν φαίνεται να έχει σκληρύνει ..

picdev
07-01-12, 17:01
οση ώρα το έχεις ανοιχτό παρακολούθα τη θερμοκρασία με το core temp και γραψε αποτελέσματα
http://www.alcpu.com/CoreTemp/

όταν λες οτι η πάστα δεν έχει σκληρύνει σημαίνει οτι το άνοιξες? αν το άνοιξες θέλει αλλαγή

button
07-01-12, 18:02
Ναι το έχω ανοίξει 2η φορά τώρα η 1η ήταν πριν πολλή καιρό .
Θα μετρήσω όταν πάρω την πάστα απο δεύτερα βεβαία γιατί σήμερα δεν προλαβαίνω να πάρω..

Άλλα έχω μια υποψία σε μια δοκιμή που έκανα τώρα ίσως η ψήκτρα δεν ακουμπούσε καλά στον επεξεργαστή η κάτι τέτοιο